[REALACJA] PzKpfw VI TIGER AH - chyba jedyna na tym forum:)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

Problem jest taki ze mam ten model i chcialbym wiedziec czy warto mu kiedykolwiek poswiecic troche uwagi.

sorry za off topa :oops:
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Przepraszam, jeśli będę niemiły: problemem jest wyskakiwanie z takim tekstem w relacji pdolnego. Oczywiście każdemu modelowi warto poświęcić uwagę i nie ważne, czy jest to MM, czy nie. Jak umiesz dobrze sklejać to idę o zakład, że jak dobrze złożysz do kupy cokolwiek z MM to zbierzesz liczne pochwały.
Liczysz na odpowiedź: "Nie ma sensu nawet myśleć o tym modelu. Jest beznadziejny i nie polecam go nikomu sklejać"? A niby dlaczego? Sklejaj jak Ci podchodzi ta wycinanka, albo nie sklejej jak Ci nie leży. Tyle każdy z nas oglądając wycinankę potrafi powiedzieć, prawda? Reszta zależy od umiejętności modelarza.
Mam nadzieję że moderator usunie zbędne wpisy z tej relacji. Mój przede wszystkim.
Pdolny zapewne się ze mną zgodzi, że to nieładny OT.
"No, kończ Władziu i robimy"
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam
Widzę, że podjęto tu tematy niekoniecznie związane z relacją :roll: Proszę o nie czynienie tego w przyszłości.
Obecnie wrzucam kilka fotek prezentujących wykonaną podłogę w tygrysku. Jak zawsze opinię pozostawiam miłym forumowiczom
POZDRAWIAM

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam

Czas znów rzucic coś do oglądania :lol:

Tym razem chciałbym zaprezentowac w pełni wykonaną płytę chroniącą przedział silnikowy. Jak zawsze części pasują do siebie idealnie.

Obrazek
Obrazek

Zacząłem także końcówkę budowy przedziału silnikowego. Tak prezentuje się jeden z dwóch zbiorników paliwa:
Obrazek

A tak z kolei cała bryła czołguna dzień dzisiejszy :
Obrazek
Obrazek

I to by było na dziś koniec ;-) POZDRAWIAM I DO NASTĘPNEGO
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Od razu przechodzę do sedna ;-)


Tym razem prezentuję jeszcze nie do końca skończony przedział silnikowy, a mianowicie wklejone już na swoje miejsce zbiorniki paliwa, chłodnicę i wentylator. Nie skończyłem jeszcze przewodów.
Obrazek
Obrazek

Zabrałem się także za dalsze oklejanie pancerza tygrysa. Okleiłem boki i górną płytę pancerza.

Obrazek


Wykonuję w chwili obecnej kratownice przedziału silnikowego - klapy
:>)
Obrazek
Obrazek

POZDRAWIAM I DO NASTĘPNEGO :razz:
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam szanownych forumowiczów

Jak zawsze relacja idzie do przodu. Dziś przedstawiam wam skończoną płytę przednią czołgu.

Obrazek
Obrazek

Następnym etapem jest ukończenie tylnych klap silnikowych. Zdjęcia ukażą się wkrótce.

POZDRAWIAM
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam po długiej przerwie :)

Dziś chciałbym zaprezentować kolejne postępy w budowie tego wspaniałego czołgu-legendy.

Na pierwszy ogień ruszają ostatnio obiecane klapy silnikowe. Oto i one:

Obrazek

Jak widać trochę dłubania było, szczególnie przy rusztach ;-)

W chwili obecnej zająłem się troszkę układem jezdnym. Na pierwszy ogień poszłedł jeden z dwóch typów kół nośnych, których w sumie jest 16, a na każde przypada 8 części co daje nam razem 128 elementów. Na szczęście posiadam nóż olfy do wycinania kółek :cool:

A teraz już pora na wyniki prac. Zdjęcia przedstawiają po kolei etapy powstawania koła (od lewej do prawej). W górnym rzędzie widać klejenie koła a w dolnym części dokładane na danym etapie budowy. Miłego oglądania ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Jak ja dawno tu nie pisałem.
Relacja nie ustała zdążyłem zrobic prawie wszystkie kółka poza napędowymi oto i one:
Obrazek

Lada moment zacznę je montowa do kadłuba, tylko muszę je wszystkie skończyc.
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Tym razem koniec już kółek. Oto ostatnie napędowe:
Obrazek
Obrazek

Powoli będzie trzeba przejś do najgorszego czyli gąsienic. Może to trochę potrac.
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Pieknie Ci wychodzi ten Tygrys. Chcialbym i ja tak potrafic sklejac. Jak na trzeci model, to w ogole super ladnie. Ja sklejam obecnie swoj czwarty model, ale jescze daleko mi do Ciebie. Tak przy okazji, jakiego kleju uzywasz najczesciej?
ODPOWIEDZ