[R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki Panowie, naprawdę super Was widzieć :D
I choć wiem, że nie będzie po kolei to jednak...
zablo1978: to co widzę na Twoim zdjęciu jest super. Jest to zdecydowanie ten kierunek w którym się wybieram :D i bardzo chciałby osiągnąć taki sam cel.... Dzięki za zdjęcie i zapewne jeszcze nie raz będzie miło zobaczyć coś z Twojego Krakowiaka. :D
970 i Tomasz D - przyznaję, że pierwszy raz mi się to zdarzyło, ale na zdjęciach, kiedy je zmniejszałem i przycinałem też zauważyłem, że wygląda jakby pokład był opadający lub zwichrowany. :cry: Według moich "pomiarów" jest to jednak tylko zniekształcenie obiektywu podczas fotografowania szerokim kątem. Inaczej się niestety nie udało. Wydaje mi się jednak że pokład jest ok. :)
gk: no przed Twoim czujnym okiem to już nic się nie ukryje :lol: :lol: (czytaj to oczywiście bez żalu i zarzutu z mojej strony) :lol: , ale masz rację i faktycznie zauważyłem, że do lewej burty przyłożyłem się chyba mniej niż do prawej i to jak się wydaje szybko dostrzegłeś. :)
Dzięki za Waszą uwagę i słowa, ale jak napisał michal84 ta seria WAKu zapoczątkowana przez polskie hunty II ucieszyła bardzo także i moje oczy, dlatego taki czysto wycinankowy model będę się starał zbudować. ;-) Uda się, nie uda się? nie wiem, ale spróbować warto. :D Kiedy się uczyć jak nie teraz...

Dziękuję i Pozdrawiam. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam Panowie :)
Jak zawsze jest dylemat, czy sklejać, czy fotografić ? :) Co lepiej gdy czasu brakuje na wszystko... :-?
Trochę kompromisowo, chciałem dziś pokazać, że jednak wolno, bo wolno, ale systematycznie planuję zapełniać te wszystkie białe pola na pokładzie niszczyciela, więc kilka świeżych zdjęć z tego gdzie na razie udało mi się dojść. :)
Szału nie ma, ale staram się. :lol:
Obrazek
Obrazek
Jak widać szafki i skrzynki różniste trafiają na swoje miejsca. Zacząłem też dziubanie przy windach kotwicznych na dziobie, no i moje nie specjalnie ulubione polery. :-? ale aby się trochę rozerwać postanowiłem podziałać z tym co jest zawsze super w okrętach... czyli artyleria główna :D , choć tutaj zbyt wiele jej nie ma. Wyszło to tak:
Obrazek
Obrazek

Czas pogrzebać z główną nadbudówką, a w między czasie z inną drobnicą pokładową. :)
Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce, mam nadzieję.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Sklejacz Maciej pisze:Szału nie ma, ale staram się.
Postaraj się więc popracować trochę nad retuszem bo krawędzie "pudełek" za bardzo farbką są na moje oko umazane.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Sklejacz Maciej pisze: sob gru 02 2023, 21:59 ORP Krakowiak jest moim pierwszym modelem okrętu
Robiąc re-search dotychczas sklejonych Huntów, wpadłem (po raz kolejny - bo już zabrałem głos w dyskusji) na ten temat. Moim zdaniem, jak na pierwszy okręt wychodzi Ci nieźle, tym bardziej, że mimo pozorów model niszczyciela nie jest łatwy "w obróbce". Kadłub jest dość wymagający, Piotr80 poradził sobie z nim doskonale, widać u Ciebie, że była walka z "materią", ale z biegiem doposażania "wypasów" na pokładzie pewne niedoskonałości znikną. Jak najbardziej kibicuję, bo z detalami jak widać nie ma problemów :paker: najgorsze za Tobą, najlepsze przed :D
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki Panowie za Wasze odwiedziny, słowa i uwagi. :) Fajnie jest wiedzieć, że ktoś zagląda i czasem coś tam skrobnie i zostawi. :)
Dłubię więc dalej korzystając z Waszych uwag, aby kolejne zdjęcia pokazały, że oryginał tego okrętu był bardzo ładną jednostką, co mam nadzieję będzie można zobaczyć patrząc nawet na tak niedoskonały model. Niedoskonały z powodu moich błędów :eek: , bo nikogo innego nie można za nic obarczyć. :)

Dziękuję i Pozdrawiam. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Rzuciłem okiem wcześniej, ale dopiero teraz się przyjrzałem.
Każda maska działa jest inaczej zrobiona. Czyli szukasz :mrgreen: To dobrze.
Krawędzie się nie do końca schodzą. Boki są z dwóch warstw zapewne. Trzeba ukosować. Albo już przy wycinaniu, albo później papierem ściernym. Nic tak dobrze nie wygląda w kartonówce jak ostra krawędź ;-)
Wtedy nie potrzebowałbyś retuszować widocznych krawędzi i czarne kreski stykałyby się ze sobą, czyli +5 do wyglądu :mrgreen:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam Kolegów. :)
Każda maska działa jest inaczej zrobiona. Czyli szukasz
nie myślałem, że widać to aż tak bardzo. :( ale absolutnie nie zaprzeczam :lol: to prawda. Powiadają, że Ci co szukają, to znajdują, więc nie tracę nadziei, że też mi się to przydarzy. :D Dzięki relacjom i wielu Waszym uwagom, wydaje się to łatwiejsze. :) Choć moje osobiste doświadczenia nie są tak optymistyczne. Dziś podczas klejenia znowu kilka drobnych części wybrało wolność :lol: :lol:

Dziękuję i Pozdrawiam. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Sklejacz Maciej pisze: ndz mar 10 2024, 21:24 Dziś podczas klejenia znowu kilka drobnych części wybrało wolność
Dywanowy potwór jest nienasycony :lol:

Najgorszy jest potwór shaggy. :haha: Niegdyś siedział mi taki na podłodze. Masakra :mrgreen:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ten potwór grasuje nawet na panelach podłogowych 😱 a do tego współpracuje z kolegą Astygmatyzmem 🤣.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] ORP Krakowiak 1:200 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam Kolegów w kolejnej, niewielkiej aktualizacji. :)
Wiem, w planach miało być wykonywanie głównej nadbudówki, ale jak to z planami bywa, najlepsze w nich jest to, że można je łatwo zmienić. :) No i tak właśnie się stało i zamiast iść w nadbudówki zdecydowałem się iść w łańcuchy.
Czyli absolutnie niezgodnie z numeracją i instrukcją, :oops: ale za to od początku pokładu. :D Bo choć marynarz ze mnie żaden, to jednak zakładam, że okręty zaczynają się o dziobu. :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek=
Malowanie łańcuchów, było jednak dla mnie sporym wyzwaniem i myślałem, że już nic z tego nie wyjdzie. Bo to albo się kleiło, bo farba była gęsta i dobrze kryła, albo łańcuch był elastyczny, ale pomalowany rzadką farbą łańcuch błyszczał się swoim mosiężno żółtym kolorem. :(
Ale w końcu jakoś udało mi się spowodować, że stały się czarne zamiast błyszcząco żółtych. :D
Druga nowość z budowania okrętów to dla mnie wykonanie relingu. To pierwsza próba i ... tak oto mamy reling na miarę moich możliwości. :)
Obrazek
Obrazek
No i podjąłem osobiste postanowienie. Nie będę już używał trybu makro aparacie do wykonywania zdjęć moich modeli. A przynajmniej modeli okrętów przez jakiś czas najbliższy. :oops: Zdjęcia makro są bezlitosne, a w moich oczach całość okrętu choć daleko jej do ideału, to jednak cieszy trochę moje oko. :) :) I muszę przyznać, że dobrze mi z tym. :D
Tak że na koniec pożegnalne zdjęcie w trybie nie makro. :lol:
Obrazek
I to było by na razie na tyle z moich okrętowych wypocin. :)
Dziękuję i Pozdrawiam. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ