[R/G] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Sorry, że Wam się w miłą pogawędkę wcinam ale może rozważ Grzegorz jeszcze jedną opcję, zanim naruszysz wieczny odpoczynek swego wyspasionego aero. Mając rozwinięte na płasko części z tym czerwonym paskiem (fragment) - można jeszcze zrobić i zamówić kalki tylko z tą dwu kolorową grafiką? Biały i czerwony są wredne do malowania. Trzeba by pewnie zamówić całość biało-czerwonego szlaczka, żeby nie było zonka w odcieniu. W każdym razie kalki może by lepiej się wpasowały w Twoją konwencję niż psiukanie farbą nie wiadomo ile warstw? Wiem - być może to strzelanie do muchy z armaty, ale gdzie jak gdzie - w modelarstwie w ch..erę z normalnością.
Tak poza - cacy wykonanie :spoko:, tradycyjnie.
Pozdrowionka!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 736

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jacob,
jest to jakieś rozwiązanie. Spróbuję jednak podmalować, bo już mi się ta koncepcja wgryzła w mózg ;-)
I wydaje mi się prostsza.

Powstał zarys bulwiastej osłony silnika. Pozytywnie należy ocenić zaproponowany przez autora podział na listki. Daje możliwość oddania krzywizny.
Krążki klejone bcg i traktowane kulkami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku jeszcze będzie wręga, do której przykleja się silnik. Symetrię się "naciągnie", mam nadzieję:

Obrazek

Obrazek

Pasowałem sobie górą, żeby zgrywać pas przeciwodblaskowy. A tymczasem na dole:

Obrazek

:haha:

Przejdzie walec retuszu i wyrówna ;-)

Dodałem w pierwszym krążku skierowany do wewnątrz cieniutki pasek papieru, żeby poszerzyć krawędź osłony.

Teraz będzie jazda z WPS :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Taki było sobie kupić:

Obrazek

:haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1053
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Kolego Szyderczy, proszę nie kusić ! This is kartonwork ! No chyba, że Hasegawa tłoczy z kartonu...
I kto by wtedy tak podziwiał robotę Grzegorza nad wyprofilowaniem osłony silnika i innych elementów mimo starań projektanta aby wyszło krzywo z rozjechanymi kolorami i liniami podziału🤔
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

jhradca pisze: śr lis 29 2023, 10:17 ...mimo starań projektanta aby wyszło krzywo z rozjechanymi kolorami i liniami podziału🤔
A swoją drogą; czy to rzeczywiście wina projektanta czy przełożenia projekt/ druk, a więc (uogólniając) drukarni?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

gk pisze: wt lis 28 2023, 21:32 Pozytywnie należy ocenić zaproponowany przez autora podział na listki. Daje możliwość oddania krzywizny
Według mnie to DUŻY plus dla projektanta, za takie rozpracowanie dzbana osłony silnika, chciałbym widzieć więcej tak zaprojektowanych zaokrąglonych krzywizn w kartonówkach, zamiast oszczędzających liczbę listków kantów - w myśl zasady "jak kartonowe to musi być kanciaste". Ale z tą łatką pod nosem, no to rzeczywiście nie pykło w standardzie :( , ale Grześ sobie poradzi.
Awatar użytkownika
MatrixOST
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 26 2023, 22:50
Lokalizacja: Olsztyn
x 6

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MatrixOST »

A mnie zawsze ciekawiło jakie macie patenty na WPS? Czy wycinanie "świeżym z opakowania" ostrzem?
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 736

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Heinrich Kosmala pisze: śr lis 29 2023, 11:52
jhradca pisze: śr lis 29 2023, 10:17 ...mimo starań projektanta aby wyszło krzywo z rozjechanymi kolorami i liniami podziału🤔
A swoją drogą; czy to rzeczywiście wina projektanta czy przełożenia projekt/ druk, a więc (uogólniając) drukarni?
A dlaczego, moi drodzy, nie rozważacie najbardziej prawdopodobnej przyczyny czyli wykonania? Przecież na dole sumuje się sposób wycięcia poszczególnych pasków i ich łączenia. To nie jest jakiś idealny byt, tylko cięcie nożyczkami. Jak się doda wszystkie niedokładności to na dole musi się rozjechać. Może w jednym pasku za bardzo, ale pozostałe to po prostu sposób zmontowania.
MatrixOST pisze: śr lis 29 2023, 13:03 A mnie zawsze ciekawiło jakie macie patenty na WPS? Czy wycinanie "świeżym z opakowania" ostrzem?
Tak wycinam. Trudno to nazwać patentem. Wielokrotne delikatne nacięcia nowym ostrzem od "linijki z trzech warstw taśmy maskującej:

Obrazek

Wkleiłem jedną rynnę. Nie zrozumiałem projektu i uznałem, że nie będę dojeżdżał tą rynną do przedniej krawędzi osłony silnika. Bo tak by pasowało zrobić, żeby cała rynna się zmieściła w osłonie. Zacząłem kleić od krawędzi wycięcia, stąd element wystaje z tyłu, co siEM utnie :zeby:

Obrazek

Obrazek

Bardzo męczący element. Drugą rynnę zostawię chyba na jutro :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1053
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Grzegorz, to taki żarcik był :lol: Przecież wszyscy wiedzą jakie masz problemy z cięciem elementów i ich spasowaniem :haha:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 736

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

A żebyś Jarek wiedział. :mrgreen:
Aż wziąłem drugi oddech i trzasnąłem drugą rynnę. Od góry będzie jeszcze taki fajny wlot powietrza, to co nieco zamaskuje :D

Obrazek

:faja:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ