Fotosik - wstawianie zdjęć bez reklam [opis]

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

Fotosik - wstawianie zdjęć bez reklam [opis]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Fotosik oferuje wygodne gotowce, pozwalające szybko umieścić w relacji miniaturkę zdjęcia. Sęk w tym, że po jej kliknięciu
otwiera się zdjęcie w pełnym rozmiarze ale okraszone bannerami reklamowymi. Reklam tych można pozbyć się w prosty sposób, oszczędzając kibicom naszej relacji n-tego oglądania fantastycznej promocji wyjazdu na Majorkę ;-) .

Przepis:

1. Z "gotowców" wybieramy Pełen rozmiar na forum i wklejamy do postu, np:
[ URL=www.fotosik.pl]Obrazek[/URL ]

2. Zastępujemy to, co jest zaznaczone kolorem czerwonym, na to co jest na niebiesko (http........jpg, czyli adres naszego zdjęcia). Dostajemy to:
[ URL=http://images20.fotosik.pl/238/6650952022e24706.jpg]Obrazek[/URL ]

3. Ostatnią czynnością jest dopisanie literki m w drugim adresie zdjęcia(przed .jpg):
[ URL=http://images20.fotosik.pl/238/6650952022e24706.jpg]Obrazek[/URL ]

I gotowe :D .
Tak spreparowany link otwiera zdjęcie w postaci czystej, bez reklam:
Obrazek

Przy korzystaniu ze skrótów klawiaturowych CTRL+C, CTRL+V zajmuje to dosłownie moment.

Wyjaśnienie:
Adres www . fotosik . pl zastąpiliśmy rzeczywistym adresem naszego zdjęcia (niebieski fragment kodu). Adres miniaturki naszego zdjęcia jest taki sam jak oryginału, ale ma literę "m" na końcu nazwy. Po jej dopisaniu zamiast dużego zdjęcia, na ekranie pokaże się jego miniaturka. Korzystam tu z faktu, że gotowiec "Pełen rozmiar" jest też linkiem do strony głównej Fotosika.

Jeśli ktoś wstawia w relacji duże zdjęcia, to może w prosty sposób pozbyć się tego linkowania. Wybierając opcję jak poprzednio wystarczy obciąć, to co "wystaje" poza Obrazek:
[ URL=www.fotosik.pl]Obrazek[/URL ]
Pozostanie samo zdjęcie bez linkowania:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 18 2007, 13:18 przez Syzyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

dzięki za tą instrukcje, teraz jak zobaczę u kogoś zdjęcia z reklamami to będę ustawiał pod ścianą :snajper: ;-) ;-)
Ostatnio zmieniony pn lip 12 2010, 10:47 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Metoda bardzo ciekawa. Zapewne podziała jakiś czas - dopóki się szefostwo fotosika nie pokapuje. Bo to jest jednak jakaś forma nieuczciwości.
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

A wtedy może się okazać, że tak spreparowane linki po prostu nie działają.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Jak się połapią to zawsze zostaje któryś z programów do wycinania reklam np: AdBlock Plus.
Działa rewelacyjnie. Większość reklam i tak wycina mi Firewall, AdBlock wykańcza te, którym uda się przedostać.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Metoda dobra i ciekawa.
Ale ... nie lepiej skorzystać z Photobucketa, gdzie od razu są odpowiednie linki ?
Powiem szczerze, jak ktoś linkuje z Fotosika z reklamami to ogladam max 2 zdjęcia.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Mnie też strasznie denerwują zdjęcia na fotosiku. Moim zdaniem najlepszy obok photobucketa jest http://imageshack.us/
Pliki ładują się błyskawicznie, nie trzeba nic dodatkowo wybierać ani zaznaczać, a po wstawieniu zdjęcia mamy garść gotowych linków na każda okazję. Ilość reklam jest nieporównywalnie mniejsza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Origami dlaczego ja mam instalować jakieś blokady, skoro można zamieszczać zdjęcia tam gdzie nie ma reklam.
Jak ja widzę zdjęcia w fotosiku i to jeszcze tak wstawione ze trzeba podwójnie kliknąć, aby zobaczyć je w pełnym rozmiarze to mnie normalnie cofa :/
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Co do uczciwości tej "sztuczki": każdy, kto korzysta z Fotosika jest zobowiązany znać i przestrzegać jego regulamin :czytaj: .

Regulamin ten zaś - jeśli dobrze zrozumiałem - przewiduje taką możliwość:
Fotosik w regulaminie m. in. pisze:W wypadku jeśli zamieszczony w Serwisie obrazek jest hotlinkowany (na innej stronie zamieszczono bezpośredni link do pliku graficznego a a nie strony html Serwisu)...
Generalnie chodzi o to, że jeśli korzystając "normalnie" z serwisu (linkowanie z reklamami), przekroczy się średni 10 krotny transfer, to fotosik może np.wystąpić o opłaty przy dalszym korzystaniu. W przypadku hotlinkowania granica ta jest 5-krotna czyli 2 razy mniejsza.
Tak więc jest to sposób uwzględniony w regulaminie a użytkownik powinien mieć świadomość pewnych ograniczeń.
Temat ten podpowiada jedynie jak takie coś zrobić :idea: .
Zresztą to samo można zrobić na Imageshack (nie wiem, czy legalnie).
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Bartosz B. pisze:Origami dlaczego ja mam instalować jakieś blokady...
Bartosz, program ten uwolni Cię od reklam nie tylko z Fotosika, ale reklam w ogóle, np. reklamy w onecie, interii itp. - a to już naprawdę całkiem miła perspektywa ;-)
A z Fotosika nie korzystam, nie tylko z powodu wyskakujących reklam.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ