*[Relacja/Samolot] Bleriot XI [GPM]

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Camilllo pisze:poszycie to zwykła kalka techniczna zabarwiona pastelą
Kalka techniczna jest sztywna, trudno się układa. Lepsza byłaby japonka, daje się łatwo barwić zwykłymi farbkami do farbowania tkanin, po cellonowaniu napina się jak skóra na bębnie.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Nigdy wcześniej nie stosowałem papieru japońskiego, więc nie pomyślałem nawet o nim. Aczkolwiek w tym prostym modelu ( bynajmniej był taki dopóki nie zacząłem przerabiać go po swojemu :), a teraz naprawdę już mi się trochę przykrzy przy nim, więc w międzyczasie dla "odreagowania" tworzę drugi, co pierwszy raz mi się zdarza), kalka zdaje egzamin, Bleriot ma strasznie proste kształty, więc nawet taki sztywny materiał nie jest przeszkodą, chociaż spowalnia prace na pewno. Japonkę wezmę pod uwagę, jeśli będę kiedyś w przyszłości robić jakiś bardziej skomplikowany model kryty płótnem. Bo warto, karton po prostu tu nie pasuje.
Obrazek
sławomir kromer
Posty: 737
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

z tym papierem japońskim i cellonem to radziłbym ostrożnie ,potrafi powyginać skrzydła (do modelu latającego) metrowej długości jak nieumiejętnie się zrobi
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

sławomir kromer pisze:z tym papierem japońskim i cellonem to radziłbym ostrożnie ,potrafi powyginać skrzydła (do modelu latającego) metrowej długości jak nieumiejętnie się zrobi
Co prawda to prawda - zależy też ile razy się cellonuje, po cellonowaniu trzeba skrzydełko przypiąć do prostej deski do wyschnięcia i sezonowania.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Zawsze są dwie strony medalu, jak widać. Skoro ten materiał jest w stanie wygiąć szkielet modelu latającego (RC?), to można sobie wyobrazić co zrobiłby z kartonowym szkielecikiem, zwłaszcza takim jak jest np w Bleriocie. Mimo to efekt końcowy na pewno jest wart zachodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Zwilżona wodą kalka techniczna też się napnie po wyschnięciu ale tu radziłbym zrobić próbę bo stopień napięcia kalki po zwilżeniu jest dość znaczny, możliwe nawet, że mocniejszy niż japonki.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Kalka to trudny i delikatny materiał, robiłem próby zwilżania wodą i bcg, cóż efekt przynajmniej w moim wykonaniu - nieciekawy, więc kleję suchą kalkę. Na takich prostych kształtach to spokojnie wystarcza.
Obrazek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Camilllo pisze:robiłem próby zwilżania wodą i bcg, cóż efekt przynajmniej w moim wykonaniu - nieciekawy
Kalkę zwilża się po równym (z jednakowym we wszystkich kierunkach wstępnym napięciem) przyklejeniu.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Zrobił się potężny 24 konny :D silnik Anzani (który napędzał też motocykle ponoć), natrudziłem się co nie miara nad rurami, doprowadzającymi paliwo oraz wydechowymi a i tak nie bardzo to widać : :haha:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strasznie irytująco wygląda na tych zdjęciach kosmaty zbiornik, i kocie futro tu i tam :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Camilllo pisze:natrudziłem się co nie miara nad rurami, doprowadzającymi paliwo oraz wydechowymi a i tak nie bardzo to widać : :haha:
Zawsze później będziesz mógł powiedzieć potencjalnym zainteresowanym: - "Patrzcie, a tu i tu są schowane cieniutkie przewody imitujące rury wydechowe i przewody paliwowe. Ileż to ja musiałem się natrudzić żeby to wszystko tam ułożyć." Momentalnie zainteresowanie wzrasta ;-)
Camilllo pisze:Strasznie irytująco wygląda na tych zdjęciach kosmaty zbiornik, i kocie futro tu i tam :evil:
Tryb makro w aparacie potrafi nieźle narozrabiać, w realu na pewno wygląda to o niebo lepiej ;-)
ODPOWIEDZ