Poradnik - proste pomysły na super efekty

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Może już ktoś się spotkał z pomysłem, który prezentuję ale ja jeszcze tego nie widziałem.
W wielu łazienkach można znaleźć elektryczne szczoteczki do zębów. Końcówki do nich po jakimś czasie nadają się do wyrzucenia. Ja wykorzystałem to urządzenie do sporządzenia poręcznej szlifierki oscylacyjnej do małych detali. Jak to wygląda można zobaczyć poniżej.
Obrazek Obrazek
Stary włos ścinamy, szlifujemy powierzchnię i naklejamy drobnoziarnisty papier ścierny. Urządzenie gotowe.
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SeventhSon
Posty: 67
Rejestracja: ndz wrz 12 2004, 1:36
Lokalizacja: Warszawa/ Chełm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeventhSon »

MMC1964 pisze:Może już ktoś się spotkał z pomysłem, który prezentuję ale ja jeszcze tego nie widziałem.
W wielu łazienkach można znaleźć elektryczne szczoteczki do zębów. Końcówki do nich po jakimś czasie nadają się do wyrzucenia. Ja wykorzystałem to urządzenie do sporządzenia poręcznej szlifierki oscylacyjnej do małych detali. Jak to wygląda można zobaczyć poniżej.
Obrazek Obrazek
Stary włos ścinamy, szlifujemy powierzchnię i naklejamy drobnoziarnisty papier ścierny. Urządzenie gotowe.
Czapki z głów! Suuper pomysł. Moi synowie właśnie rozstali się ze swoimi szczoteczkami, więc jest pole do eksperymentów. Dzięki za pomysł.
Każdego dnia znajduję coś, co budzi moje ździwienie i zaciekawienie
adexeczka
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 13 2014, 16:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adexeczka »

Świetne pomysły Obrazek Na pewno wykorzystam!
robak1234
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 02 2014, 8:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robak1234 »

Pomysł fajny ale po co poświęcać dobrą szczoteczkę, w jej cenie można spokojnie kupić przecież mini wiertarkę na allegro z różnymi przystawkami :P
Kmm
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 06 2014, 9:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kmm »

To i moja stara szczoteczka może się przydać? ; p
robak1234 pisze:Pomysł fajny ale po co poświęcać dobrą szczoteczkę, w jej cenie można spokojnie kupić przecież mini wiertarkę na allegro z różnymi przystawkami :P
Poświęcenie, bo poświęcenie. Ja wykorzystam moją starą szczoteczkę, której i tak nie będę używać, więc kasy na tym nie stracę. ; )
Kmm
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 06 2014, 9:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kmm »

To i moja stara szczoteczka może się przydać? ; p
robak1234 pisze:Pomysł fajny ale po co poświęcać dobrą szczoteczkę, w jej cenie można spokojnie kupić przecież mini wiertarkę na allegro z różnymi przystawkami :P
Poświęcenie, bo poświęcenie. Ja wykorzystam moją starą szczoteczkę, której i tak nie będę używać, więc kasy na tym nie stracę. ; )
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

w jej cenie można spokojnie kupić przecież mini wiertarkę na allegro z różnymi przystawkami :P
Tylko że ta wiertarka będzie miała o wiele większe obroty od tej szczoteczki co przy szlifowaniu drobnych detali wg mnie nie jest zaletą.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

robak1234 pisze:Pomysł fajny ale po co poświęcać dobrą szczoteczkę, w jej cenie można spokojnie kupić przecież mini wiertarkę na allegro z różnymi przystawkami :P
nie trzeba "poświęcać" szczoteczki jako całości, moduł napędowy nadal może służyć do pierwotnego celu. "Poświęcam" tylko zużytą końcówkę, która i tak z reguły ląduje w worku oznaczonym "plastik"

Ostatnio modyfikowałem pomysł naklejając tarczkę papieru ściernego o większej średnicy - lepsza efektywność szlifowania z powodu większej prędkości liniowej.

pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
norkbes
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 23 2014, 16:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: norkbes »

Witam,

Czy ktoś z kolegów mógłby poradzić w jaki sposób wycinać kółka o średnicy 2-3 cm z kartonu 2mm? Cyrkiel tnący nie bardzo jest rozwiązaniem ponieważ, takich kółek potrzebuje wyciąć np. kilkadziesiąt a w sumie nie wiem, jak taki cyrkiel (np. olfa) radzi sobie z 2mm tektury i relatywnie małymi kółkami (kwestia powtarzalności..). Opcją do rozważenia byłby dziurkacz ręczny (szewski: http://szewex.pl/shoper5/pl/p/DZIURKACZ-RECZNY-28mm/246) ale opcja wydaje mi się trochę zbyt kosztowna.

Pozdrawiam,
nork.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

A nie możesz wycinac cyrklem w 1mm kartonie i potem je skleic ?
Teoretyk ostatnio...
ODPOWIEDZ