[R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ponad 6 lat a jak z bicza strzelił :D

Trochę trwało zanim wymęczyłem ten model do końca, powiedzmy że jest zakończony choć pewnie coś tam by jeszcze można było dorobić.

Dawno modeli nie kleiłem więc zapomniałem o starej zasadzie aby 3 razy przymierzyć zanim się coś przyklei i skutek tego był taki, że zastrzały skrzydłowe wkleiłem w dolny płat tak na oko, nie sprawdziwszy uprzednio czy punkty mocowań pasują do płata górnego. No i jak to już wszystko porządnie wyschło okazało się, że przedni zastrzał prawie że na styk łączy się z krawędzią natarcia. Już miałem zanieść ten model do kominka i popatrzeć na trawiące go płomienie ale jakoś mi żal się zrobiło czasu nad nim spędzonego więc powstrzymałem niskie instynkty i wyrwałem mu te źle przyklejone zastrzały. Odeszły z częścią papieru płata więc wyglądało to niezbyt pięknie ale nie było innego wyjścia.

Potem na wikol poprzyklejałem linki naciągów. Technika taka, że linki były ze 2-3 razy dłuższe niż ich faktyczna długość dzięki czemu było za co pociągać/naciągać. Jak już klej wysechł poodcinałem odstające naddatki i zabrałem się za resztę detali czyli wklejenie karabinów i wiatrochronu. Podczas tych czynności udało mi się urwać naciągi idące od zastrzałów do okapotowania silnika. Musiałem się trochę namęczyć aby je jako tako wkleić na styk, bo naddatek został już obcięty. Wiatrochron wkleiłem "na wymac" bo w instrukcji brak rysunku a nie chciało mi się szukać zdjęć w kompie/necie. Wyciąłem otwór na szybkę i odciąłem boczne skrzydełka bo moją pęsetą nie udało mi się wykonać zagięć. Samej szybki nie wklejałem. Z daleka i tak nic nie widać a mnie ten model już okrutne męczył.

Na koniec kilka zdjęć z komórki bo aparat jak się zepsuł od leżenia to od dalszego naprawić się jakoś nie chce. Coś tam jednak chyba widać. Dwa ostatnie zdjęcia obrazują jak okropnie wyglądają miejsca łączenia zastrzałów z płatem po ponownym wklejaniu. Na szczęście model stoi na półce dość wysoko i tego nie widać :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pogoda dziś dopisała więc wykonałem trochę zdjęć w terenie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 09 2021, 18:52 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Tempest,
model bardzo mi się podoba – gratulacje za wykonanie!
Jedyne zastrzeżenie mam do śmigła – przydałoby się trochę skrętu łopat.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Halicz

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Model jak na mój gust wygląda doskonale !
Pytanie odnośnie "nitki z peruki" - co to takiego ?
Jak by dało radę to proszę o odpowiedź jeszcze w tym roku :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Halicz pisze:Pytanie odnośnie "nitki z peruki" - co to takiego ?
No to takie sztuczne włosy przyklejone do czegoś w rodzaju czepka nakładane na łepetynę w celu zmylenia przeciwnika :D
Peruka zabawkowa na karnawał albo halołin jak ktoś lubi się w to bawić zakupiona w sklepie z zabawkami. Jedyny minus to to, że przekrój tych "włosów" nie jest okrągły tylko raczej prostokątny / kwadratowy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Halicz

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Wielkie dzięki za expresową odpowiedź :-)
Pytałem bo na Twoim modelu wygląda świetnie , ale do olinowania okrętów to chyba się nie nada :-)
Pozdrawiam serdecznie:-)
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Halicz pisze:...ale do olinowania okrętów to chyba się nie nada ...
Nada się, nada, i to bardzo się nada. Tytułem przykładu mój post z 14.09.2015: viewtopic.php?f=1&t=17862&start=30
i ew. następne. Nie stwierdziłem kwadratowości przekroju. Zależy pewnie kto ma jaki włos :haha:.
Zanabyłem ostatnio ciemną peruczkę o długości włosa 75 cm. Właśnie pod okręty :mrgreen:
Plus parę okrętów - po czym po raz kolejny zaprzysięgłem, że już nigdy więcej nie kupię żadnego modelu :oops:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Halicz

Re: [R] Niemiecki samolot z polskim silnikiem czyli SSW D-III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

gk pisze:
...po czym po raz kolejny zaprzysięgłem, że już nigdy więcej nie kupię żadnego modelu :oops:

pzdr Grzegorz
Dobre :-) !
Dzięki za odpowiedź !
Pozdrawiam serdecznie:-)
ODPOWIEDZ