[R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam ponownie wszystkich obserwujących :)

Ostatnio mam troszkę więcej czasu po pracy a że do wizyty w szpitalu mam za bardzo nie szaleć więc sporty odpadają i pozostaje tylko spokojne spędzanie czasu :)

Zrobiłem wszystkie koła, eksperymentowałem z farbą i następny model zmieniam już na 100% farbę na matową a na pewno na inną konsystencję :)

W sumie odkąd zacząłem dorabiać detale to jakoś bardziej o całość zacząłem dbać i przywiązywać wagę do tego jak coś robię - kiedyś bym nawet nie pomyślał by jakąś część zrobić dwa razy :)

Ogólnie prace się posuwają do przodu. teraz na celowniku są kola jakby napinające w wózkach montowane na tym ramieniu.

Załączam zdjęcia z postępów:

Tutaj może jeszcze zaokrąglę bardziej :)

Obrazek

Obrazek

I nawet równe te kol powychodziły :)

Obrazek

Obrazek

A tutaj zestawik praktycznie gotowy do końcowego malowania i złożenia :)

Obrazek

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej wszystkim

Ostatnio nie było jak pracować - weekend w domu rodzinnym i w sumie tyle co dzisiaj porobiłem. Miałem ogromny problem ze zrobieniem tych trybów napędowych (chyba można to tak nazwać a może kół?). Kilka razy robiłem, i na przemian lakier i szlifowanie aż doszło to do etapu jaki widać. Nie ukrywam, że nawet ja uważam, że jest słabo ale po kilku próbach póki co się poddaje :)

Może najdzie mnie jeszcze ochota to zrobię ponownie, ale wstępnie powiem, że z moim zestawem narzędzi jest ciężko (tryb miał mocno zaokrąglony wieniec zębaty ale nie mogłem go wykonać i zrobiłem zaostrzony). Póki co to była chyba najtrudniejsza przeszkoda w pracy z tym modelem. Miejmy nadzieję, że potem będzie szło z górki, bo w sumie prawie koniec zawieszenia :)

Jedno, skromne zdjęcie:

No farbka jest lekko dalej gęsta, ale już malowałem rozcieńczoną i tutaj problem - koło było lakierowane by się nie rozwaliło podczas obróbki i takie są efekty :oops:
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Zamiast lakierować przed pilnikami i innymi tarkami, nasącz karton rzadkim cyjanoakrylem :) JOKER jest z pędzelkiem i kosztuje coś 3 złocisze...
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej
Viking_BB pisze:Zamiast lakierować przed pilnikami i innymi tarkami, nasącz karton rzadkim cyjanoakrylem :) JOKER jest z pędzelkiem i kosztuje coś 3 złocisze...
No tak, rozumiem ze nie jest drogi itp ale nie miałem pojęcia by to tak akurat zrobić :) W sumie sam element jest jak dla mnie strasznie trudny do wycięcia bez żadnych nierówności itp. Części też pozostawiały jak dla mnie wiele do życzenia - odrzuciłem kilka bo po prostu wg instrukcji miały być tam a jak ja przykładałem je do reszty to było inaczej.

To jakiś lakier do paznokci czy co? Bo znalazłem do samochodu na a*****o :)

W takim razie pomyślę nad tym "JOKER'em" - może to byc dla mnie dobra alternatywa, chociaż mało części, które będą tego potrzebować zostało tak mi się wydaje :)

Pozdrawiam i dziekuję za radę :)
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

https://www.swiatmodeli.eu/environment/ ... be1a33.jpg tu masz na ten przykład. Ja używam go jako "utwardzacza" nie tylko przy tekturze do szlifowania, ale także do częśi z cieńszego kartonu, aby nadać im większą sztywność.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

No nie ukrywam, że teraz zastosuje to w praktyce. Mój lakier jest za gęsty i faktycznie się nie nadaje. To może być lek na moje problemy ;-) dziękuję Ci za informację i wskazówki Viking_BB :)
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

hehe, w końcu się do czegoś przydałem :D mogę umierać :D
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej
Viking_BB pisze:hehe, w końcu się do czegoś przydałem :D mogę umierać :D
Jeszcze nie koniec klejenia, może jeszcze jakieś pomysły będziesz miał :D
pawcio37
Posty: 211
Rejestracja: sob sty 31 2015, 15:52
x 6

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawcio37 »

Joker to jeden z najgorszych jakościowo cyjanoakrylanów - spoina krucha i porowata a dodatkowo mała zdolność do penetracji wgłąb kartonu tektury itp. Trochę drożej ale o kilka klas lepszy jak nie najlepszy w cenie do 20zł za 20g to klej od Riku modelsport:

http://modelarski.com/produkt-Klej_cyja ... i,772.html

http://riku.pl/towar/p/id/1552/kontekst/3135/

Wartym polecenia jest również Sicomet 85 o jeszcze lepszej przenikliwości lecz niestety trudny do zdobycia.

Co do sposobu aplikacji to do małych szczelin lub połączeń na oba kleje pasują idealnie igły medyczne. Co do większych aplikacji typu impregnacja kartonu wystarczy kawałek jakiegoś giętkiego tworzywa np szpatułka (z PE) taka co zostanie z zestawu folii na ekran telefonu do usuwania bąbli powietrza
Ostatnio zmieniony wt lip 05 2016, 21:14 przez pawcio37, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej

Ruszyłem po poradach z robieniem kół, bo w sumie padało to co można robić a 8h przed komputerem w pracy już starczy :) Wstępnie wycięte i nawet jest równo dzisiaj - mocno się przykładałem. Dzisiaj zostaną wewnątrz zalakierowane i przez noc sobie doschną a jutro będzie delikatnym papierem szlif, by było w miarę estetycznie.

Zamieszczam zdjęcie. Dodam, że motywuje do pracy:

Obrazek

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ