Jak sklejać modele z lat 80

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Ponalowanie - naniesienie warstwy "Ponalu" na papier. Nie trzeba od razu krzyczeć. Wystarczy zajrzeć do wątków Swingera lub po prostu zapytać.
Ponalowanie - słówko bardzo popularne w wielu relacjach kartonowych, wystarczy poszukać. Inaczej można to nazwać jako impregnowanie kartonu "Ponalem" Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłem.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

pulpetto pisze:Ponalowanie - naniesienie warstwy "Ponalu" na papier. Nie trzeba od razu krzyczeć. Wystarczy zajrzeć do wątków Swingera lub po prostu zapytać.
Ponalowanie - słówko bardzo popularne w wielu relacjach kartonowych, wystarczy poszukać. Inaczej można impregnowanie kartonu "Ponalem" Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłem.
Pozdrawiam
Dzięki serdeczne za wyjaśnienia: spotkałem się z tym słowem po raz pierwszy. Równie dobrze "mówimy": wikolowanie, cyjanoglutowanie,
SuperGluowanie, etc.....
Polski język jest piękny??? :twisted:

"Messer" napisał :
Jak rozumiem z tekstu Papermana to chodziło mu o "druk" a nie o "ruk", tylko mu sie jedna literka zjadła...Ortografia to jedno, zrozumienie czytanego tekstu to drugie

Faktycznie , wyraz ten może oznaczać jedno i drugie.........sensownym wydaje się "druk".
Przepraszam "paperman", że się czepiam ale jednak czytaj własne posty przed wysłaniem,np. kolejny "rodzynek" - żazółcenie....

"Messer" ORTOGRAFIA jedno a ZROZUMIENIE drugie.....wg mnie nie można zrozumieć czegoś Źle napisanego lub powiedzianego........
Dla przykładu mówisz do kogoś"
"Leci jak strzała/szczała" - i "konia z rzędem" temu co się domyśli, że chodzi o pocisk wypuszczony z łuku/kuszy lub chodzi o NIĄ która biegnąc robiła ....no wiesz co.
Wydaje mi sie , że w wieku 14 lat człowiek jest już na tyle świadomy aby "kontrolować" to co "wypuszcza" w intera.....opcja "PODGLĄD"
Nie krzyczę, jest to 4-ty (pogrubienie, italika,podkreślenie)ze sposobów akcentowania wyrażonego zdania/wyrazu. Co innego gdybym cały post napisał WIELKIMI LITERAMI. :D
Pozdrawiam z Grecji
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Chodziło mi oczywiscie o druk.Niestety tutaj nie można edytować postów, więc nie moge tego poprawić :(
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
ODPOWIEDZ