*[Relacja/Czołg] Czołg średni T-28

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Ten BORSUK, to niezły giguś musi być... :lol: Gorszy niż ten lew (czy puma) co po Wielkopolskiem lata... :lol:

Wózeczki, jak ta lala... :lol:

A teraz gąsienice, powiadasz...? Takie pewnie z oddzielnych ogniwek...? No to rezygnuję z pomysłu, jaki chciałem Adminowi podsunąć. Myślałem, że obok video (fotki), to można by też było audio (gadki szmatki). Ale skoro bierzesz się za gąsienice, to z pomysłu zrezygnowałem - w końcu dzieci też tu zagladają..., he, he... :lol:
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Troszkę to się musiałeś przy tym zawieszeniu na dziergać. Ale widzę, że to tylko taka rozgrzewka była przed gąsieniczkami.
Obowiązkowo z ogniwek :mrgreen:
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Oczywiście że z ogniwek, jest ich jakieś 250 :-? , ale przynajmniej nie ma tam kółek. Nawycianałem się kółek na 10 lat do przodu, chyba nieprędko się wezmę za następny czołg :haha:
Audio przy tej robocie byłoby wybitnie niewskazane :haha:, nawet bez dzieci w pobliżu
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
gaga
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 15 2008, 21:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gaga »

Jak znajdę chwilę i na uczę się wstawiać zdjęcia to je pokarze światu. Nie jestem orzeł w tej sprawie.

P.S.
Dzięki za borsuka. Wyszedł mi super lek na schorzenia górnych dróg oddechowych. Tylko nie mam pomysłu co zrobić z taką ilością masła (20 ton). :)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Szyderczy. Ja dzisiaj całkiem poważnie, tj. merytorycznie i na temat. :lol:
Patrzę sobie na te kółka i patrzę i nie mogę wykapować, gdzie na modelu i w jakim charakterze wystepuje jeden elemencik. Chodzi o ten, jakby wózeczek, odmienny od pozostałych, znaczy się od tych, co to mają takie coś okrągłe, sterczące do góry.
Pooglądałem sobie parę fotek w google i nijak nie mogę sobie dopasować tego do tego.
Domyślam się jedynie, że to zapasowy wózek na specjalnym stojaku, ale głowy, a tym bardziej palców, nie dam... :lol:

Mimo to, niech żyje ZŁY SKŁAD... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Dedukcja Twoja słuszną jest mój Watsonie, to jest zapasowy wózek, który przymocowany był na prawym błotniku, te 2 koła luzem to też zapas i leżą sobie na lewym błotniku.
Wózeczek widać np.: na tej fotce.
Obrazek
Jak widzisz sowiecki człowiek ma zapas nie tylko w samochodzie ale i w czołgu, w końcu nie tak łatwo dostać zapasowe koła do takiego pojazdu w jakiejś zapadłej fińskiej wiosce :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Szanowny Mistrzu Herloku Szolmsie, dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. :lol:
Między nami mówiąć, to widziałem ten wózek na jednej z fotek, ale przedstawiony na niej tank był bardziej obrócony w prawo i ten wózek, cożem go widział wyglądał jak dwie zapasówki - dlatego o zapasówki nie pytałem. Teraz to wiem - zapasowy wózek, zapasowe koła...., ale i tak one napaściarzom nie pomogły, bo o ile pamiętam, to fińczycy jakby im łupnia dali...., czy nie....? ;-)

Tym bardziej, niech żyje wiadomy skład... :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

A dali dali moj Watsonie, natłukli tego ruskiego tałatajstwa na kopy, samych t-28 około setki schajcowali :haha:, a kilka zdobycznych uzytkowali nawet później. Wojny co prawda nie wygrali z naszym kochanym WIELKIM BRATEM, ani sami ani z niemcami do spóły. Pokazali za to co może zrobić mała , ale za to dobrze wyszkolona i dowodzona armia na swoim terenie z pozbawionym dowództwa motłochem, nawet jeżeli przeważającym liczebnie i posiadającym dużo jeżdżacych konserw z tuszonką do podgrzania :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Nawet na planach zapasy owe wystepują ;-)
Obrazek
Pozdrawiam
gaga
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 15 2008, 21:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gaga »

Wreszcie skończyłem t-28 po trzech miesiącach pracy. wyszedł mi nie najgorzej moim zdaniem(ideał to nie jest). Zabieram się za HUMMELA.
ODPOWIEDZ