[R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

[R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Witam,
Ostatnio zająłem się tramwajem Konstal N wydawnictwa modelik w skali H0. Jak większość tego typu obiektów, model jest dosyć mały (ściana boczna ma wys. około 2,2cm, a długość 12cm). Tym razem chciałem uniknąć malowania, więc retuszuje krawędzie. Miał to być odpoczynkowy model, robiony prosto z instrukcji, ale już z początku trochę zmodyfikowałem wózek:) Według instrukcji rama miała składać się z podwójnie sklejonego kartonu, ja nakleiłem jej elementy na tekturę 1mm, ponieważ pierwsza próba z zalecenieniami instrukcji nie była dla mnie zadowalająca . Okleiłem podłużnice na krawędziach kartonem i zabrałem się za mocowania wózków z resorami. Chciałem z początku pióra resora wykonać oddzielnie, ale.....mi się nie chciało;)) Nasączyłem cały element dla sztywności ca i dodałem wzmacniacze z tektury 1mm w miejscu mocowania łożyska kół do ramy. Podłogę, tak jak przewidziano w instrukcji, nakleiłem na tekturę 1mm. Wyposażenie stanowiska maszynisty- w sumie nić ciekawego. I na koniec bok. Niestety go trochę schrzaniłem, no ale trudno, model z jednej strony odwrócę w stronę murku, ponieważ mam pomysł na mini- dioramkę z Konstalem w roli głównej:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Strasznie to wszystko maciuciuciupeńkie...
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

Re: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Taka skala;) Ale dla mnie jest fajnie:) Dzisiaj mała aktualizacja, zabrałem się za podstawkę.
Robiłem ją z klocuszka drewnianego, a na niego nakleiłem plastikową płytkę z odlewem bruku. Szyny wzięte z kolejki H0. Bruk podmalowałem na szaro i wycieniowałem washem i pigmentami AK Interactive. Tak samo zrobiłem z szynami, tyle, że ciapnąłem je na brąz i opudrowałem rdzawymi pigmentami. Drzewo ukręciłem z drutu, okleiłem je wikolem i obsypałem posypką wziętą z siateczki liściastej (którą zresztą po pomalowaniu w jesienne barwy zamontuje na roślinie), fajnie imituje korę. Drzewo pomalowałem na zielono-szare brązy i dokleiłem posypką, która ma udawać mech (jest świetna, zdrapałem ją w lato z drewnianego płotu sąsiadów, jest to taki zielony nalot. Może przy sztucznym świetle tego nie widać, ale gdy będę robić galerię przy dziennym świetle, na pewno będzie to bardziej wyeksponowane. Całość ma być interpretacją ul. Metalowców w Chorzowie, tyle , że w latach 50-tych. Oto jej zdjęcie:
Obrazek
A tutaj diorama:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Ha! Pietrek szaleje :) Widziałem tory tramwajowe z brukiem laserorżnięte zdaje sie produkcji MODELIKa, gdyby ktoś się jeszcze pokusił o podobną dioramę.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: [R] Tramwaj Konstal N, 1/87, Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Oj, ale główki szyn to powinny być na równi z brukiem. Inaczej urywałyby koła jadącym tą ulicą samochodom.
ODPOWIEDZ