Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Jobox
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 20 2007, 8:18
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jobox »

TikTak pisze:
Inna rzecz, że pan Józek z bramy naprzeciwko, to bardzo porządny i uczynny człowiek, ale nerwowy czasem jednak.
Gdy te nerwy jakoś ukoić musi (rzadko się to zdarza ale zdarza) pod ręką ma nogę od krzesła.
Gdyby ją wymienił na choćby tylko KBKS, to ja się wyprowadzam. :)
Może gdyby pan Józek wiedział że jego sąsiedzi też mają kbks-y (ale nie wiedziałby którzy) to byłby mniej nerwowy. A gdyby jednak nie zapanował nad nerwami to... nie miałby już więcej okazji do okazywania swoich emocji :snajper: ;-)
W USA w różnych stanach wielu ludzi posiada broń ale jakoś nerwowych za dużo nie ma :lol:
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

TikTak pisze:Ale ciekawa dyskusja:)

Mam pytanie do kolegów, którzy są przeciwnikami biurokratycznych ograniczeń:
To każdą broń mielibyśmy prawo sobie trzymać w domu?
I będziemy przy tym czuli się bezpieczniej?
Kolego, trzymaj się mocno krzesła. Otóż w tym kraju, na podstawie obowiązujących przepisów, możesz legalnie posiadać dowolną, samopowtarzalną broń palną z lufami gwintowanymi do kalibru 12mm wyłącznie, broń palną gładkolufową do 26mm wyłącznie - na stosowne pozwolenie, oraz broń czarnoprochową rozdzielnego ładowania - bez zezwolenia.
Ale gdy sobie pomyślę, że mój sąsiad z bloku (przepraszam drogiego sąsiada)
w gablotkach umieścił kolekcjonerskie bardzo ciekawe okazy min przeciwpiechotnych i granatów obronnych,
trochę skóra mi cierpnie.
Jeśli nie są to egzemplarze zdeaktywowane, to popełnia przestępstwo i powinien być za to ukarany.
Inna rzecz, że pan Józek z bramy naprzeciwko, to bardzo porządny i uczynny człowiek, ale nerwowy czasem jednak.
Gdy te nerwy jakoś ukoić musi (rzadko się to zdarza ale zdarza) pod ręką ma nogę od krzesła.
Gdyby ją wymienił na choćby tylko KBKS, to ja się wyprowadzam.
:)
Procedura przyznania pozwolenia nie tylko obejmuje właściwe testy psycho-fizyczne, ale jest stosunkowo kosztowna. Na prawdę uważasz, że p. Józek po wydaniu 3000pln na broń, badania i pozwolenie będzie robił wszystko, żeby to stracić i wylądować w więzieniu?
Ty byś tak zrobił?
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

strk pisze:Procedura przyznania pozwolenia nie tylko obejmuje właściwe testy psycho-fizyczne, ale jest stosunkowo kosztowna.
I co? Ty jako kolekcjoner takowe pozwolenie posiadasz? Jesli tak, biorac pod uwage dotychczas prezentowane przez Ciebie wypowiedzi osmielam sie watpic w wiarygondosc owych testow psycho-fizycznych.

Jobox pisze:Może gdyby pan Józek wiedział że jego sąsiedzi też mają kbks-y (ale nie wiedziałby którzy) to byłby mniej nerwowy. A gdyby jednak nie zapanował nad nerwami to... nie miałby już więcej okazji do okazywania swoich emocji
Tja, to bylby samosad i bezprawie. Ty tak powaznie?
A co bedzie, jesli zarowno Pan Jozek, jak tez jego sasiad nie beda w stanie zapanowac nad nerwami i przypadek sprawi, ze w tym samym momencie akurat Twoje dzieci znajda sie w ich poblizu?


Niezaleznie od powyzszego - tutaj, najnowszy przypadek:
http://www.allmystery.de/themen/km122365
Przed kilkoma dniami 11-letnie dziecko zmarlo w wyniku trafienia pociskiem. Z terroryzmem i statystyka nie ma to nic wspolnego, jedynie z bezgraniczna glupota posiadaczy broni. Zapewne nie wszystkich, ale samo zycie dostarcza coraz to nowych dowodow na to, ze wsrod posiadaczy nie brakuje fanatykow o stosunkowo "specjalnym" pokroju. Daleko nie trzeba szukac - wystarcza poczytac niniejszy watek.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Myślenie że jeśli mam broń, to nie zawaham się użyć - nigdzie nie prowadzi. A również, że skoro broń jest niebezpieczna to dobrze, że zabroni się jej, Niebezpieczne są wszelkiego rodzaju noże, siekiery, samochody, kule bilardowe itp. przedmioty. One same w sobie nie są niebezpieczne, niebezpieczny jest posiadacz tego czegoś. jak zamiast mózgu ma nie wiadomo co, to i kablem od żelazka rodzinę wydusi. To idąc tym tokiem myślenia mam nie używać żelazek, nie kroić chleba, nie rąbać drewna na opał, bo zaraz jakiś brukselczyk zabroni mi? Niechaj mi nikt nie urządza życia, mam swój rozum i go używam na istotne sprawy.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

mr.jaro pisze:
strk pisze:...legalna broń to nie jego chore wizje o strzelaniu do sąsiadów, ale pasja, hobby i sport zwykłego obywatela.
Ach tak? Pozwole wiec sobie zacytowac:
strk pisze:Ten bezczelny zamiar godzący w nasze prawa, zwłaszcza w prawo do bezpieczeństwa i obrony...
MMC1964 pisze:Podobnie jest z bronią palną, pozbawienie prawa do obrony przez obywateli wcale nie zmniejszy dostępności tej broni dla terrorystów.
Gdy patrzyłem na obrazki w Paryżu jak kilku szaleńców z kałachami dokonuje rzezi na bezbronnych to pierwszym skojarzeniem było, że gdyby choć jeden z nich miał choćby jakąś pikawkę to zawsze można próbować się obronić.
Akurat tak sie sklada, ze w moje prawa "ten bezczelny zamiar" nie godzi. W prawa moich bliskich, moich licznych przyjaciol i znajomych tez nie.
Ale jednego wieczora, w centrum cywilizowanego kraju, 150 osób zostało zamordowanych, metodycznie zastrzelonych - jak bydło w rzeźni.
Jak myślisz, czy to godziło w ich prawo do obrony?
strk pisze:To są te dane, których nie potrafi zaprezentować kolega Jaro. Wyręczam więc niniejszym.
Blad! Mianowicie "kolega Jaro" nie czuje sie w obowiazku do prezentowania tutaj jakichkolwiek danych. A to dlatego, ze nie uwaza pokrzykiwan kilku kolekcjonerow broni za reprezentatywny wykladnik opinii wiekszosci obywateli Unii. Proste? Proste!
Widzisz kolego, wysuwając konkretne stwierdzenia, wypadałoby podać ich podstawy. Ty, oczywiście nie potrafisz podać jakichkolwiek źródeł, mimo próśb. Nie dziwi mnie to, w tej tematyce jesteś kompletnym ignorantem.
Jakbys osobistych interesow kolekcjonera nie zaslanial zapozyczona najwyrazniej z westernow i nie dajaca sie w cywilizowanym spoleczenstwie zaakceptowac wizja wyimaginowanego "prawa do obrony" (caly czas zastanawia mnie, przed kim Wy sie tak uparcie chcecie bronic), moze bylbym w stanie Twoje stanowisko zrozumiec. Ale nawet wowczas moje zdanie na ten temat pozostaloby niezmienne: problemiki kilku kolekcjonerow broni palnej interesuja przecietnego obywatela Unii najwyzej tyle, co zeszloroczny snieg. Ot, trzeba bylo znaczki kolekcjonowac.
W całym cywilizowanym świecie broń palna jest legalna i dostępna dla prawomyślnych obywateli - w statystykach ujęta jest nawet Korea Północna.
Co do przeciętnego obywatel EU - poproszę o źródła wiedzy. O ile dysponujesz jakimkolwiek danymi o stosunku obywateli EU do broni palnej - udowodnij, że masz pojęcie o czym piszesz.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

mr.jaro pisze:
strk pisze:Procedura przyznania pozwolenia nie tylko obejmuje właściwe testy psycho-fizyczne, ale jest stosunkowo kosztowna.
I co? Ty jako kolekcjoner takowe pozwolenie posiadasz? Jesli tak, biorac pod uwage dotychczas prezentowane przez Ciebie wypowiedzi osmielam sie watpic w wiarygondosc owych testow psycho-fizycznych.
To nie ty decydujesz o mojej kondycji psychofizycznej, tylko komisja lekarska złożona ze specjalistów w swoich dziedzinach - w odróżnieniu od ciebie, bo z całą stanowczością mogę stwierdzić, że również w tej materii jesteś kompletnym ignorantem.
Jak ma się twoja ocenia mnie to do wiarygodności tych testów? Cóż, ostatecznie to ty piszesz notorycznie o posiadaniu broni w celu strzelania na ulicach i strzelaniu do własnych sąsiadów.
Ja nie.


Niezaleznie od powyzszego - tutaj, najnowszy przypadek:
http://www.allmystery.de/themen/km122365
Przed kilkoma dniami 11-letnie dziecko zmarlo w wyniku trafienia pociskiem. Z terroryzmem i statystyka nie ma to nic wspolnego, jedynie z bezgraniczna glupota posiadaczy broni. Zapewne nie wszystkich, ale samo zycie dostarcza coraz to nowych dowodow na to, ze wsrod posiadaczy nie brakuje fanatykow o stosunkowo "specjalnym" pokroju. Daleko nie trzeba szukac - wystarcza poczytac niniejszy watek.
Tragiczny wypadek, szkoda dziecka. Mam nadzieję, że sprawca zostanie zidentyfikowany - w tamtej okolicy nie powinno być problemem sprawdzenie legalnych posiadaczy broni - o ile była to broń legalnie posiadana.
Czy mogę przy okazji zalinkować do artykułu mówiącego o posiadaczach noży kuchennych, siekier i samochodów, którzy robią z nich narzędzie zbrodni? Z terroryzmem i statystyka nie ma to nic wspolnego, jedynie z bezgraniczna glupota. Zapewne nie wszystkich, ale samo zycie dostarcza coraz to nowych dowodow na to, ze wsrod posiadaczy nie brakuje fanatykow o stosunkowo "specjalnym" pokroju. Daleko nie trzeba szukac - wystarcza poczytac niniejszy watek, zwłaszcza w części, gdzie jeden z użytkowników mówi o kłótniach z sąsiadami i strzelaniem do nich.
Broni nie masz, ale nóż w kuchni pewnie znajdziesz, co?
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Bosman pisze:Myślenie że jeśli mam broń, to nie zawaham się użyć - nigdzie nie prowadzi. A również, że skoro broń jest niebezpieczna to dobrze, że zabroni się jej, Niebezpieczne są wszelkiego rodzaju noże, siekiery, samochody, kule bilardowe itp. przedmioty. One same w sobie nie są niebezpieczne, niebezpieczny jest posiadacz tego czegoś. jak zamiast mózgu ma nie wiadomo co, to i kablem od żelazka rodzinę wydusi. To idąc tym tokiem myślenia mam nie używać żelazek, nie kroić chleba, nie rąbać drewna na opał, bo zaraz jakiś brukselczyk zabroni mi? Niechaj mi nikt nie urządza życia, mam swój rozum i go używam na istotne sprawy.
Bardzo mądrze powiedziane.
Gdzieś wyczytałem lokalne statystyki jednego ze stanów (miasta?) USA, w którym szef policji przyznał, że legalni posiadacze broni palnej popełniają mniej wykroczeń (że o przestępstwach nie wspomnę) niż jego etatowy personel.
I jest to trend ogólny mogę śmiało powiedzieć, na swoim przykładzie i kolegów również. Żadnych przejeżdżania na późnym zielonym, nadużywania alkoholu, innego nieodpowiedzialnego zachowania.
Prawo i porządek.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

TikTak pisze:Ale ciekawa dyskusja:)

Mam pytanie do kolegów, którzy są przeciwnikami biurokratycznych ograniczeń:
To każdą broń mielibyśmy prawo sobie trzymać w domu?
I będziemy przy tym czuli się bezpieczniej?

Może to i racja.
:)
Kolego tikTak, to czy będziesz czuł się bezpieczniej - to wyjątkowo subiektywne odczucie.
Ja mieszkam w bezpiecznej dzielnicy, w mieszkaniu z typowymi metalowymi drzwiami i zamkami patentowymi, na małym zamkniętym osiedlu. W tej sytuacji obecność broni nie zwiększyła znacząco mojego poczucia bezpieczeństwa. Z drugiej jednak strony mam pod ręką mocne narzędzie - "ostateczne". Jak i czy go użyję, użyjesz Ty - mój i Twój rozum.
Podobnie jest z samochodem (to na prawdę wdzięczny obiekt do porównań): jeżdżę przepisowo mając 120KM pod maską. Jednak czasami są sytuację, że nawet w czasie przepisowej jazdy, ten samochód jest zbyt słaby, aby pod obciążeniem wyprzedzić kolejkę TIRów na jednopasmowej drodze, lub bezpiecznie wykonać inny manewr wymagający gwałtownego zwiększenia prędkości. Brakuje po prostu mocy, tego mocnego narzędzia.

Co do poprzedniego wpisu nt. obowiązujących przepisów o posiadaniu broni. Tak, możesz posiadać wszystko co nie przekracza 12mm i 26mm.
Interesujesz się bronią historyczną, kolekcjonerską? Proszę, oto oferty w Polsce, z dowozem do domu:
VIS z 1935 r., cena 38 000pln:
http://polarms.pl/bron-krotka/101-pisto ... -1936.html
polski Nagant, rewolwer z 1932r. prosto z fabryki, cena 22 000pln:
http://polarms.pl/bron-krotka/187-160-p ... -1932.html
polski Mauzer 98 z 1922 r., prosto z fabryki, cena 40 000pln:
http://polarms.pl/bro%C5%84-d%C5%82uga/ ... ski-2.html
oraz wiele innych, zdecydowanie tańszych: Parabellum, Lee Enfield, Mosin, Mauzer, Garand - do wyboru, do koloru.

Może chcesz postrzelać na dalekie dystanse, tak do 2000m? Proszę:
karabin wyborowy Sako TRG-22, wykorzystywany przez siły specjalne, policję wojsko itp, cena 14 600pln:
http://www.kaliber.pl/bron-bojowa/4414- ... 22-42.html
albo taki Kimber, cena od 21 900:
http://sklep.milicon.eu/karabin-kimber- ... p2536.html

A może chcesz podziurawić tarcze sprzętem SEAL? Proszę bardzo:
http://sklep.milicon.eu/karabin-pof-usa ... p2351.html
http://sklep.szuster.com.pl/sig-sauer-p ... -para.html

A może chcesz zostać strzelcem wyczynowy IPSC? Proszę bardzo, pistolet sportowy STI, cena od 17 500:
http://sklep.milicon.eu/sti-internation ... p2528.html

Są to najdroższe oferty, ale musisz mieć na uwadze, że górnego pułapu nie ma. Optyka do tych pięknych karabinów może kosztować kolejne 20 000pln, a każdy z tych egzemplarzy można modyfikować, tuningować itp, zmieniać osady, dokładac akcesoria itp.

Oczywiście, możesz też kupić broń za 1/10 tych cen, a nawet mniej. Też będzie cieszyć.
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

strk pisze:Ale jednego wieczora, w centrum cywilizowanego kraju, 150 osób zostało zamordowanych, metodycznie zastrzelonych - jak bydło w rzeźni.
Bzdura! A skad bierzesz pewnosc, ze gdyby "zastrzeleni" posiadali bron palna, nie byloby jeszcze wiecej ofiar? Tego nigdy nie bedziesz wiedzial. Jak to bylo? Aha: czlowiek za spust pociaga, a Bog kule nosi, czy jakos tak...
Wszystkie statystyki i kalkulacje na ten temat nie sa warte papieru, na ktorym moznaby je napisac. Jako posiadacz broni powinienes miec tego swiadomosc (ktorej ja w Twoich wypowiedziach jakos nie potrafie sie dostrzec).

strk pisze:Jak myślisz, czy to godziło w ich prawo do obrony?
Twoje uporczywe powolywanie sia na prawo do obrony jest egoistycznie jednostronne. Byc moze osobisty interes kolekcjonera przyslania Tobie zdolnosci myslenia kryteriami socjalnymi. Ot, skrzyknac jak najwiecej nieuswiadomionych i walac w wielki beben przekonac ich do wszczecia zgodnego z Twoimi oczekiwaniami protestu.
Spogladajac na takie poczynania (jakby nie bylo, ich dowodem jest powstanie niniejszego watku) z boku, widze jedynie wielka burze w szklance wody.

strk pisze:Co do przeciętnego obywatel EU - poproszę o źródła wiedzy. O ile dysponujesz jakimkolwiek danymi o stosunku obywateli EU do broni palnej - udowodnij, że masz pojęcie o czym piszesz.
Blad! Ja nie czuje sie w potrzebie udowadniania Tobie czegokolwiek, Kolego. Zadaniem ustawodawstwa jest miec pojecie o tym, jakie zmiany prawne sa w danej sytuacji celowe, a jakie nie. Natomiast spoleczenstwo jako calosc powinno taka czy inna decyzje akceptowac, wiec histeryzowanie kilku niezadowolonych stanowi jedynie oznake braku ich dojrzalosci spoleczno-socjalnej. I tacy ludzie domagaja sie prawa do posiadania broni...

A moje osobiste zdanie jest takie, ze kazdy egzemplarz kiedykolwiek wyprodukowanej broni palnej (o taka w tym watku przeciez chodzi, wiec dygresje na temat nozy kuchennych, nog od krzesel i czego tam jeszcze dewaluuja sie automatycznie) w rekach ludzi nie nalezacych do grup upowaznionych do jej posiadania z racji wykonywanego zawodu, to o jeden egzemplarz za duzo. I zadne statystyki nie maja z tym nic wspolnego, lecz jedynie odrobina rozsadku poparta zdrowa porcja antypatii do broni palnej.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

strk pisze:Co do poprzedniego wpisu nt. obowiązujących przepisów o posiadaniu broni. Tak, możesz posiadać wszystko co nie przekracza 12mm i 26mm.
Interesujesz się bronią historyczną, kolekcjonerską? Proszę, oto oferty w Polsce, z dowozem do domu:
VIS z 1935 r., cena 38 000pln:
http://polarms.pl/bron-krotka/101-pisto ... -1936.html
polski Nagant, rewolwer z 1932r. prosto z fabryki, cena 22 000pln:
http://polarms.pl/bron-krotka/187-160-p ... -1932.html
polski Mauzer 98 z 1922 r., prosto z fabryki, cena 40 000pln:
http://polarms.pl/bro%C5%84-d%C5%82uga/ ... ski-2.html
oraz wiele innych, zdecydowanie tańszych: Parabellum, Lee Enfield, Mosin, Mauzer, Garand - do wyboru, do koloru.

Może chcesz postrzelać na dalekie dystanse, tak do 2000m? Proszę:
karabin wyborowy Sako TRG-22, wykorzystywany przez siły specjalne, policję wojsko itp, cena 14 600pln:
http://www.kaliber.pl/bron-bojowa/4414- ... 22-42.html
albo taki Kimber, cena od 21 900:
http://sklep.milicon.eu/karabin-kimber- ... p2536.html

A może chcesz podziurawić tarcze sprzętem SEAL? Proszę bardzo:
http://sklep.milicon.eu/karabin-pof-usa ... p2351.html
http://sklep.szuster.com.pl/sig-sauer-p ... -para.html

A może chcesz zostać strzelcem wyczynowy IPSC? Proszę bardzo, pistolet sportowy STI, cena od 17 500:
http://sklep.milicon.eu/sti-internation ... p2528.html

Są to najdroższe oferty, ale musisz mieć na uwadze, że górnego pułapu nie ma. Optyka do tych pięknych karabinów może kosztować kolejne 20 000pln, a każdy z tych egzemplarzy można modyfikować, tuningować itp, zmieniać osady, dokładac akcesoria itp.

Oczywiście, możesz też kupić broń za 1/10 tych cen, a nawet mniej. Też będzie cieszyć.
Posiadanie broni "bedzie cieszyc"... Masakra!
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ