[R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Heloł,
Normalnie wyraźnie: I feel it in the water, I feel it in the air, że ktoś tu ma jakieś dość znaczne kłopoty z ego i prawidłowym budowaniem samooceny. Widać to kiedy się abstrahuje od całej treści, a tylko koncentruje na emocjach zawartych w wypowiedziach. W fenomenologii taki zabieg nazywałby się redukcją eidetyczną, ale to nie fenomenologia tylko zwykły sąd protokolarny, jak to mówili szaleni neopozytywiści, a oni nie byli głupi.

Logika jest taką dziedziną wiedzy o prawidłach rozumowania, której jeszcze w kilku miejscach uczą. I jeszcze nie wynaleziono prawa logicznego, które pozwoliłoby dowieść, że jeżeli się chce zbudować model - w oparciu o rysunki, zdjęcia, dokumentację, to koniecznie należy go profesjonalnie zaprojektować i wydać.

Kończymy cytatem, bo czemu nie:
...se' maestro
Di coloro che mostran di sapere


pozdro
999
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Halicz

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

klint pisze:@Halicz jestem za cienki BOLEK by projektować loki, nawet te najmniejsze.
Pozdrawiam.
No cóż, masz bardzo niską samoocenę, jednak na twoim miejscu bym spróbował, od tego się nie umiera ;-)
Ja też kiedyś spróbowałem a jak nie wyjdzie to pal to diabli, ale coś tam wyszło, a z czasem wychodzi coraz lepiej :-)
Pozdrawiam :-)
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

@Halicz może Ty zaprojektował byś tego loka? Pytam poważnie, to był by prawdziwy HIT. Mnie osobiście podoba się bardziej niż Big boy.
Natomiast ja zabrałem się za doklejenie silników do ramy. Teraz zaczną się schody, wiązary i cała te reszta. A co sknociłem okaże się przy montażu układu napędowego. Więc jadę z fotkami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak to tyle na dziś i do następnego razu.
Pozdrawiam Piotr.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.

Zabrałem się za sklejenie wiązarów i całej reszty tego mechanicznego ustrojstwa. Opierałem się na fotkach Okzetki. Faktem że to co widać na fotkach to surówka pomalowana podkładem by luknąć gdzie trzeba będzie jeszcze pod szlifować. Powiem że jestem ciekaw czy to wszystko będzie pasować ;) A tak to wygląda na dziś.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tyle na dziś.
Pozdrawiam Piotr.
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Teraz czarny mat 8 Revella i na koniec metalizer humbrola. Wypędzelkuj, żeby nabrało metalicznego blasku. Na koniec, połóż czerwony kolor.
;)
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.
Relacja Okzetki żyje :D co pokazują nie mniejsze fotki. Było też trochę nerwówki bo jak zawsze coś nie tak tu za długie, tu za krótkie ale to już chyba moja norma. Ale jakoś to wszystkie upchałem, muszę jeszcze troszkę usmarować niektóre części by nabrały (koloru) :lol: Dobra teraz fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak by to wyglądało na dziś.
Pozdrawiam Piotr.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.
Pora pokazać fotki budy maszynisty. Pozmieniałem co nieco, by wyglądało jak buda z fotek. Wnętrze budy również będzie zmodyfikowane. Ale teraz pokarzę to co mam na dziś.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do następnego razu :D
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Klint, i co tu pisać?
Wytrzeć szmatką klawiaturę i ślinić się dalej.
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.
Już myślałem ze Mikołaj już o mnie zapomniał :cry: Ale jednak nie jak widać na fotkach dostałem skrzynie węglową. A tak na serio to było z tym elementem troszkę więcej roboty niż przypuszczałem, sami wiecie jak jest jeszcze tu coś tam zmiana ect. To co chcę wam pokazać jest zbliżone do tego co widać na moich fotkach orginalnych. Tyle pisania ,a to fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To do następnego razu.
Pozdrawiam.
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

Re: [R] Parowóz Okz32 1:25 /ANSWER

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Mam pewnego zgryza - czy skrzynia węglowa nie powinna się trochę zwężać ku tyłowi? Według rysunku fabrycznego tak, ale jakoś nie znalazłem fotki która by to rozstrzygała na tak albo nie. Albo może zrezygnowano z tego zwężenia?
ODPOWIEDZ