Spitfire Mk. IX w barwach PSP - for Victory

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Czy projektanci muszą zawsze tak p*bip*ć że sam zaprojektuj i jak ci się nie podoba to do domu. Ja jestem klientem, który kupuje towar i mam do niego pewność że jest on bez żadnych wad fabrycznych. Ciekawe jakbyś tak kupił w salonie auto i w domu się okazuje że nie ma tego i tamtego, że koła odpadają po przejechaniu kilku metrów, że nie działa elektronika. No i co pójdziesz do salonu a koleś ci powie - zrób se pan sam takie auto jak jesteś mądry. No chyba by cię >>>>>>>> trafił.

I zawsze będę krytykował modele które mają takie wady jak za duże/za małe wręgi, oklejki różnych długości, niespasowane malowanie, takie coś nie ma prawa być. A najlepsze rozwiaznie to z*bip*ć i powiedzieć zrób sobie sam jak ci nie się coś nie podoba.

Sorry za zaśmiecanie wątku. To mój ostatni wpis o takiej treści tutaj.

A tak poza tym to klej klej bo fajna będzie kolekcja. Będzie podwozie i kabina ???
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

Witam!

Na poczatek chciałbym pozdrowić wszystkich stałych (i nie tylko) bywalców, jako że to mój pierwszy wpis na tym forum.
A teraz do rzeczy. Myślę, że pomocna w Twojej pracy byłaby publikacja Wojtka Matusiaka "Spitfire IX i XVI lotników polskich" - bogato ilustrowany przegląd IX i XVI, począwszy od tych, które polskie pilotki dostarczały do jednostek, poprzez polskie dywizjony na różnych frontach, aż po te, na których polscy piloci latali już po wojnie.
Paweł pisze:Na początku oparłem się właśnie na tej sylwetce bocznej, dobrze że przez przypadek znalazłem sprostowanie autora w Skrzydlatej Polsce .
Czy mógłbyś podać w którym numerze SP jest to sprostowanie?
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wymysl pisze: publikacja Wojtka Matusiaka "Spitfire IX i XVI lotników polskich"
Oczywiście to podstawowa publikacja z której korzystam. Właśnie na jej podstawie powstały ML 116, BS 556 i ten BS 403 z 306-tego. Mam też TBiU 119 i 119 bis oraz „Seria pod lupą S.Spitfire MK VIII, IX, XVI". No i czasopisma.
Wymysl pisze:Czy mógłbyś podać w którym numerze SP jest to sprostowanie? "

Oj teraz nie pamętam w którym numerze to było. Jeśli kojarzysz, był taki artykuł dotyczący fałszowania zdjęć, wymyślania schematów malowań oraz błędów w interpretacji zdjęć.
To co teraz pokazuje powstało we wrześniu i październiku tamtego roku, na razie mam zrobione 4 dywizjony, jeszcze 3. Przy UZ O K trzeba było się "nagimnastykować". W przerwie od nauki dodalem godło 306 i nr ewidencyjny. Ciekawe jak to wyjdze w klejeniu. Ale chyba bez poprawek się nie obejdzie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 18 2004, 16:38 przez Pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

Paweł pisze:
Oczywiście to podstawowa publikacja z której korzystam.
Myślałem, że się do czegoś przydam, a tu się nie udało :)
Paweł pisze:Oj teraz nie pamętam w którym numerze to było. Jeśli kojarzysz, był taki artykuł dotyczący fałszowania zdjęć, wymyślania schematów malowań oraz błędów w interpretacji zdjęć.

Acha, już wiem. Z czasem nazbiera się tyle materiałów, że potem się nie wie, gdzie co jest.
Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia.

Paweł
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wymysl pisze:Myślałem, że się do czegoś przydam, a tu się nie udało :)

Paweł jeśli masz jakieś podpowiedzi, pomysły, sugestie, wątpiwości, problemy, interpelacje, prośby, zalecenia, porady pisz smiało i nie przejmuj się!
Nadal jestem na etapie przerabiania modelu. Jedno malowanie już jest gotowe, może jutro zabiorę się za sklejanie. Takie przerabianie podobne jest do modelarstwa wymaga dużo cierpliwości......

Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Na pierwszy ogień RaFałek z 303....


Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Fajnie, ale kolory wydają się takie wyblakłe i wydaje mi się że prześwituje biały kolorek.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Z plujki rewelacyjnego wydruku się nie uzyska, dobrze że szary jest szary a nie błękitny, jak się czasem wydrukuje.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wreszcie koniec sesji...... zabrałem się ponownie za model. Jeszcze raz robię kadłub. Użyłem za cieńkich pasków do łączenia oklejek i trochę powichrowały się miejsca łączenia. To główny powód "złomowania" tamtego kadłuba. Przyciemniłem też kolor zielony, poprawiłem kamuflaż, przekręciłem trochę literę G na kadłubie.
W sobotę zrobiłem dwa segmenty ale wylądowały w koszu. W niedziele też mi nie szło za bardzo, wręgi były dopieszczone ( identyczne) ale i tak nie chciało pasować. Kłopot z oklejkami. Wszędzie schodziło się idealnie, ale było miejsce gdzie wyglądało to tragicznie. Dzisiaj było trzecie podejście, wiedziałem już gdzie przyciąć, gdzie popuścić. I jakoś to wyszło (segmenty na pierwszym planie zdjęcia, jeszcze nie sklejone), na szczęście jest ten komfort że można sobie dodrukować.
Na zdjęciu W tle widać inne nieudane podejścia do kadłuba, oraz „Shermanowy klej” wypróbowałem super dzięki. :spoko:


Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... :spoko: ... hej
ODPOWIEDZ