[R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Seba77
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 14 2014, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seba77 »

Świetna robota :spoko:

Jakich farb używasz do retuszu i czym kleisz??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Ahoj...díky :)
Barvy používám akryly Lifecolor případně namíchaný odstín temperových barev. Na lepení používám buď vteřinové lepidlo nebo klasické bílé, vodou ředitelné ;)
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Tak jsem zase trochu popojel. Začal jsem přední nástavbu :)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Po nějakém čase opět pokračování. Dokončil jsem AA zbraně kalibru 4,1". Dle očekávání jsem se dostal na hranici 100 dílů na AA - konkrétně 102 dílů na šesti AA a 106 dílů na posledním sedmém, které se od ostatních odlišuje. Celkem tedy za celou sedmičlennou posádku 718 dílů, což nevypadá zle na to jak velké to ve skutečnosti je :D . Na lodi to člověk najde, ovšem je třeba hodně zaostřit a některé detaily vyniknou asi jen na fotkách.

Dále pokračuji na přední nástavbě. Nově přibyly ochozy, žebříky, dveře na velitelském stanovišti, rámy oken s okapničkami aj. Jinými slovy 337 dílů převážně dráteničiny.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Přibylo dílů:1055
Celkem dílů:4226
Doody
Posty: 88
Rejestracja: czw lip 23 2015, 14:08
Lokalizacja: Kępno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Doody »

Piękna modelarska robota! Good luck :spoko:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Díky Doody :)

Další malý postup. Přimontovány dveře na nástavbě a okenice u spodní řady oken :) Chvilka práce a dalších 66 dílů za mnou :D
Obrazek
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

Re: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Fíha, půl roku pryč a nic nového. No je to chudobné :D Já se budu snažit zlepšit.

Takže jdeme na to. Jako první tu máme 4 veslice co přibyly. Řešení samotné vystřihovánky mi nevyhovovalo, takže jsem se obrátil na Vášovic chalany, a nechal jsem si udělat skořepinové odlitky. Ty jsem pak vybavil papírovými díly. Jako "třešínka na člunu" je jejich obšití papírovými pásky imitující prkennou obšívku, kterou ve skutečnosti měli. Mimo jiné mám díky tomu zaručen papírový vzhled člunu, který bych při obyčejném stříknutí barvou nezískal. Jeden člun má 65 dílů.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Jako další tu máme 4 kupole - jeden ze symbolů německého námořnictva. Pro mě jeden z nejtěžších celků. Ale nějak jsem se s tím popral. Jedna kupole 72 dílů.
Obrazek Obrazek

Mezitím jsem taktéž přepracoval již hotová AA, která dostaly nové hlavně + celý trup už má komplet hotová okénka, kdy se počet dílů vyšplhal na číslo 1092. Hold 365 oken je 365 oken :D
Obrazek

A samozřejmě znatelný postup je i na samotné přední nástavbě. Zde jsem musel upravit vzhled "parapetu" v přední části. Dle publikace zde bylo řešení opěrné armatury jiné, než podle fotek ze kutečné lodi. Opěrné sloupky zasahující až na samotný "parapet" se vyskytovaly u Gneisenau, nikoliv u Scharnhorsta - aspoň tak jsem to z fotek vydedukoval.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

Re: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Další postup. Probíhající práce v okoli velitelského můstku. Taktéž bylo třeba vyřešit uložení předního stěžně. Uložení předního stěžně byla vcelku zábava, jelikož bylo třeba dbát na správnou geometrii jak při pohledu zboku tak zepředu. Za pozornost stojí i velké množství trubek v zadní části nástavby :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Přibylo dílů:77

Celkem dílů:6465
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

Re: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Tak trochu popojedeme. Přibylo pár nových detailů jako stupačky, vyztužení podlahy kapitánského můstku atp.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Přibylo dílů:106

Celkem dílů:6571
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

Re: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Přední nástavba dostala řekněme finální tvar. Chybí sice dominantní radar, ovšem z pohledu samotné nástavby už je hotovo. Poslední patro byl hezky kulaté, tudíž bylo vcelku výživné lepit k tomu to zábradlí. Ale podařilo se, zábradlí je opatřeno patřičným vyztužením, které je zhotoveno kombinací olověného a měděného drátu a vše nabarvené a patřičně vystínované tak jako všechny detaily, které potřebuju zvýraznit.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Přibylo dílů:81

Celkem dílů:6652
ODPOWIEDZ