Nasze Casy

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

mcrec, jeśli myślisz o dysleksji/dysgrafii to nie przyjmuje takiego usprawiedliwienia.
Kieeeedyś dawno temu pewien psycholog stwierdził że mam dysgrafa i dał mi nawet stosowny papier co nie przeszkodziło mi jednak nauczyc się pisać wmiarę ortograficznie ( nie mówię że nie zdarzają mi się byki ).

A jeśli chodzi o trend to gdyby chodziło o to, to powinny pojawić się wszystkie możliwe błędy.

A jeśli hodzi o trynd to gdyby hodziło o to, to powinny pojawić sie wrzystkie morzliwe błendy.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Jak czytam ostatnie zdanie to mnie ciarki przechodzą. :-)
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
mcrec
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 30 2003, 9:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mcrec »

Szelmek - Ja nikogo nie chcę usprawiedliwiać, wręcz przeciwnie - staram się pisać bez błędów bo tego wymaga szacunek dla osoby ,do której piszę . Czasem można ''zbłądzić '' - nobody is perfect . Jednak wszyscy , którzy tutaj / na tą stronę zaglądają / uważają się za inteligencję techniczną i nie tylko, a to zobowiązuje.
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

...
Ostatnio zmieniony śr lis 26 2003, 19:27 przez _TONY_, łącznie zmieniany 1 raz.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Tony tak jak rozmawialismy wczoraj na GG ja nie smialem sie z Twoich bledow. Rozumiem skad wynikaja bo i ja je popelniam. To co mnie rozbawilo to tak jak Ci pisalem fakt proby wjechania do Casy Krazem lub Zilem .Sorry ale nadal mnie to smieszy bo tam chyba i UAZ sie nie zmiesci. A drugie to to , ze piszesz o F-16 , ktore sa w planach . Ten samolot ma juz ponad 30 lat i chyba bedziemy ostatnim krajem , ktory go kupil przed zaprzestaniem produkcji . Chyba , ze masz na mysli wersje rozwojowa alle to juz inna sprawa ;-) Co do testow to gratulacje :spoko:
Ostatnio zmieniony śr lis 26 2003, 13:34 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

No widzisz jak chcesz to potrafisz już jest lepiej
żeby było całkiem wspaniale to
nienawidzę - piszemy razem
standard - piszemy z d a nie z t na końcu wyrazu

Co do pisania na klawiaturze to masz rację ale może zainstaluj sobie jakiś słownik żeby ci podpowiadał co jak powinno się pisać. Po jakimś czasie będzie się wydzierał coraz rzadziej a jeszcze za później zauważysz że możesz go odinstalować :-)
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

...
Ostatnio zmieniony śr lis 26 2003, 19:27 przez _TONY_, łącznie zmieniany 1 raz.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Hook6
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 22 2003, 0:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hook6 »

Witam! Żeby było jasne - nie piszę pod adresem żadnego z Was. Nie znajduję żadnych usprawiedliwień przed niechlujstwem - na dole jest przecież opcja PODGLĄD. Ja też nie piszę bezbłędnie, ale sprawdzam swój tekst i interpunkcję, bo szanuję ludzi którzy będą mnie czytali. Czasami piszę po angielsku i wtedy używam słownika i podręcznika do gramatyki. Jeśli ktoś ma problemy to może przecież korzystać z takich pomocy - również pisząc po polsku. Dziwne, że internet roi się od samych dyslektyków i im podobnych. Gdzie są zdrowi? W pracy? Podawanie się za taką osobę to już całkowity szczyt braku szacunku i zrozumienia dla tych rzeczywiście chorych na dyslekcję.
Wracając do tematu tego wątku - CASA, jak każdy sprzęt będzie miała zwolenników i przeciwników. Ja jestem zwolennikiem. Do wyboru był jeszcze samolot ukraiński i abstrakcyjnie drogi Lockheed. Ja myślę, że wybrano najlepiej. Wystarczy poszukać informacji o tym, jakie kraje zdecydowały podobnie jak my i kupiły CASĘ 295 bądź 235. Zwróćcie uwagę, że są to kraje, które - podobnie jak my - nie były w stanie zbudować samodzielnie samolotu podobnej klasy. Ci, którzy to potrafią na ogół kupują własne konstrukcje. Może ktoś nie wie, że także USA używa tych samolotów (Coast Guard)? Owszem, nie jest to samolot uniwarsalny i dlatego przyda się również coś mniejszego (M-28 Bryza) i coś większego (czy na pewno Herkules?). Żaden kraj nie buduje sił trasportowych w oparciu o jeden typ samolotu! A my tak naprawdę dopiero budujemy lotnictwo transportowe. Trzeba mieć niewiele wyobraźni, żeby twierdzić, że jacyś wojskowi próbują na siłę wpychać do CASY Ziły, czy inny sprzęt. W wojsku służą ludzie nieco bardziej inteligentni... Ja nie słyszałem od "kogoś, kto w wojsku pracuje..." bo ja sam w wojsku służę i do tego w lotnictwie. Rozmawiałem z załogami tych samolotów. Załogi (a nie jacyś anonimowi osobnicy) bardzo je chwalą. No chyba, ze są jeszcze ludzie, ktorzy sądzą, że są większymi specjalistami od załóg...
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Tony w górnym, prawym rogu każdego postu który napisałeś (oprócz Hyde Parku) znajdziesz klawisz "zmień". Po wczytaniu postu zawsze możesz przeczytać co napisałeś i poprawić wszystko co zechcesz. Również poniżej okienka gdzie wpisujesz swój post masz klawisz "podgląd", który służy dokładnie do tego samego celu. Warto z tych klawiszy korzystać. Ponieważ masz dopiero 15 lat to jest duża szansa że nasze uwagi odniosą pozytywny skutek. Zupełnie odwrotnie rzecz się ma z takimi ramolami jak np ja, tacy są już nie do wyuczenia :)
Dla rozrywki dodam, że kiedyś moje dziecko zrobiło trzy ortografy w czteroliterowym słowie: snuf. Bardzo długo kombinowałem co to za słowo. Dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu na głos, doszedłem że chodziło o słowo: znów
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Może sie mylę, ale wersja F16 przeznaczona dla nas podobno juz lata w Grecji.
ODPOWIEDZ