*[Relacja/Czołg] Panther G i Bergepanther od AH by Zło Squad

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

witaj
juz nie nazekaj tak bardzo, nie jeden by chcial tak skladac.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
arczi690
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 04 2008, 13:39
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arczi690 »

Witaj, czy naboje do działa wykonałeś sam czy są zakupione? czy mógłbym prosić o ich zbliżenie?
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Amuniacja jest parę stron wcześniej. Produkcja własna, pierwsze eksperymenty z profesjonalną chemią do tego celu.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No, młody, gratuluję Berge. W końcu...
4 lata to w ch...
Ale najważniejsze że ROBI!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Nie będę opisywał montażu układu jezdnego, bo tę samą robotę miałem przy Berge. Jedyna różnica to brak oklejek wahaczy, przez co są bardziej podatne na rozwarstwienie. Całość jest zbyt słaba przy tak dużym i ciężkim modelu. By zostawić je w standardzie, najlepiej by było skleić całość CA i nasączyć nim każdy kawałek tektury. Ja ruszałem każdym kołem i zalewałem CA, tam gdzie się zaczynało rozpadać.
Ponownie trzeba było się namęczyć z założeniem gąsienic. Przypominam, że to nie są gąsienice do tego modelu, tylko do Pantery w 1/25.
Na lewej stronie popełniłem durny błąd, przy nakładaniu na koło napędowe pękła i po zdjęciu do naprawy założyłem ją odwrotnie...
Oczywiście zauważyłem to jak już skończyłem. I też nie od razu, bo przez brudzenie nie widać tego tak bardzo.
Szersze koła jezdne przyklejone do gąsienic w każdym miejscu styku.

Błotniki i osłony. Przy błotnikach brakowało bocznej ścianki tej małej odchylanej klapki, w sumie też nie miały żadnych detali. Osłony rozciąłem na pojedyncze elementy i przedłużyłem je, by zachodziły na siebie, jak to było w oryginale.
Też udało mi się zrobić ich mocowania jak w oryginale, czego w ogóle nie widać.

Obrazek

Obrazek

Ogólnie tak to wygląda. Brudzenie tylko tam, gdzie musiałem w trakcie montażu, gąsienice i pod osłonami. Podoba mi się obecny wygląd kół i prawdopodobnie wiele się tam nie zmieni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz prace powinny przyspieszyć, bo większość detali mam zrobione, lata temu.
Głównie brak narzędzi ze stelażami i zapasowych ogniw. Ale do tego wrócę za miesiąc.
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:41 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Przód kadłuba. Większość detali miałem od dawna gotowe. Główne prace, poza przyklejeniem ich, to podstawa reflektora IR, detale zestawu IR i poprawienie osłony wentylatora. Tego ostatniego nie widać na zdjęciach...
Autor przewidział go jako płaski element 0,7mm, teraz na niej leży uchwyt lufy.
Podstawę noktowizora musiałem podwyższyć o 1,5mm. Najgorzej wyglądają zawiasy włazów, pewnie gdybym je robił teraz, to bym je zrobił od podstaw.
Obecnie dysponuję dużo lepszą dokumentacją, niż w okresie gdy powstawały te detale. I przepraszam za jakość fotek, już nie mogę patrzeć na to co wychodzi z mojej lustrzanki, robiłem z ręki aparatem do relacji wyjazdowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:42 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
arczi690
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 04 2008, 13:39
Lokalizacja: Śląsk

Witaj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arczi690 »

Witaj, super praca, ale czy nie można by jeszcze zmienić szkieł reflektorów IR? Chyba wyglądają trochę sztucznie na tle reszty modelu. A jest to element dosyć charakterystyczny i tym samym zwraca uwagę. Sugerując się eksponatem z muzeum w Koblenz jest on dosyć przeźroczysty, na tyle żeby zobaczyć w środku żarówkę.

Pozdrawiam arczi690:)
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Niestety, przeróbka nie wchodzi w grę. Zdewastowałbym to, nad czym sporo siedziałem.
Na ostatnich zdjęciach to wygląda całkiem inaczej, niż normalnie. Żarówkę też widać. Szybki z folii malowanej transparentnym niebieskim. Noktowizor ma więcej warstw, więc jest granatowy. Oczywiście szyba reflektora nie wygląda idealnie, jak niebieskie szkło na wspomnianym przez Ciebie egzemplarzu.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Co do niemieckich noktowizorów to trochę poznałem ten temat, z racji tego, że obecnie buduję działającą replikę Zg-1229 Vampir, przeznaczoną do rekonstrukcji sylwetki Nachtjagera. Przy tym konsultuję się z pewnym gościem, niezwykle obeznanym w temacie noktowizji, która jest jego życiową pasją. Dlatego wyjaśnię kilka kwetsii. Sicore, to co zrobiłeś z noktowizorami w swoim modelu jest prawie dobrze. Prawie, ponieważ szkło reflektora powinno być jeszcze bardziej czarne, zamiast granatowego. Po prostu szkło o zabarwieniu niebieskim nie zapewnia przyzwoitej filtracji wiązki świetlnej.
Natomiast źle podeszłeś do koloru szkieł w przetworniku elektro-optycznym, czyli tej lunecie zbierającej obraz. Widoczne szkło nie powinno być granatowe, tylko przezroczyste. Na zewnątrz znajdował się po prostu zwykły obiektyw z soczewkami, zbierający światło, a dopiero w środku lunety znajdowały się filtry, przez które padała wiązka i była rzutowana na warstwę świecącą.
Tak więc ogólnie jest dobrze, a pewne błędy nie rzutują na całość w najmniejszym stopniu.
A co do eksponatu w Koblencji, to no cóż, to jest tylko eksponat muzealny, a na takich pracownicy muzeum potrafią zrobić cuda na kiju.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Pora na większą aktualizację. Część prac była robiona na wiosnę, a wczesną jesienią reszta.

Tylna i górna płyta przedziału silnikowego. Głównie przyklejanie elementów przygotowanych lata temu. Z tyłu dodałem światło pozycyjne i uchwyt do korby przy ręcznym rozruchu. Wzorowane na oryginale i dopasowane do proporcji i rozmieszczenia elementów na modelu. Po przyklejeniu żałowałem, że nie poprawiłem wyjścia rur wydechowych z osłony, na szczęście zasłaniają je tłumiki. Patrząc na same tłumiki płomieni, myślę sobie, "że też mi się wtedy chciało...".
Na górnej płycie doszło kilka drobiazgów, małe haki, jakieś paski ze śrubami, zrezygnowałem z dodatkowej anteny, druga antena gotowa, ale teraz jej nie chcę przyklejać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mocowania zapasowych ogniw. Od tego zacząłem po półrocznej przerwie. Efekt taki, że dzień po skończeniu robiłem je niemal od nowa. Były za wysokie i za szerokie.

Obrazek

Akcesoria na środku kadłuba. Stelaż z narzędziami od podstaw robiony niedawno, reszta na bazie elementów z modelu robione dawno.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:43 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ