Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PITERPANZER
x 1

Re: Willys MB Jeep razy dwa, a może i trzy

Post autor: PITERPANZER » sob paź 21 2017, 14:59

Trzy różne modele, każdy w innym odcieniu.
Hmm, przydałoby się pomalować, a w związku z tym, czy będziesz korzystał z moich kalek po malowaniu modelu?
W tej chwili mam w ofercie wzory z 1 AWP i 1 DP Gen. Maczka. Będzie także malowanie od Sosabowskiego.
Byłaby piękna polska triada.
Ostatnio zmieniony wt lis 14 2017, 21:34 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek

Awatar użytkownika
Camilllo
x 2

Post autor: Camilllo » ndz lis 12 2017, 21:35

Hej, właśnie zastanawiałem się nad kupnem kalek, nie ukrywam, że do jednego z jeepów chętnie kupiłbym jakieś hamerykańskie. Ponieważ nie ma niestety sensownych kalek do wersji US, to pewnie wezmę Maczka. Mam kalki niby dedykowane do tego modelu, ale są słabe (jedna duża gwiazda na maskę, jedna mała, i numery). No ale to jeszcze chwilka zanim będę go znakować, na razie jeszcze czeka mnie parę poprawek i szlif drobnym papierem i porządne malowanie karoserii. Odnośnie jeepa SAS, to raczej chcę zachować jego charakter, czy będzie malowany, może byłby ale nie ma kalek SAS z teatru afrykańskiego :D.
Tymczasem prace posunęły się sporo do przodu. Jeep z Modelika, dostał sporo elementów, zamontowana na zawiasach maska, reflektory, siedzenia, zegary, światła, wydech, przewody hamulcowe itd. Teraz tylko okablowanie i dół będzie gotowy. Aktualnie powstają opony, także znowu trochę dłubania. Potem przeskakuję do jeepa z WAK-u. Jedyny problem jaki napotkałem to zawiasy maski, papierowe nie bardzo działały, więc zrobiłem własne z izolacji z kabli od telefonu (tak drogie dzieci, kiedyś telefony miały kabel :D ).
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
1 x
Obrazek

Awatar użytkownika
krzywy
x 1

Post autor: krzywy » pn lis 13 2017, 23:07

Ładne reflektorki, ożywiają to pudło. Podwozie od spodu też nieźle wygląda po skompletowaniu. Planujesz jeszcze jakieś cieniowanie, "czy coś", po malowaniu?
0 x

Awatar użytkownika
Camilllo
x 2

Post autor: Camilllo » wt lis 14 2017, 21:56

Cześć, jak najbardziej model będzie brudzony na koniec. Na razie wygląda trochę sztucznie 😊.
0 x
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
x 1

Post autor: PITERPANZER » czw lis 30 2017, 20:51

W sprawie amerykańskich kalek mógłbym też pomóc, bo mam przecież plasticzane modele ;-), a na pewno jankesa nie zrobię mając do wyboru polskie malowanie.
0 x
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek

Awatar użytkownika
Camilllo
x 2

Post autor: Camilllo » ndz gru 03 2017, 21:58

Dzięki za zdjęcie tygodnia :).
0 x
Obrazek