"modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

klepper
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 15 2005, 22:27
x 3

"modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klepper »

Witam, w ostatnim czasie przyszło mi wprowadzić się do nowego domu i wykończyć parę pomieszczeń; pozostało mi jedno najmniejsze, które postanowiłem przeznaczyć na "kantorek do sklejania modeli" które będzie moim azylem. Plany są "grube". Na chwilę obecną pomieszczenie jest wykończone (ja też,) zamontowałem też sobie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Brakuje jedynie wyposażenia modelarskiego. Przewiduję zamontować składany blat, lepsze oświetlenie oraz drzwi i mogę działać. całość ma ok 2m kwadratowych powierzchni i mieści się pod schodami. Wiem, że nazwanie tego "modelarnią" to trochę na wyrost, zwłaszcza, że moja sklejalność w ostatnim czasie kuleje, ale mam nadzieję się powoli będę rozkręcał.
Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś sugestie, propozycje czy uwagi co mogło by się w tym pomieszczeniu znaleźć to jestem otwarty.
Dla spostrzegawczych przygotowałem zadanie: znajdź na zdjęciach 3 powiązania z kartonem. Do osoby, która najszybciej rozwiąże zadanie, lub będzie najbliżej prawidłowej odpowiedzi wysyłam pocztą modelik kartonowy wydawnictwa KEL.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

płyty kartonowo gipsowe :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 227
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.
1. Płyty GK
2. Pudła kartonowe.
3. Model KEL

:)
Pozdrawiam,
Karol :D
klepper
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 15 2005, 22:27
x 3

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klepper »

Karolu gratuluję! proszę na prv o adres do wysyłki. Co prawda zdjęcia modelu nie brałem pod uwagę, ale zgodnie z tym co pisałem,że chodzi o nawiązania na zdjęciach to odpowiedź prawidłowa (moje niedopatrzenie). Pozostaje więc jeszcze jedno nawiązanie do kartonu na tych zdjęciach, jeżeli ktoś odgadnie, też wyślę jakiś model ;)
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Szlifowanie/malowanie, ewentualnie imitacja drewna na panelach :-D

W którym miejscu planujesz umieścić biurko?
klepper
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 15 2005, 22:27
x 3

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klepper »

Blisko, ale to jeszcze nie to ;) Biurko, albo składany "na ścianę" blat planuję na ścianie skąd bije światło - to najwyższa ściana w tym małym pomieszczeniu. Do zamykania pomieszczenia drzwi przesuwne z płyty meblowej, albo drzwi klasyczne z tegoż materiału z półeczkami od wewnętrznej strony - przy tak małym pomieszczeniu każdy skrawek należy zagospodarować ;)
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 227
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Zrobił bym blat, ale nie składany. Niżej zawsze możesz wstawić jakieś regały/półki z szufladami ( ostatnio w Biedronce były fajne plastyki z koszami/pojemnikami ). Drzwi przesuwne, a nich półki/korytka co by przy ich przesuwaniu nic nie zlatywało. Do tego mocowania na pilniki pędzelki, sugerował bym nawet przyczepienie przyborników jakie mają w gpm-ie w sprzedaży :)

Ciekawi mnie jeszcze ten otwór na najmniejszej ze ścian modelarni... Dodatkowe zasilane ???

Na tej ścianie można by zrobić dwie półki co by materiały miały gdzie leżakować ( papier ścierny, siatki, nowe wycinanki :) ) pod spodem kartony które widać na zdjęciach na większe rzeczy.

Oświetlenie zrobił bym dzielone na dwóch ścianach ( szczytowej i bocznej ) jarzeniówki/ledy co by lepiej doświetlić miejsce pracy ;)
poniżej dwie tablice korkowe też na obu ścianach na ewentualną dokumentację/instrukcje do modeli ( co by ścian nie męczyć ciągłym wpinaniem pinezek :P ).

Do tego taboret obrotowy lub fotel ( ten drugi troszkę duży :) ).

Reszta przestrzeni ścian na dyplomy z konkursów :D

Ot taka moja wizja tego miejsca....

P.s pod blat dorzuciłbym jeszcze listwę na kilka gniazd co by mieć gdzie wszystkie dodatkowe sprzęty podłączyć ( przynajmniej trzy gniazda ).
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Ja bym nie dał rady bez światła dziennego.
klepper
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 15 2005, 22:27
x 3

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klepper »

Mały update. Wstawiłem jakieś resztki starych mebli: nie potrzebna półka odwrócona pionowo, kawałek blatu kuchennego i hoker.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomieszczenie niby małe; wejście niskie, że pokłony za każdym razem wymagane, ale okazało się, że zmieścił się blat o długości 160 cm i szerokości 50cm.
W pionowej półce będą poziome przegródki na arkusze, kartony, teczki i inne papiery (mieści się format A4 z lekkim zapasem).
Dobrym pomysłem na przechowywanie są pudła po warzywach i owocach. Mają zestandaryzowany rozmiar i wzmocnienia w narożach, dzięki czemu można je spokojnie układać jedno na drugim.
Najprawdopodobniej nie będę kombinował z dodatkowymi półkami w przyszłych drzwiach, bo okazuje się, że miejsca jest tu chyba wystarczająco. Myślę, że moja kolekcja "niesklejonych" Małych Modelarzy (ok 200szt.) też tu znajdzie swoje miejsce.

Odnośnie oświetlenia to faktycznie mogę tylko ubolewać nad niedostatkiem światła dziennego, no ale któż z Nas nie lepi po nocach? Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii jaki rodzaj oświetlenia i jakie parametry powinien mieć, aby jak najzdrowiej doświetlić swoje miejsce pracy?

P.S. Temat traktuję z mocnym przymrużeniem oka ;) gdzie przerost formy nad treścią będzie oczywisty. przygotowania>sklejanie
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: "modelarnia" bez modeli ;) i minikonkurs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Masz szansę zostać Harrym Potterem modelarstwa. A jak się zagapisz w tych niskich drzwiczkach, to możesz sobie nawet ufundować znamię na czole!

A poważnie - pamiętaj o wywietrzniku w drzwiach. I jeszcze radził bym pomyśleć o wykonaniu wywietrznika koło najwyższego punktu pomieszczenia, bo może być Ci tam ciężko.

Powodzenia!
ODPOWIEDZ