*[Relacja/Samolot] Bleriot XI [GPM]

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Kolejna porcja fotek, no cóż następne dopiero za rok
Czyli 31.12.2011 :?: :D

No cóż, modelarz powinien być cierpliwy więc poczekam i rok bo model nieźle się prezentuje. Proponuje dorobić jeszcze figurkę Bleriota stojącego koło swojej maszyny. Przez rok powinieneś się wyrobić. :twisted:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Służę fotą facjaty ehehehe. Bardzo mi się Twój bleriot podoba!
Never shall I fail my comrades
Dziadek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dziadek »

Witam...
"Camilllo" ładnie wychodzi ci ten szmatopłat :D czekam na koniec :D tez mam go w planach i będę chciał go wykonać ale bez poszycia :lol:
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki Wam za wszystkie miłe słowa. Tempest postaram się jednak z tymi zdjęciami i dalszą częścią relacji szybciej się wyrobić :). Na razie niestety rozłożyła mnie choroba, więc brak trochę energii do lepienia. Nie wiele już zostało, w sumie koła i śmigło, które jest już prawie skończone. No co do figurki pana Bleriot, to chyba się nie podejmę :), ale dzięki za gotowość do udostępnienia twarzy :haha: .
"Dziadek" gdzieś tu w galeriach prywatnych mignął mi parę razy ten Bleriocik w skali chyba 1:125(!), malutki bądź co bądź, robiony z blaszek i bez poszycia, no i jest jeszcze relacja którą kiedyś widziałem, kolega z Rosji go robił (nie pamiętam nicku), on tam miał laserem wycinany szkielet. Myślę, że to dobry materiał poglądowy.
Obrazek
Dziadek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dziadek »

Witam...
„Camilllo” kolega z Rosji to „Nikolai” elementy, które on posiadał wycinane laserowo to nie te same, które można kupić wraz z modelem. Elementy (laserki) te wyciął mu jego dobry kolega imienia już nie pamiętam, ale wykonanie perfekcyjne. :shock:
Ale aby stało się za dość postanowiłem też zaopatrzyć się w takowe a że Nikolai był tak miły i jak go poprosiłem to przysłał mi odpłatnie jeden komplet, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Dlatego dzięki tym elementom postanowiłem wykonać Bleriota bez poszycia po prostu tak bardziej mi się podoba :D :D
P.S. Już z niecierpliwością czekam na galerie końcową :D
Pozdrawiam…
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Muszę przyznać, że po zrobieniu skrzydeł tzn szkieletu też zastanawiałem się nad zostawieniem tego bez poszycia bo naprawdę fajnie wygląda. Ale jednak stwierdziłem, że lepiej już w całości zrobić tak jak statecznik, stery i kadłub czyli z "płótnem". Model na półce prezentuje się ekstra, warto było się męczyć :). Teraz czas na naukę do sesji i egzaminu z 3 lat studiów :snajper: , w tak zwanym między czasie :), postaram się dorobić jakąś podstawkę pod Bleriota (pewnie trawa). Żeby nie przedłużać czas zakończyć relację zdjęcia i napisy końcowe :haha: . Jak będzie okazja to "dopstrykam" coś w dzień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Wygląda niezwykle interesująco - szkoda tylko, że kółka nie są szprychowe.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Kółka wykończyły mnie psychicznie :). Po kilku podejściach chyba przez dwa tygodnie stwierdziłem, że póki co przerastają mnie szprychy. Te koła są tymczasowe założone tak, żeby można je łatwo zdjąć. Chciałbym szprychowe więc wrócę do tego na pewno, tylko nie wiem czy będą to fototrawione czy też sam spróbuję ponownie. Na razie, egzaminy, i w niewielu wolnych chwilach coś się tam będzie kleić powoli, bo dobrze mieć coś na warsztacie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Nie ucz się zbytnio do egzaminu. I tak spytają Cię z czegoś co przeoczyłeś a wypoczęty łatwiej i pewniej wybrniesz z opresji :)
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

W czasie sesji powstają najlepsze projekty !!! Nastał dla Ciebie najlepszy czas. Nie zmarnuj go !! :D
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
ODPOWIEDZ