Modele z Claas'ą

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

Modele z Claas'ą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Chcę się przedstawić i jednocześnie zaprezentować swoje prace, aby mogli je ocenić prawdziwi profesjonaliści. Nazywam się Paweł, a oto moja 5-letnia historia.
Z tego, że mój ojciec posiada gospodarstwo i ciągników co nie miara, zapragnąłem mieć model właśnie ciągnika.

Pierwszy był model Ursusa c-385 z drewna (skl ok 1:32)
Obrazek

Jednak to mi nie wystarczało. Więc z tego powodu szukając czegoś ciekawego w internecie natknąłem się na, dość rozpowszechnionego na forum, Ursusa C-451 z modelika...
Obrazek
...którego ostatnio odrestaurowałem.
Obrazek
To od niego zaczęła się moja przygoda z papierem.

Wtedy postanowiłem wykonać coś swojego - nowatorskiego. Nie wiem dlaczego, ale wybór padł na kombajn Claas Columbus. Skala już 1:25 na kształt Modelika.
Obrazek

Kolejnym modelem do kolekcji został obrany, też raczej znany na forum, Lanz Bulldog - także z Modelika.
Obrazek

Teraz powrót do własnych koncepcji, czyli model Ursusa C-360
Obrazek

Następnie dostałem od kolegi do złożenia model japońskiego pancernika HIEI. Dał mi go, ponieważ sam twierdził, że jest to model zdecydowanie dla niego za trudny. Przepraszam, ale w jego budowie stosowałem dość dużo uproszczeń.
https://picasaweb.google.com/1027732655 ... 6600268978

Znając budowę c-360 mogłem również wziąć się za budowę Ursusa C-4011. Tutaj zdjęcie z Przetsząsarko-zgrabiarką, którą ukończyłem nie dawno.

Obrazek

Moim kolejnym modelem jest Ursus c-385A.
Obrazek

Jednym z ostatnich był także duży, w dosłownym tego słowa znaczeniu, projekt do szkoły, który nosi nazwę Spinnaker Tower. Jego skala to 1:100
Obrazek
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Witam na forum, choć zbyt na nim się nie udzielam i jestem okrętowcem, to jednak powiem co następuje:
W każdym kolejnym modelu widać Twój postęp jakości klejenia. Urzekła mnie 40tka z "wicherkiem" i drutologią, którą przy nim zrobiłeś - oby dalej w ten deseń!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Podpisuję się pod powyższym.
Świetna kolekcja i dobra robota.
(szczególnie podobają mi się te ostatnie trzy ciągniki)
Awatar użytkownika
gnam
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 16 2008, 20:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gnam »

Zgadza się postęp z modelu na model i to niesamowity. Oby tak dalej!

W Planach Modelarskich nr 86 są dokładne rysunki ( jak na tamte lata) Ursusa C-385 bez przedniego napędu.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Faktycznie postępy duże. A tak przy okazji to nie nazywasz się, a masz na imię Paweł ;-)
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Widzę, że nawet mało o sobie wiem, że mam na imię, a nie nazywam się. :D
Zapomniałem dodać, że pierwszym w pierwszych modeli był F-16, który teraz to nawet mnie straszy (w sumie to zostało go już tylko pół), i Gloster Javelin, który już tak źle nie wygląda.
luzak
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 26 2010, 16:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luzak »

siemka modele bomba szczególnie tych traktorków ....a możesz podać linka skąd ściągnołeś plany na takie modele chciałbym mieć miniaturke takiego traktorka ......z góry dzięki.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Planów nie ściągnąłem, ponieważ robiłem je sam na podstawie posiadanego u siebie sprzętu, ale na pewno jest możliwość zakupu do złożenia modelu Ursusa c-451 i Lanz Bulldoga.
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Widać, że jesteś fanem sprzętu rolnego.
Zmajstruj lokomobilę jakąś, z młocarnią.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... mobile.jpg
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Lokomobile to akurat jeszcze nie moja branża, ale niekiedy widzi się jak działają takie połączone miniaturki.
ODPOWIEDZ