[R] Republic F-84E Thunderjet

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pawelelka77
x 6

Re: [R] Republic F-84E Thunderjet

Post autor: pawelelka77 » ndz wrz 24 2017, 12:37

Jacob znowu nadaje...Techniki to masz obłędne! Chociaż jeszcze golas ale już teraz wygląda jak plastik...Działaj dalej.
0 x

Awatar użytkownika
jacob
x 4

Post autor: jacob » pn paź 09 2017, 23:25

Cześć.
Witek – wybacz, ale nie chcę się powtarzać i rozpoczynać na nowo dyskusji.
Laszlik i Paweł – no tak, golas musi być na początku. To ważny moment w tym podejściu do budowy, który w sporym stopniu zdecyduje o późniejszym odbiorze całości.
Teraz kolejny etap i tutaj nastąpiła zmiana w stosunku do Kate. Przed ryciem paneli i nitów zdecydowałem o namalowaniu podstawowych elementów barwnych. Wynika to z tego, że takie farby jak biała lub czerwona mają tendencję do kiepskiego krycia. Duże, malowane powierzchnie skutecznie mogłyby zasłonić rysunek paneli i nitowania, który w tym samolocie musi być delikatny. Kilka warstw z aero i już niewiele będzie widać. Maskowanie robiłem taśmą tamyia, w paru miejscach trochę się zawiodłem i farba podciekała tu i ówdzie. Tragedii nie ma, ale nie jest to super czysta robota. Chyba trzeba będzie poszukać innego medium do precyzyjnego maskowania. Swoją drogą aero to wciąż sztuka, w której jestem początkujący. Malunki błyszczą się, bo zostały zabezpieczone lakierem - rytownictwo bezpośrednio na nich mogłoby zerwać farbę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejną modyfikacją w podejściu będzie nałożenie dużych powierzchniowo kalkomanii – naniosę gwiazdy i może coś jeszcze. Położone kalki będą polakierowane po powierzchni domaluxową miksturą. Testowałem to rozwiązanie i dzięki temu daje się spokojnie ryć i tłoczyć w tak przygotowanej powierzchni. Kalki są dość grube (o czym już pisałem) więc dodatkowo lepiej wprasują się w model. Dodatkową zaletą będzie ciągłość powierzchni i nakładanego weatheringu, przynajmniej taką mam nadzieję.
Pozdrawiam!
0 x

Witek

Post autor: Witek » wt paź 10 2017, 1:13

Witam
Podglądam cały czas Twoją prace i jestem pod ogromnym wrażeniem. Może coś pomogę w kwestii podciekania farby pod taśmę klejącą a mianowicie jeśli już masz pomalowany dany kolor np. srebrny i chcesz nałożyć następny po oklejeniu taśmą jako pierwszy przy taśmie nakładasz znowu srebrny a następnie czerwony i to cały myk aby uniknąć podciekania obcego koloru pod taśmę.
Trzymam kciuki i czekam na kolejne aktualizacje z niecierpliwością.
Pozdrawiam Witek
0 x
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------

ODPOWIEDZ