[G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
dexter
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 16 2023, 8:48
x 4

[G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexter »

Jest mi bardzo miło zaprezentować pierwszy od lat model wykonany w mojej modelarni. Jest nim model samolotu F6F-3 Hellcat wydany w GPM.

Jak na to, że w ostatnich latach zupełnie nic nie kleiłem muszę powiedzieć, że do końca nie wypadłem z obiegu i coś tam jeszcze umiem. Wiem, że do tego aby konkurować z niektórymi modelami bardzo dużo ale od czegoś trzeba zacząć.

Model jest zaprojektowany bardzo dobrze i muszę powiedzieć że nawet taki modelarz bez praktyki poradził sobie z nim dość dość. Jeśli chodzi o spasowanie modeli wszystko pasuje jak należy. Jedynie co to jest różnica w kolorach na poszyciu ale tego nie przeskoczę, taki jest urok modeli drukowany offsetem.
Jedynie co bym dodał to że w osłonie silnika od środka wypadało coś dać do podklejenia, ale to nie jest problem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ale jeśli chcesz zobaczyć jak budowałem model to zapraszam na stronę https://papermodels.eu/2024/02/16/f6f-3 ... 3-relacja/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukson 1982
Posty: 57
Rejestracja: śr sty 04 2023, 17:38
Lokalizacja: Szamotuły
x 8

Re: [G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukson 1982 »

Fajnie wyszedł :) Gratulacje!
gumis666
Posty: 110
Rejestracja: sob maja 21 2005, 17:59
Lokalizacja: sztum
x 28

Re: [G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gumis666 »

Elegancko :spoko:
Kleje bo lubię!!! :D
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

dexter pisze: śr mar 13 2024, 20:35 Jak na to, że w ostatnich latach zupełnie nic nie kleiłem muszę powiedzieć, że do końca nie wypadłem z obiegu i coś tam jeszcze umiem.
Zgadza się.
Łączenia segmentów kadłuba są bardzo dobre. Rób następnego. Nawyki wrócą :zeby: .
To co rzuca się w oczy in minus to geometria ogona, brak skrętu łopat śmigła i słabo dopasowany wiatrochron.

Faktycznie różnica kolorów na kadłubie jest widoczna. Jednak nie rażąco, ale dobrze że sE tego modelu nie kupiłem. Kupiłem ten drugi Leyte z paszczOM. I tu ciekawostka, bo model "Leyte" poddano krytyce ze względu na kolor spodu. W tym co kupiłem są dodatkowe arkusze z kadłubem i skrzydłami (drugi model) w poprawionej kolorystyce ("biały" spód).

Dziwnie wygląda w tym modelu osłona silnika, "zlana" w jednej linii z kadłubem. Jednak trzeba coś pokombinować żeby klapki minimalnie odgiąć, dla lekkiego złamania linii.

EDIT
no i gdzie jest uzbrojenie? ;-)
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
kukis1983
Posty: 32
Rejestracja: ndz lis 12 2023, 22:51
Lokalizacja: Chorzów
x 28

Re: [G] F6F-3 HELLCAT BETIO 43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kukis1983 »

Jak na powrót do modelarstwa wyszedł bardzo fajnie. Silnik żywiczny kupiłeś w GPM czy na OLX? Ja na swój powrót do modelarstwa wybrałem Mały Modelarz Fokker E.V (D.VIII) z wielkim strachem, a i nie wyszedł idealnie. Wybór Hellcata na powrót w Twoim przypadku, no podziwiam. Moje gratulacje. Na blogu też już pisałem.
Pozdrawiam
Łukasz.
The Show Must Go On
ODPOWIEDZ