(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Miało być ciężko i pracochłonnie ale jak to zawsze bywa zjawiła się spora porcja motywacji ! Płynąca ostatnio z fenomenalnego źródła , coś jak sen w pijanym widzie , albowiem :
- uwielbiam modele permanentnie , bez potrzeby , rozbebeszone , jakkolwiek dowodzi to "miszczostwa" modelarskiego to psuje ich sylwetkę ...
- kocham określenia sugerujące że modelarstwo to coś więcej niż bezmyślne odtwarzanie każdego detalu ...

Ze zdwojonymi więc siłami przystąpiłem do dalszego bezmyślnego psucia i niepotrzebnego rozbebeszania . Jak na " miszcza " przystoi .

---------------------------------------------------------------

Wychodzi na to że tapicer niewiele już będzie miał do roboty :

Obrazek

Obrazek

Wujek .

P.S. Z utęsknieniem wyczekuję na objawianie się w polskim internecie modelarskim kolejnych równie natchnionych postaci . Gdyby było ich jeszcze więcej niż teraz to prace przy modelu gnały by do przodu aż miło . Wszystkim bowiem wiadomo że główną siłą napędową Wujkowego modelarstwa jest robienie ludziom na złość .
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Wujek, kurde, ja tam polowy z tego co napisałeś ostatnio, nie rozumiem :D

Ale sobie napiszę, że ta robota Twa mi się podoba.
I już.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2054
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Andrzeju, moze jakis link powiazany z tymi zlotymi myslami? Bo nie kumam a chcialbym z czyms to powiazac...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Drodzy Koledzy , pewna niezbyt zrozumiała część tekstu jest dedykowana komuś kto do niego z pewnością dotrze . Podobnie jak zawartość post scriptum ... :chytry:

Dla wszystkich pozostałych jest to co pod krechą plus obrazki .

Dzięki Art , mnie się to co robię wiecznie nie podoba i chciałbym jeszcze raz od nowa i jeszcze raz . Tak się jednak nie da , bo i wzrok jakby nie ten już a i czas to zając czyli ucieka .

Wasz Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Ostatnie podrygi zawziętego tapicera :

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Mam wreszcie komplet celowników i wizjerów w wieży . Wygląd mocowań i samego celownika teleskopowego dla armaty i km uproszczony aż do bólu . Jarzmo tym razem zamontowane już na stałe i pomalowane wraz z korpusem samej armaty .
W poziomej pozycji lufy wszelkie wizjery i celowniki znalazły się tak jak powinny na tym samym poziomie . Celowniczy miał do nich dostęp poprzez obrót głowy .

Pamiątkowe fotki w ulubionej kolorystyce :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nadeszły ciężkie chwile spowodowane koniecznością opanowania drżenia rąk . Im bardziej staram się to opanować tym gorzej . Już dawno temu wymyśliłem sobie że muszę w modelu mieć pałąk w którego wnętrzu prowadzone były przewody inst.el. z kadłuba do wieży . Mocowanie go na stałe w kadłubie odpadało i wybrałem mocowanie w wieży . Mocowanie prawdę mówiąc punktowe i narażone na uszkodzenie w czasie odejmowania wieżyczki od kadłuba . Znalazłem całkiem dobry sposób na wzmocnienie . Tym sposobem jest opuszczenie " łapacza łusek " do miejsca styku z pałąkiem i sklejeniem wymienionych elementów w tym właśnie miejscu .
Jak widać na zdjęciach powstanie znacznie mocniejsze połączenie . Na razie wszystkie detale urywane wielokrotnie w czasie różnych manewrów wróciły na swoje miejsce .

Obrazek

Obrazek

Wujek
pawelek4419
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 28 2012, 14:22
Lokalizacja: pomorze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelek4419 »

Wujku, ja mam tylko pytanie kiedy zobaczymy tego "kawusa" na drogach, bo to nie jest model tylko oryginał w skali 1:1 chyba :) Świetna robota. Tych trzęsących się rąk raczej po modelu nie widać:)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

pawelek4419 .

Też bym już chciał pojeździć ale trudno przewidzieć kiedy to nastąpi .
Na razie robię swoje i się zobaczy .
Nie wpadłem na pomysł umieszczenia w kadrze przynajmniej jednej trzęsącej się ręki . Ale może lepiej że tak nie zrobiłem bo prawdopodobnie widać by było tylko jej rozmyte kontury ... :haha:

Wujek .
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Przepiękna robota Wujku Andrzeju. Zresztą jak za każdym razem.
Ale jak patrzę na to wszystko co tam jest upchane to się zastanawiam gdzie tam było miejsce dla załogi. Rekrutowali Pigmejów czy jak?
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ