*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam wszystkich zgromadzonych :szampan: .

Po dłuższej nie obecności wracam z kolejną relacją, tym razem zabrałem się za: "amerykański transportowiec opancerzony M2 HALF- TRACK".

Krótka historia:
We wrześniu 1940 został przyjęty do uzbrojenia armii amerykańskiej jako opancerzony pojazd rozpoznawczy, transporter do przewozu ludzi i zaopatrzenia, ciągnik dla dział, wóz dowodzenia, itp. Wersja ta, czyli M2 wyprodukowana w liczbie 11,415 szt. Część pojazdów dostarczanych do GB (Anglia) trafiło do jednostek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. W Polsce, głównie w KBW, stosowane były do lat pięćdziesiątych, po czym zostały wycofane z uzbrojenia.

Okładka:
Obrazek

A to co do tej pory mam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa ostatnie zdjęcia, to taka przymiarka za sucho.

Pozdrawiam i do usłyszenia niebawem.
Jacek. :jupi:
Ostatnio zmieniony wt gru 29 2009, 23:26 przez Jacek Bula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Dzisiaj wieczorem, zdziałałem maskę, szyby i atrapę silnika (postanowiłem, że pióra od atrapy będą podniesione :) ).
Tak to się prezentuje, ostatnie to przymiarka na sucho. Następne zdjęcia będą, jak wkleję tę część do całości i będą burty- są już prawie gotowe.
Co o tym powiecie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Zaglądam i będę zaglądał do Twojej relacji.
Nigdy się za ten model nie zabrałem , choć miałem ochotę budować go równolegle z tym z Fly Modelu , tak by wykorzystywać to co najlepsze w obu opracowaniach ,a eliminować uproszczenia.Teraz mamy jeszcze opracowanie Mariusza co daje znacznie większe możliwości poprawienia tego starego opracowania .
Powodzenia!
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.
Prace nad modelem chwilowo wstrzymane ze względu na remont w domu i brak czasu oraz możliwości do prac nad nim.
Proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.

Coś udało mi się zrobić, pomimo remontu w domu. Burty, maska, atrapa silnika, przednia szyba- wszystko jest, ale... niestety brak retuszu (brak czasu). powiem tyle, że kiedyś się pojawi, ale nie wiem jeszcze kiedy.

Oto zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o wyrozumiałość, ze względu na całkowity brak czasu, oraz za zdjęcia jeszcze bez retuszu, ale jak widać, prace nad modelem nie zatrzymały się :lol:

PITERPANZER, nie wiem, czy będę coś zmieniał, bo nie mam tego wydania, raczej jakby co, będzie bazowanie na zdjęciach, o ile jakieś mi się trafią.

Dobrze jest?

Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.
Powoli, ale do przodu lecę z modelem. W między czasie doszedłem do wniosku, że lepiej wyglądać będzie transporter, jeżeli będą otwarte drzwi z tyłu (co aby można by było do niego zajrzeć) oraz uchyliłem też okna w drzwiach z przodu (co aby zerknąć się dało i z przodu), atk też zrobiłem. Pobawiłem się też w malarza i zrobiłem trochę retuszu :lol:

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Jacek :tancze:

Ps. Teraz wygląda lepiej niż ostatnio :haha: :spoko:
Tak sobie patrzę i patrzę, chyba kibiców straciłem, a model mój zainteresowanie, no ale chyba w razie potrzeby pomożecie?
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Zacząłem działać we wnętrzu transportera, na razie na warsztat poszła jego lewa strona. Brakuje jeszcze jednego fotela, ale niedługo będzie. Jest też przymiarka na sucho, by zobaczyć jak to wygląda. Wklejone będzie, jak będą przednie fotele, kierownica i takie tam drobiazgi co mają być.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zastanawiam się też co zrobić z dachem. Czy w modelu montować dach tak jak tutaj, czy tylko sam stelaż zostawić? Dumam nad opcją taką, aby zrobić stelaż i połowę dachu, gdyż jest z jakiegoś materiału (jaki materiał by się nadawał na ten dach?). I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie czy KM był opuszczany jak był naciągnięty dach, czy może dach zakrywał KM-a, a on nie był opuszczany? Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Bardzo ładnie kleisz ten model.Mam trochę materiałów na jego temat.Mogę Ci podesłać na maila.Wysłałem do Ciebie pw ale nie wiem czy dotarło, ponieważ wyświetlił mi się jakiś błąd.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam z samego rana :tancze:
Mariuszu, dziękuję za pomoc :piwo:
Dzięki tym materiałom które dostałem od Ciebie, postanowiłem wzbogacić ten model o małe dodatki których nie było w wycinance, np: drążki, prowadnicę wewnętrzną pod KM-y (jeśli mi się uda :lol: ), itp. Jeśli będę potrzebował jeszcze pomocy, mam nadzieję, że jeszcze mi pomożesz.

Siedzę teraz i dziabię przy kierownicy, jest jeszcze dużo do zrobienia, ale już zaczyna mi się podobać, po pomalowaniu będzie o niebo lepiej niż teraz, ale pokażę jak to się prezentuje. Aha, drążki i kierownica będą srebrne, a główki i koło w kierownicy brązowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na ostatnim zdjęciu jest wszystko co mam złożone na sucho, zrobię fotel kierowcy i wklejam z tyłu lewą stronę. Model się klei bardzo dobrze nie mam się czego przyczepić, no chyba, że swojego nie doświadczenia :haha: i popełnianych przeze mnie błędów :sciana:

Ps. Coraz ciaśniej się robi, ale co tam :)
Kierownica już schnie :)

Pozdrawiam Jacek.


AKTUALIZACJA

Kierownica prawie sucha, drążki też, jutro zapewne zamontuję je w modelu i resztę wyposażenia.

Obrazek
Obrazek

Kierownica chyba jest ok :-?
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Dzisiaj zrobiłem wnętrze transportera. Jestem z niego zadowolony, ale oceńcie sami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uważam, że jest dobrze, ale zawsze może być lepiej.
Na dzisiaj to koniec, do następnego.
Dziękuję za uwagę, ciąg dalszy nastąpi...

Oj, czuję, że relacja nie jest interesująca. Brak komentarzy, czyżbym podjął samotną walkę?
ODPOWIEDZ