*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Jacek Bula pisze: A jak zrobić?
Trudno mi Jacku coś doradzić skoro sam nigdy takiego czegoś nie tworzyłem, ale myślę, że może bardziej doświadczeni Koledzy mają jakieś pomysły i podrzucą Ci jakąś ciekawą myśl :)
Osobiście zacząłbym kombinować coś z kartonu lub bardziej "realnych" materiałów jak właśnie ziemia, może jakieś drobne kamyczki, piasek... Jest parę relacji na forum gdzie można zobaczyć ciekawe efekty:
choćby przykładowa ta:
viewtopic.php?t=12612&postdays=0&postorder=asc&start=60

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

wk82 pisze:Osobiście zacząłbym kombinować coś z kartonu lub bardziej "realnych" materiałów jak właśnie ziemia, może jakieś drobne kamyczki, piasek...
Wojtku, dokładnie tak zrobię, będę kombinował, już mam pewną wizję, ale wszystko się jeszcze może zmienić, czas pokaże.

Dorobiłem jeszcze kanister, mam delikatny problem z jego umieszczeniem na modelu, gdyż częściowo będzie zasłaniał numer na boku przegrody silnika, coś się wymodzi.
Obrazek
Obrazek

A oto i pewna część mojego pomysłu do efektu końcowego, ale coś tam się na pewno zmieni, mam nadzieję, że nie na gorsze :haha:
Przepraszam, za podstawę do ostatniego zdjęcia, ale to jest tektura wykorzystana do testów.

Obrazek

Pozdrawiam i do następnego, Jacek.

Ps. Proszę o pomoc starych wyjadaczy, o wskazówki, podpowiedzi, bym mógł zrobić drogę (bruk- jak i z czego) i pobocza utwardzone, lub coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Cześć.

Czekając cierpliwie na pomoc "wyjadaczy dioram" prace nie ustają, właśnie został wpięty kanister, zrobiłem po swojemu podstawę i pas do kanistra, co by nie wisiał.

Obrazek

Wracam do robotki, Pozdrawiam, Jacek.

AKTUALIZACJA

Druga strona:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Na zakończenie dzisiejszych zmagań z modelem, chcę się pochwalić lornetką, którą dosłownie przed chwilą skończyłem, jestem z niej bardzo zadowolony. Oto i ona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam z Małkińskiego warsztatu zbrojeń i do następnego, Jacek.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Lornetka jak żywa. Trochę pasek za krótki i za gruby. Gdzie będzie "powieszona" w track'u.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Czym wycinasz koła , krążki , pierścienie wszelakie z których budujesz koła i kółka układu jezdnego dobry człowieczyno Jacku ? :cool:
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

OSTOJA pisze:Lornetka jak żywa. Trochę pasek za krótki i za gruby.
Miałem w rękach takowe lornetki (chodzi mi o kształt) i faktycznie pasek miała krótki, więc taki zrobiłem. Faktycznie jest troszkę za gruby, cóż takowy zostanie już. Jak żywa- też tak sądzę. :)
Grzegorz75 pisze:Czym wycinasz koła , krążki , pierścienie wszelakie z których budujesz koła i kółka układu jezdnego dobry człowieczyno Jacku ? :cool:
Grzegorzu, koła były wycinane Olfą AK-3, tak samo i pierścienie. Krążki wycinałem wybijakiem rewolwerowym (wiem, że mogło być lepiej), na swoją obronę mam to, że jego podstawa jest już mocno zużyta, ale to tłumaczenie żadne.
Nauki przede mną wiele, nawet z korzystania takich dobrodziejstw.

Pozdrawiam, Jacek.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Zainwestuj sobie w cyrkiel tnący olfy , petardziarskie narzędzie :-) . Dwa ruchy ręki i koło wycięte . Idealnie i równiutko , bez postrzępionych brzegów itp . Małe krążki wycinaj wybijakami szewskimi , dostępnymi w sporej gamie rozmiarów w marketach budowlanych i innych allegrach . Pieniądze nie aż tak wielkie , a efekt i szybkość produkcji nieporównywalna .
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

OSTOJA pisze:Gdzie będzie "powieszona" w track'u.
Jeszcze nie wiem, gdzie odkładnie zamieszczę lornetkę, są dwa warianty:
1. Będzie na jednej za skrzyń z amunicją (w tylnej części),
2. Z przodu na fotelu pasarzera będzie leżała.
Grzegorz75 pisze:Zainwestuj sobie w cyrkiel tnący olfy. Małe krążki wycinaj wybijakami szewskimi , dostępnymi w sporej gamie rozmiarów.
Oczywiście, zamówię sobie cyrkiel tnący, a wybijaki niebawem zakupię, będzie potrzebne do modelu: Opel Blitz Holzgaz (jest następny).
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Tutaj jeden z modelarzy zrobił osłonę reflektora - fajnie mu to wyszło. Podesłałem Tobie tego linka bo parę dni temu pytałeś się o ten problem.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ