*[Relacja/Okręt] Kuter rakietowy OSA

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

*[Relacja/Okręt] Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
jestem nowym na forum mam na imie Sławek pochodzę z Pabianic.Modelarstwem zajmuje się dość dawno poprzez latające,pływające(rc)i wycinanki.Nadszedł czas aby zrobić nowy model i padło na
Obrazek
po dokładnych oględzinach postanowiłem że w oparciu o wycinanke i plany z MODELARSTWA OKRĘTOWEGO zrobie model po swojemu
wręgi i szkielet pomniejszyłem o 0,8mm(taką miałem tekture) Po sklejeniu szkieletu całość okleiłem tekturą 0,8mm i wyszło coś takiego

Obrazek
Obrazek
Obrazek

kadłub wstępnie zrobiony
sławek
Ostatnio zmieniony pn maja 11 2015, 21:21 przez sławomir kromer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Witam prawie równolatka na forum - będzie nas "dziadków" więcej - to miłe. Życzę powodzenia w dalszych pracach modelarskich i wiele cierpliwości.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

witam
zrobiłem ksero wycinanki w rozjaśnieniu(szkoda wycinanki może zrobie kiedyś w standarcie) i zaczołem oklejać kadłub.Ksero trochę zniekształciło ale zbytnio mi nie będzie przeszkadzać da się rade.A tak wygląda kadłub po klejeniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kadłub z grubsza zrobiony czas na nadbudówke
sławek
Ostatnio zmieniony pt lis 18 2016, 20:35 przez sławomir kromer, łącznie zmieniany 1 raz.
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

witam
podobnym sposobem jak kadłub zaczołem robić nadbudówkę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
następny etap to oklejanie szkieletu
sławek
Ostatnio zmieniony pt lis 18 2016, 20:38 przez sławomir kromer, łącznie zmieniany 1 raz.
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

bardzo wolno ale do przodu
Obrazek
Obrazek
sławek
Ostatnio zmieniony pt lis 18 2016, 20:40 przez sławomir kromer, łącznie zmieniany 1 raz.
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

witam
trochę przybyło
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn sławek
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Witam Sławomirze! Ponieważ ostatnimi czasy mocno analizuję konstrukcję kutrów projektu 205 w kontekście być może kolejnego modelu R/C kiedyś tam po Piorunku, jestem żywo zainteresowany tą relacją i mam do Ciebie kilka pytań. Co twoim zdaniem znaczy "zrobić model po swojemu"? Bo tak patrze, że robisz tą kserówkę, sklejasz nadbudówkę, zaczynasz wchodzić w detale a szpachli, farby albo jakiejkolwiek np. "drucianej" walorki ani widu ani słychu... Czy ma to być model sklejonej i pomalowanej kserówki, czy np. po sklejeniu głównych brył przeszpachlowany, "odrutowany" i dopiero pomalowany? Czy mógłbyś przybliżyć "koncepcję" wykonania tego modelu, jezeli nie jest to oczywiście tajemnicą? ;)
Pozdrawiam
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

odpowiem w ten sposób
porównując wycinanke(GPM)z planami które ukazały się w MODELARSTWIE OKRĘTOWYM doszedłem do wniosku że jak mam robić model który porównując z orginałem jest bardzo uproszczony i nie wiadomo z jakiego okresu(ORP Władysławowo 433)brak czarnego nadburcia a kiedy był złomowany takowy posiadał i wiele innych uproszczeń zrobie ORP Świnoujście( 431) dlatego napisałem że będe robił po swojemu Odnośnie szpachlowania malowania itp to przyjołem zasadę że w pierwszej kolejności wykonuje duże elementy które muszę spasować kadłub -nadbudówka-hangary rakiet.Po spasowaniu tych elementów przyjdzie czas na dorabianiu elementów (uplastycznienie modelu)szpachlowanie(ewentualne) i malowanie.Jak będzie wyglądał to mam wyobrażenie ale o tym w relacji bo tak byłaby nieciekawa
pozdrawiam sławek
ps na prywatne pytania nie mogę odpowiedzieć bo nie mam jeszcze 10 postów
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Ok , tylko musisz pamiętać, że takie elementy jak wiatrochron nadbudówki i wewnętrze ożebrowanie GSD mogą ulec w ferworze szpachlowania poważnym uszkodzeniom i raczej sugerowałbym doklejanie takich elementów dopiero po "zgrubnej obróbce". Co do samego okrętu to pośpieszyłeś się ciut z tym zezłomowaniem ORP Władysławowo (433) :nie: Otóż w marcu został przeholowany do Kołobrzegu, gdzie dzięki ludziom dobrej woli, będzie pełnił rolę okrętu muzeum :jupi:
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

Kuter rakietowy OSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

sory
moja pomyłka powinno być w momencie wycofania (2006r) a co do strony technicznej wykonania to nie jestem nowicjuszem w robieniu modeli(nie jestem także wszystko wiedzący i wszelkie uwagi mile widziane) choć przy skali 1:100 będą zapewne problemy choć przy pewnych uproszczeniach do wykonania ale to wyjdzie w praniu
sławek
ODPOWIEDZ