IS-3

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1057
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Ja używam kredowego lub satynowanego papieru. Wszystko impregnowane lakierem lub SG i szlifowane do skutku. Dopiero na koniec malowanie.
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

QN: no ale takie koło jak na zdjęciu?

Ma 14mm przekroju, kołpak ma 7mm. Zrobiłem je z kawałka pudełka po herbacie, po jednej stronie jest zwykłą tekturką, po drugiej jest satynowane. Ale jak zrobiłem otwory, dodałem bieżnię koła, to od tych elementów już kudełki się pojawiają. Myślisz że przed wykonaniem tych elementów, każdy kawałek papieru (jeszcze płaski) powinienem nasączać BCG?
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1057
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Zerknij tu: viewtopic.php?t=15454&highlight=m26
Każdy płaszczyzna widoczna zrobiona jest z papieru satynowanego lub kredowego, pierścienie i składowe elementy są impregowanie i szlifowane przed zmontowaniem całości (każdy pierścień czy tarcza z zaokrąglonymi brzegami).

W relacji opisałem jak poszczególne elementy są wykonywane.
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Qn, dzięki wielkie, post przestudiowany, przemyślenia trwają :-)

Podpowiedz jeszcze jedna rzecz, jak zwijasz takie duże obręcze (bieżnia koła)? Bieżnię koła podtrzymującego, zwijałem na wiertle, ale koło jezdne ma 20mm przekroju, nie mam takiego wiertła. co proponujesz?
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Można użyć, kawałków rurek, prętów, śrub etc. Jeśli brakuje 0,5-1mm na średnicy takiego elementu można owinąć taki rdzeń taśmą izolacyjną.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1057
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Pierwszy wewnętrzny pierścień sklejam z paska przyciętego na wymiar. Dla średnicy 20mm będzie to pasek o dł. 62,8 mm. W ten sposób w wewnętrznym pierścieniu nie ma schodka.
Awatar użytkownika
McTavish
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 08 2012, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McTavish »

Witam. Kibicuje Ci przy budowie tego czołgu. Sam niedługo wystartuję (może) z relacją ISa 3. Zamieszczam link do strony z fotografiami gdybyś potrzebował.

http://www.protank.su/tyazhely-j-tank-s ... ?nggpage=3

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

McTavish: dzięki :-)

Każde źródło się przyda. Aktualnie trwają prace na dołami jezdnymi, jak tylko coś się wykluje, od razu się pochwalę :-)
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Witajcie,

prace posuwają się powolutku, ale do przodu. oto tarcza koła jezdnego, przygotowana do malowania
Obrazek

a tutaj "odbojnik wahacza"
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze nie pomalowane. Mam też gotowe wszystkie części składowe wahaczy, muszę je tylko posklejać w gotowe elementy, mam nadzieję niedługo je Wam zaprezentować. Tu pytanie do tych co znają się lepiej, jakiego koloru są bieżnie kół, jeżeli nie mają one gumowego bandaża? wypolerowują się, jak bieżnie kół w pociągu, czy są czarne/zielone tak jak je pomalowano w fabryce?
I drugie pytanie, jakiego koloru powinny być gąsienice w fabrycznie nowym czołgu (rosyjskim)??

Pozdrawiam wszystkich
micek
Arek
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29 2012, 7:45
Lokalizacja: świętoszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek »

W miejscach gdzie metal trze o metal obie części są koloru metalowego.Nie ma tam rdzy ani farby bo i nie mogą się utrzymać.
ODPOWIEDZ