[R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Zdravím ve spolek. Přidávám nějaké ty nové fotky. Jde to pomalu, času moc není. Pořád se piplu s detaily na nástavbě nicméně začal jsem další kus nástavby ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Number of new parts:139
Overall parts:2302
marlonzg
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 21 2012, 0:22
Lokalizacja: Cheltehham U.K

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marlonzg »

Just came across this topic...And frankly your skills made me speechless Absolutely admire your work and i hope that one day i will develop my skills you present now.
Great Work!keep it up!
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

A tož nový rok je tu a trochu popojedem. Možná trochu větší skok než by ste čekali, ale to je život :D Ti co mají FB, určitě registrují pokroky "step by step".

Jak vidno, pustil jsem se do trupu. Co k trupu říct. Bez laseru už ani ránu, takže co se něj týče, vše sedlo jak má. Nemám vůči němu žádné výhrady. Kostra slepená za jedno odpoledne, hezké lego, pak třeba pořádně zatížit a nechat proschnout, jinak je z toho luk. Po proschnutí následovala spodní obšívka. Tu jsem nalepil klasicky, jako bych lepil čistostavbu. Obšivka sedla vcelku hezky, výhrady bych měl jen k přídi, kdy v místě začátku bočního pancíře vzniká asi 1mm mezera. Nicméně v tu dobu už mi bylo jasné, že se bude přebarvovat takže jsem to nijak neřešil. Po slepení obšívky následoval nástřik plničem a broušení. Vzhledem k tomu, že to bylo mé první přestříkání, podcenil jsem žebra. Normálně je neuvidíte, ale při nasvícení začínají trochu házet stíny :arrow: příště to chce opravdu vyplnit mezery čímž se zabrání propadnutí papíru, které kupodivu nepřisuzuji broušení, nýbrž lepení. Při lepení obšívky dochází k tažení papíru, který má tendence se v ostrých ohybech vypínat tak, že ve finále trochu vylezou žebra. Hold, poučení pro příště :) Nicméně jsem z boje neutíkal a ikdyž už jsem přišel o titul čistého modelu, ve finále jsem rád, protože jsem si mohl vyhrát s tvary, které jsem mohl hezky dobrousit a v neposlední řadě jsem zvolil barvu Matt Raw Siena, která daleko lépe vypadá jak originál tmavě černo-hnědá. Po nástřiku barvy jsem se mohl pustit do vrchní obšívky, s tou asi nemám výraznější problémy. Jen lepení bočního pancíře byl trochu problém než člověk našel tu správnou techniku. A taktéž na přídi a zádi jsem bojoval s mezerou mezi levou a pravou stranou. V obšívce se nachází 362 oken - nyní už zaskleny, každé teď dostává rámeček a ještě přibudou okapničky :arrow: tedy jen na okna v trupu padne 724 dílů když tedy nepočítám "skla" jako díly. Zatím je trup holý, dnes jsem nalepil poslední díl paluby. Tak je opět rýhovaná - bude to vidět v budoucnu až budou fotky detailů na palubě. Nemá smysl fotit zvlášť. Jako takovou zvláštnost můžu ukázat plastiku orlice na zádi, kterou jsem si musel sám navrhnout. Toť asi tak vše, na samotném trupu ještě chybí stabilizátory s kormidly a šrouby. Poté proběhne finální nástřik a přilepení k podložce, abych už nemusel na trup sahat.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Orel v rozloženém stavu
Obrazek

Trup s nástavbou :)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Number of new parts:234
Overall parts:2536
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Tak jsem zase trochu mákl a udělal stabilizátory a lodní šrouby :)
Obrazek Obrazek

Number of new parts:17
Overall parts:2553
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Pro dnešek kormidla. Malý detail, ale věc, která ukončila práce na spodní části trupu :)
Obrazek

Number of new parts:42
Overall parts:2595
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Kawał dobrej roboty. Podziwiam Twoją pracę nad tym modelem. A gapa powaliła mnie na kolana. Rewelacja!
BĄDŹ DUMNY, JESTEŚ POLAKIEM
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Elegancka robota :spoko:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Díky :)

Tak mi došly soustružené hlavně a první várka leptů, které jsem si nakreslil. A tak jsem nezahálel a něco slepil. Nejdříve jsem osadil hlavně na rozdělané AA a ty nalepil na nástavbu. Pak jsem slepil radar a nalepil nějaké zábradlí.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Number of new parts:23
Overall parts:2618
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Dnes jsem dodělal příď jakožto základ. Nyní už jen dodělat lemování ve střední části a základ trupu hotov :)
Obrazek

Number of new parts:24
Overall parts:2642
Awatar użytkownika
stefino_cz
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 19 2013, 19:41
Lokalizacja: Czech republic
x 12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stefino_cz »

Zdravím. Ikdyž se veškerá činnost přesunula na FB, tak i sem po delší době přidám nějaké nové fotky. Jde to pomalu ale nějaký postup vidět je :) Pro ty co sledují mou práci na FB to nebude nic nového, pro ty co FB nemají nechť koukají.

Jako první radar před dokončením. Ještě si musím nakreslit nějakou tu dráteničinu na leptání
Obrazek Obrazek

Dále dokončené čluny, které dostaly sadu leptů
Obrazek Obrazek

Malé čluny, jejich základ je resin od Váši a následně jsou oblepené papírovými plaňkami a příslušenstvím. Fotky jsou ve stavu kdy je hotov člun čekající na vesla a uchycení k nástavbě.
Obrazek Obrazek

No a nakonec to s čím se peru teď, 7 AA kalibru 4,1". Každé bude mít ve finále cca 100 dílů. Je zde hodně vlastnoručně vyráběných součástí :) Fotky z nejrůznějších fází stavby. Zatím jsem tak v 80%.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Toť prozatím vše :)
ODPOWIEDZ