[R\G] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam :)

Znowu dzisiaj posiedziałem co nie co po pracy i udało mi się zrobić wszystkie koła napinające (te malutkie) i nawet pomalować w miarę jak na mój gust. Czołg już stoi normalnie na własnych "nogach" i pozostały tylko te dwa nieszczęsne koła z przodu do skończenia (jakoś nie mogę się za to zabrać). Dodatkowo tak dla odprężenia rozpocząłem budowę gąsienicy i muszę stwierdzić - jest to najprostsza gąsienica jaką robiłem do tej pory z 5 moich dotychczasowych czołgów. Prosta, łatwa w wykonaniu a zarazem całkiem dobrze wyglądająca nawet bez malowania.

Po zdjęciach widać, że jest sporo detalicznej roboty - gdzie nie gdzie papier ma "włoski", co będzie trzeba wykończyć. W produkcji także lampy.

Zamieszczam kilka zdjęć z prac:

Wspomniana gąsienica - jest dwu częściowa. Osobno dół i osobno góra.

Obrazek

Tutaj cały bok z wyszczególnieniem na ostatnie osiągnięcia:

Obrazek

Tak prezentuje się sylwetka czołgu:

Obrazek

Na koniec w ramach bonusu :):

Obrazek
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej hej :)

Dawno nie pisałem ale trafił się ponowny pobyt w szpitalu. A były nudy i mogłem zabrać gąsienice do zrobienia :)

Ruszyłem co nie co detale na wieży i wykończenie działa, jednakże z racji tego ze już ostatnio skończyła się farba a póki co nie miałem okazji wybrać się do sklepu (do którego jest może niewiele ponad 1 km w prostej linii :)) więc wszystko stoi w takich standardowych, roboczych kolorach. Ogólnie z poważniejszych przeróbek zabrałem się ponownie za zbiornik paliwa, bo jakoś średnio mi wyszedł ten z wycinanki a stwierdziłem, że czemu by tego nie zrobić jeszcze raz samemu.

Zamieszczam kilka zdjęć z prac, powoli zbliżamy się do końca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2770
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 733

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

No...
"wieża" czyli obudowa działa jest naprawdę niezła.Wreszcie krawędzie nie są obszarpane, tylko wycięte ostrym narzędziem.

Lufa trochę "połamana". Taki element trzeba kształtować "na mokro". Smarujesz po niezdrukowanej stronie element klejem w płynie do papieru i po wchłonięciu kleju prętem stalowym lub uchwytem pędzla wymodelujesz tak, że nawet łączenia nie będzie widać. Dla mnie jako podładka do modelowania najlepiej sprawdza się nie, jak moża przecztać w wielu miejscach, jakaś "podkładka pod mysz" tylko własna noga ubrana w spodnie :haha:

Fajnie wygląda.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej wszystkim :)

Ruszyłem do przodu ale z racji gorąca we Wrocławiu nie da się nic robić, dosłownie się nie chce. Więc prace idą strasznie pomału a i weekend miałem w sumie zajęty. Jestem na etapie robienia gąsienic, z czego jedną zrobiłem całą i na próbę załączyłem. Nie jest to modułowa gąsienica, jaką zdarzyło mi się już raz złożyć w pt-76 i nie układa się tak ładnie jak powinna ale jak się da kleju po kropelce tu i ówdzie to będzie wszystko wzrokowo na pewno dobrze :) Problemem zrobiła się jedna strona napędowa - koła w jednym z wózków się wykrzywiły :D Prawdopodobnie były krzywo już przyklejone i dopiero teraz wyszło mi to na jaw, więc kropelka i będą to poprawiał na dniach.
gk pisze: ...
Lufa trochę "połamana". Taki element trzeba kształtować "na mokro". Smarujesz po niezdrukowanej stronie element klejem w płynie do papieru i po wchłonięciu kleju prętem stalowym lub uchwytem pędzla wymodelujesz tak, że nawet łączenia nie będzie widać...
No lufa była w sumie modelowana pędzlami od dużego do coraz mniejszego aż złożyłem ją już do stanu przedstawionego na zdjęciach jednakże, nie wpadłem na pomysł z kształtowaniem papieru na morko. Może przy następnym faktycznie już będę pamiętał :)

Załączam zdjęcie założonej na próbę gąsienicy, może ją również pomaluje na szaro albo czarno, jeszcze się zobaczy :)

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej Hej :)

Zrobiłem drugą gąsienicę i jak podejrzewałem, wyszła lepiej niż pierwsza. Typowe w moich modelach, że ciężko trafić dwie, takie same części, przynajmniej podobne :) Ale z czasem jest coraz lepiej. Na chwilę obecną gąski czarną farbą, można powiedzieć lekko przybrudziłem od spodu (w następnym modelu chyba już kupię ogniwa wycinane laserowo czy jak to się tam robi :)). Po pomalowaniu zostaną polakierowane, by wzmocnić całą konstrukcję (z racji wagi mój czołg można powiedzieć delikatnie ugina się i koła również wymagają polakierowania.

Przedstawiam zdjęcia z dzisiejszych prac:

Było wycinania :)
Obrazek

Jedna z gąsek lekko za falowana - skutek tego, że już była założona :)
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Model wspaniały , ładnie sklejany po prostu cudo

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej Hej

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Model wyrasta od pewnego czasu, dość szybko w ostatnich tygodniach ale nie było łatwo i bez pomocy forumowiczów by się nie udało :)

Zabrałem się pomalutku do wieńczących model detali jednakże okazało się, że jeszcze spora droga przede mną. Na wieży jest bez mała 40 śrub do przyklejenia, co mocno mnie zniechęciło do tej części pracy dzisiaj. Więc zabrałem się za siatkę maskującą oraz lampy, których nawet nie dokumentuje bo praktycznie nic nie zrobiłem.

Załączam zdjęcia z prac:

Pierwsze kolory, było spoko ale jak wyschło co się okazało? :)
Obrazek

Troszkę jasny ale wydaje się ok (powinien być z drugiej strony ale nie mam gąsienicy która miała tam być założona, bo długo poprawiałem te które są obecnie i tak już wyszło, że zapas został zużyty w celach naprawczych -.-). Muszę dorobić na dniach. Jak się uda to zostanie to zmienione.
Obrazek

Na próbkę jest i na wieży:
Obrazek

Oraz całość tak jak stoi na dzień dzisiejszy :)
Obrazek

Postaram się na dniach jeszcze zdjęcia lustrzanką zrobić :)

Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej Hej :)

Zrobiłem kilka fotek z lustrzanki, która już jak widać po zdjęciach zaczyna pomalutku zbliżać się do końca swojego żywota (przy większym ISO widać właśnie te piękne kropeczki). Weekend poza domem, nie zdążyłem nic zrobić. Może do końca tygodnia uda mi się wieżę wykończyć.

Obrazek

Ładna linia boczna, gąsienica oraz kilka detali ponowne jest do wyretuszowania ale ogólnie całość prezentuje się już dziarsko, jeśli można to tak nazwać:
Obrazek

Obrazek

Niby jest zgrabnie ale prawy bok jest lekko większy (nie zauważyłem jak mi się tak poszerzył (widać to po klamrach na klapie :)) ale to już jest nie do poprawienia na te chwilę (i ta gąska się zsunęła):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szykuje się niedługo koniec :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Już się nie mogę doczekać końca , jak zawsze pięknie , ppwodzenia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

Re: [Relacja] Bishop - Brytyjskie działo samobieżne z II wojny światowej, MODELIK Nr 10/04, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hej Hej

To już jedne z ostatnich wpisów w tym temacie. Udało się ulepić już wszystko (tak przynajmniej uważam) ale pozostaje kwestia drobnego domalowania np. gąsienic (wpadłem na to po zamontowaniu ale póki co nie mam na to siły :)).

Jeżeli miałbym podsumować, było naprawdę ciężko i w wielu miejscach miałem ochotę to wszystko rzucić :) Ale dotrwałem w miarę do praktycznie końca. Tak wygląda to teraz (zdjęcia pokazują dużo mojego partactwa ale cóż, nie jest idealnie, chociaż jestem naprawdę zadowolony). I dziękuję z tego miejsca użytkownikom "gk" oraz "Viking_BB", którzy wspierali mnie w składaniu :)

Lepsze zdjęcia zrobię jak będzie chwila a póki co zapraszam do małej galerii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ