[R/G] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Upsss, kabina wygląda jakby się pod mostem zaklinowała. Skoro malujesz to może powalcz z przednią częścią i nadaj jej jakieś obłości poprzez naklejenie czegoś wyprofilowanego, a przypominającego kształtem oryginał.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki za uwagi i sugestie. Póki co starałem się bazować na tym co proponowała wycinanka i to nie z powodów ideologicznych a raczej z powodów ograniczonego doświadczenia. :oops: Cóż, na razie jest tak jak jest. Teraz zapowiada się trochę spokojniejszy w pracy okres, a co za tym idzie więcej czasu dla modelu, będę więc aktywniej próbował. Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam po Kolegów dłuższej nieobecności.
Myślę sobie, że nawet po zbyt długiej nieobecności, ale cóż, z czasem było krucho,zajęć innych nie modelarskich dużo, pogoda letnia :spioch: też nie wspierała wysiłków. A i w samym modelu nie wszystko powychodziło tak jak sobie to zaplanowałem, a przecież miało być tak prosto i łatwo. Jednym słowem ducha do tego modelu straciłem zdecydowanie. Przykro, ale tak bywa. No i rozstaliśmy się z Blitzem na czas dłuższy. On do kąta szafy a ja do innych zajęć. Ale brzydko bardzo było by zaczynać i wychodzić potem bez pożegnania się z towarzystwem. No i tak zeszliśmy się z powrotem. Cóż lekko nie jest, ale chęci jakby wróciły, więc do roboty. Na dzień dzisiejszy model prezentuje się tak jak na zdjęciach, z tym, że kabina nie jest zamontowana tylko położona na ramie podwozia. :-?

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Tym razem już nie odpuszczę i zamierzam doprowadzić rzecz do końca, nawet jeśli już wiem, że to nie będzie model mojego życia.
Pozdrawiam. Ciąg dalszy wkrótce. :niepowiem:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

[R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam kolegów po długiej przerwie. Zajęć było sporo, trochę też aby rzec prawdę straciłem serce do tego modelu, ale to bardzo brzydko by było zacząć, a nie skończyć. Po prostu nie godzi się. Choć gdy czytam i oglądam relacje innych kolegów, to cóż, trochę żenada pokazywać to co samemu się robi. :oops: Aby więc się trochę pozbierać i powrócić na dawne tory wygrzebałem mojego Opla i zacząłem grzebać przy nim dalej. Trochę pomalowałem to co było wcześniej już zbudowane. i jakoś zmobilizowało mnie to trochę do dalszej pracy, zacząłem więc dłubanie przy skrzyni ładunkowej. I tym sposobem, wolnymi krokami mam nadzieję wrócić do dalszej budowy tego samochodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Ciąg dalszy wkrótce. :niepowiem:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Kontynuuj, nabieraj wprawy. To jedyna droga do zbierania doświadczenia.
Dopieść dach, skoro jest malowany.
Czekam na aktualizację.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

[R]/[G] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam serdecznie. Oto chyba ostatnia już aktualizacja w tej odsłonie.
Trwało to długo, nad czym ubolewam, momentami traciłem serce do tego modelu, ale po jakimś czasie ponownie wracałem do niego wygrzebując go z pod stołu. I wreszcie mogę powiedzieć, że ciężarówka Opla w końcu została ukończona. :oops: Trochę mi wstyd, że tak długo to trwało ale i tak dla mnie jest to zdecydowanie powód do zadowolenia. Samochód został przeze mnie pomalowany jak widać na załączonych obrazkach.
Ładna pogoda ostatnich dni pozwoliła mi wykonać fotografie do tej galerii w warunkach terenowych :) choć Libijskich plenerów moje okolice raczej nie przypominają, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się nie lubi. :lol:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam wszystkich :papa: i do zobaczenia przy kolejnej wycinance. Tym razem mam nadzieję wziąć na warsztat coś zdecydowanie bardziej kanciastego.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Gratulacje!
Mimo trudności model ukończyłeś, co wzmacnia motywację do dalszych działań, na co oczekuję.
Powodzenia.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

Re: [R] Opel Blitz 3,6-36S z GPM-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Bardzo dzięki. Fakt, że po zakończeniu pracy jest jednak chęć by zacząć coś następnego. :usmiech: Jeszcze trochę i pewnie coś się pojawi.
Dzięki i pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ