Galeria publiczna

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

:) :) :)

Zdjęcia w galeriach mają wyższe limity - maksymalny rozmiar to 800x800 pikseli i 100 kB.

Jeżeli chodzi o obróbkę, to ja standardowo najpierw kadruję, potem poprawiam kolory, jasność, kontrast itp., retuszuję niepotrzebne elementy, potem zmniejszam (resize) do maksymalnego możliwego rozmiaru, następnie wyostrzam (sharpen, unsharp mask) i zapisuję w jpg o odpowiednim stopniu kompresji. I to właśnie od tego ostatniego elementu najbardziej zależy wielkość otrzymywanego pliku. Standardowo ustawiam stopień kompresji 75 (25% - w różnych programach różnie się to przedstawia; w każdym razie jest to 25 jednostek od tego końca skali, w którym mamy najwyższą jakość), ewentualnie wyższy, jeżeli zdjęcie zajmie za dużo miejsca (po ostatnim podwyższeniu limitów jest to rzadka sytuacja).

Pamiętać należy, że każda kolejna zmiana i zapis w jpg pogarszają jakość obrazu. Np. jeżeli wszystkie wymienione powyżej czynności zrobię za jednym zamachem, a potem zapiszę, to jakość będzie o wiele wyższa, niż gdybym np. codziennie wykonywał jedną operację, a następnie każdorazowo zapisywał jako jpg. W takim wypadku trzeba zdjęcie zapisywać jako format programu, w którym się pracuje, np. dla Paint Shopa Pro jest to *.psp - a dopiero na końcu w jpg.

W obrabianiu fotek mogę pomóc, a nawet zrobić to samemu od początku do końca. Jest to rekomendowana opcja w przypadku osób nie czujących się zbyt pewnie w programach graficznych. :D W takim przypadku proszę o fotki w pełnej rozdzielczości (tzn. w postaci "prosto z aparatu") na adres wskazany w pierwszym poście tego tematu (do 10 MB/list).

To o obróbce. Jeżeli chodzi o wysyłanie, to zdjęcia do galerii wstawia się dopiero po utworzeniu danej galerii przez Admina. Najpierw jednak trzeba przykładowe fotki (mogą być w postaci nieobrobionej) podesłać na ww. e-mail. Sławku, przyślij mi więc kilka zdjęć, które zrobiłeś. Zobaczymy, czy trzeba będzie coś jeszcze skorygować albo dopstrykać, czy nie.
Sławomir Bloch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławomir Bloch »

Dzięki Ci przesympatyczny i bardzo pomocny Kolego Swinger!
Z tego względu, że o obróbce komputerowej zdjęć jestem zupełnym laikiem wysyłam Ci na e-mail 10 zdjęć L6/40 zrobionego na podstawie Super Modelu. Zdjęcia są jak to się mówi "prosto od krowy czyli z aparatu". W następnym poście wyślę kolejno Pz.I i Pz 265 oraz obydwa razem. Zrób z nimi wszystko co można (w klasycznej fotografii robiłem retusz) aby nadawały się do oglądania przez ludzi.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną fachową pomoc :!:
Sławomir Bloch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławomir Bloch »

Dwukrotnie próbowałem wysłać te fotki, ale i te z godz.18 jak i te wysłane o 21:20 wróciły do mnie od The Post Office z napisem tematu Delivery reports about your email [FAILED (1)]. Pierwsze bo o 1/10 przekroczyłem limit (10,1 MB) a gdy skasowałem 1 zdjęcie i wysłałem znów, to powtórnie wróciło to samo tylko, że skrzynka przepełniona. Reszty napisów nie rozumiem :cry:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Za drugim razem jednak doszło - razem 9 bardzo ładnych fotek. :) Za niedługi czas napiszę na priv szczegóły. :)
Sławomir Bloch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławomir Bloch »

Uff, no to kamień spadł mi z serca, bo już myślałem, że coś zawaliłem. W takim razie wysyłam Ci jeszcze te 2 niemieckie maluchy razem oraz każdy z osobna.
Machu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Machu »

Dwukrotnie wysyłałem maila na podany adres, jednak za kazdym razem dostawałem zwrot.......dlatego wrzucam moją wiadomość tutaj:

Witam!

Kilka miesięcy temu umieściłem w swojej galerii prywatnej zdjęcia kilkunastu moich modeli. Niedawno przeczytałem Twoje ogłoszenie i postanowiłem spytać, czy efekty mojej pracy nie nadawałyby się do zaprezentowania w galeriach publicznych? Pytam o same modele, bo nie będzie dla mnie problemem dostarczyć więcej fotografii...ewentualnie, jesli te w galerii prywatnej wymagałyby jedynie retuszu, posiadam ich wersje w formacie 2048 x 1536 pikseli

Jeśli natomiast decyzja byłaby negatywna, to czy istnieje możliwość powiększenia mojej galerii prywatnej?? Pytam, ponieważ kolekcja cały czas rozrasta się i obecnie mam 5 nowych modeli, które chciałbym pokazać innym......
Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za zajęcie się moją sprawą.

Pozdrawiam
Machu
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Modele wyglądają na fajne, ale zdjęcia w większości są nieostre i przy słabym świetle - przez to niewiele widać. Spróbuj zrobić trochę fotek na zewnątrz, bez lampy błyskowej i bez daty, no i z ostrością na model. Do fotek w butelkach przydałby się też filtr polaryzacyjny, jeżeli możesz go skądś skombinować.

Co do powiększenia galerii prywatnej... Nie wiem, czy się da, to działka Admina. ;-) Ale zawsze możesz pokazywać modele na samym forum.
Machu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Machu »

OK, w ciagu kilku dni pozyczę cyfrówkę od dziewczyny i spróbuję coś lepszego stworzyć.........
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Przypominam :)
wojdick
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12 2005, 14:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojdick »

czysto sklejony??...przymieżam się do wstawienia mojego okrętu podwodnego, jest "trochę" waloryzowany więc nie jest CZYSTY:)co z nim?
nie przejdzie???

przymierzam
ODPOWIEDZ