Jaką Cyfrę nabyć ?????

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spike
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 20:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spike »

"Pamięć wewnętrzna (32 MB)"
A karte warto by było dokupić bo 32 MB wystarczą Ci na jakieś 14 do 17 zdjęć(w zależności od zapełnienia obrazu) na karcie.
Obrazek
PANCERKA II wojny w 1/35
Obrazek
Awatar użytkownika
Waller_Yan
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:05
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waller_Yan »

matejson pisze: moze ktoś go ma albo inni też mieli aparaty Sony i coś mogą powiedzieć. Bardzo prosze o rade.

Powiem tak - od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu SONY DSC V-1. Zdjęcia zamieszczone na forum znajdziesz na mojej relacji z Albatuna : http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... n&start=10
Myslę, że firma Sony mimo braku takiego doświadczenia w robieniu aparatów jakie mają potentaci fotograficzni np. Nikon w ostatnich czasach zrobiła naprawdę wiele. Wcześniej miałem przyjemność robienia zdjęć kilkoma cyfami (Olympus, Kodak, Nikon, HP... i jeszcze kilkoma aparatami znanych firm) i cieszę się, że właśnie zdecydowałem się na V-1. Aparacik ten i frmę zdecydowanie polecam! Zdjęcia w mojej relacji są już po obróbce elektronicznej i może nie widać wszystkiego tak dobrze ale zapewniam Cię aparacik z optyką Carl Zeiss i 5.0 Mpx matrycą to propozycja, nad którą trzeba się silnie zastanowić - bo warto. Jest maleńki a możliwości ma ogromne. Jeśli chcesz mogę na priv. podesłać próbki zdjęć. Możesz także poszukać próbek zdjęć robionych tym Sony-aczkiem na internecie... Pozdrawiam!
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy!
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Owszem zdjęcia naprawde super, tylko apracik dwa razy droższy jest :D .
Hmmm.... robię próby własnie pożyczonym Nikonem Coolpix SQ (matrcyca 3,2) i zdjecia nawet fajne, może coś z Nikonów byś Cie polecili, coś z matrycą 4,0
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

A po ile są gdzieś tak karty pamięci do Sonego i Nikona :?: Moze sie ktos oreintuje :?:

Edit:
Wpadł mi jeszcze wczoraj w oko właśnie Nikon Coolpix 5600, takze pytanie dotyczy sie takze do niego, moze ktoś ma i td.. ;-)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51072823
Mateusz Mathea
Obrazek
kirkris
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20 2004, 9:10
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kirkris »

przyjrzyj się Panasonic FZ20 - to jest aparat robiony wspólnie z Leicą. Leica sprzedaje dokładnie ten sam model ze swoim logo (tylko cena jest ciut wyższa :lol: )
Sprzęcik ma 5 MP, obiektyw o stałym świetle 2,8 w zakresie 36-432, posiada stabilizację obrazu (konieczną przy takich ogniskowych !!!) i tryb makro dla zdjęć modeli ;-) (minimalna odległośc ogniskowania w tym trybie - 5 cm). Poza tym dodatkowo full manual, bracketing ekspozycji, korekta ekspozycji - czyli wszystko co powinien mieć porządny aparat fotograficzny.
kosztuje ok 2100 więc nie jest to zastraszająco dużo jak za taki sprzęt
pozdr
KK
Ostatnio zmieniony pt maja 13 2005, 16:11 przez kirkris, łącznie zmieniany 1 raz.
kirkris
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20 2004, 9:10
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kirkris »

OK, nie dopatrzyłem się w jaki zakres cenowy celujesz :oops:
sorki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Może umówmy sie cena aparatu tak do 900 zł, co powiecie o tym Nikonie :?:
Mateusz Mathea
Obrazek
Zagłębiaczek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zagłębiaczek »

Do fotografowania modeli ważne jest dobre makro. A takie makro oferują tegoroczne modele Canona ( 510 i 520 ) i Olympusa ( 725 ). Jak czytam wypowiedzi wielu z was o przetworniku na poziomie 4 - 5 mln pikseli to, mi się za przeproszeniem śmiać chce. Najważniejsza w aparacie jest optyka i procesor graficzny. Jeżeli wiecie co daje przetwornik na poziomie 3.2 mln pikseli to chciałbym usłyszeć waszą odpowiedź.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

A co powiecie o apracie Konica Minolta Z10. Mam taki niespełna pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Obecnie kosztuje poniżej 900 zł. Uznany jest za najlepszy sprzęt w klasie aparatów do 1000 zł (do 1200 zł). Powiększenie optyczne 8x, makro 1 cm, matryca 3,2 mln, zasięg lampy błyskowej to ponad 5m, obiektyw ma stałą obudowę i przy ustawianiu ostrości wszystko "przesuwa sie" w środku. Zdjęcia jakie wykonałem są na stronie www.geodeci.friko.pl (były wykonywane w dość pochmurny dzień, zatem nie są to pełne możliwoście tego aparatu).

Z ciekawych adresów polecałbym jeszcze:
www.recenzje.net.pl (właściciele poszczególnych aparatów piszą jak się ich maszynki sprawują; nie wszystkie recenzje są wprawdzie konstruktywne i rzeczowe, ale mnie ta strona bardzo pomogła w wyborze sprzętu)
www.cyberfoto.pl (forum fotografii cyfrowej; nic więcej chyba pisać nie trzeba)
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

mr_tom pisze:...w klasie aparatów do 1000 zł (do 1200 zł)
No to jak to w koncu jest, do 1000 czy 1200? :lol:
ODPOWIEDZ