[R] Spitfire Vc (trop), CGS, Cressy, Australia - MPModel 1/33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

popala

Re: [R] Spitfire Vc (trop), CGS, Cressy, Australia - MPModel 1/33

Post autor: popala » wt paź 10 2017, 18:09

Czy ramki wiatrochronu (?) nie powinny dochodzić do czarnych linii, obniżając go tym samym? Jeżeli tak to wtedy odwrócenie środkowej części owiewki pozwoliłoby na spasowanie do reszty.
0 x

Awatar użytkownika
bestialsko
x 4

Post autor: bestialsko » wt paź 10 2017, 23:41

popala: Wiatrochron, oprócz tego, że jest 1mm za krótki to jest spasowany dobrze i wchodzi na swoje miejsce jak złoto. Nie ma potrzeby go "spłaszczać".
laszlik: Dziękuję za ten głos rozsądku!Ten model rzeczywiście jest przykry albo mi bardzo daleko do "średnio zaawansowanych". W tym wypadku celem samym w sobie jest dla mnie dobrnięcie do krawędzi natarcia skrzydeł :)

Zainteresowanie mnie zmotywowało. Zabrałem się za to nieszczęsne oszklenie i jakoś wyrzeźbiłem. Makro jest okrutne, wiadomo, ale w rzeczywistości też wygląda na tak wymęczone.
Co zrobiłem: przedni pasek ramki owiewki wyciąłem z zapasu koloru (dłuższy). Z drugiej wytłoczki tym razem już porządnie dosztukowałem sobie odsuwaną część kabiny i poskładałem razem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I brnę dalej, pojawia się broda:

Obrazek

pdr.
Bes.
1 x

Awatar użytkownika
tofiki
x 1

Post autor: tofiki » śr paź 11 2017, 9:00

Nie poddawaj się walcz dalej będzie lepiej
0 x

Awatar użytkownika
szelmek
x 1

Post autor: szelmek » śr paź 11 2017, 12:42

Obrazek

Tak jak napisałeś, tylne okienko sięga niżej, prowadnice też powinny być niżej.
Ładnie wybrnąłeś
0 x
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,

Awatar użytkownika
bestialsko
x 4

Post autor: bestialsko » sob paź 14 2017, 21:20

Hi

Sklejam dalej, model dostanie moja 4-letnia siostrzenica. Ciężko dać z siebie 100% kiedy na modelu położyło się już lagę.
Usterzenie pionowe - OK ale ostatnia wręga/szkielet statecznika pionowego ma kształt gruszki, dodatkowo poszycie zaprojektowane jest na styk do wręgi w związku z czym dostajemy takie ładne czarne pola (łatwo można to ogarnąć ostatnią wręgę wycinając prosto a naddatek poszycia ukryć pod statecznikiem):

Obrazek

Ster kierunku ma oddzielnie narysowany trymer i miejsce pod światło pozycyjne, ale tylko z jednej strony. Coś tu jest chyba do samodzielnego wykonania ale ja tego nie ogarniam więc skleiłem jak jest. To zaokrąglenie u dołu trzeba sobie we własnym zakresie przerobić:

Obrazek

Stery wysokości - gratis drugi lewy. Prawy chyba jest do dokupienia osobno albo można wyciąć z uproszczonej wersji:

Obrazek

I uwaga - wszystkie segmenty kadłuba pasują do siebie oprócz ostatniego. Nie sprawdziłem i mi się napisy oczywiście rozjechały. Ale krawędzie natarcia klejone na styk powoli ogarniam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pracuję nad poprawą jakości zdjęć również, następne będą lepsze. Dokupię jeszcze 2 żarówki do doświetlenia z góry i z przodu.

Pzdr.
Bes.
0 x

ODPOWIEDZ