*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Jacob, pozwolilem sobie udostepnic zdjecie Twojego modelu, jak i linku do relacji na facebookowym profilu "Retkinia jaka pamietasz". Padlo pytanie o to, gdzie robiles zdjecia w terenie? Zreszta chyba wczesniej pytal rowniez o to Henryk...
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć Rafał.
Nie zdawałem sobie sprawy z istnienia takiego profilu na fb (nic z resztą dziwnego bo tam w zasadzie nie zaglądam). Ale oglądając te zdjęcia, szczególnie z lat 70-tych i 80-tych...Większość swojego życia spędziłem przy Retkińskiej. Jest nawet zdjęcie Biesa przy przedszkolu na Maratońskiej... :shock: Mój pierwszy samolot podziwiany z bliska. Bardzo Ci dziękuję za informacje o tym profilu.
Rzeczywiście było pytanie o lokalizację zdjęć plenerowych - przepraszam za moje gapiostwo. Miałem z wyborem miejsca sporo problemów. Bardzo chciałem znaleźć miejsce, które mogłoby nawiązywać do Retkini. Mieszkam od dawna w Warszawie ale wpadam do Łodzi też czasem. Tu i tam rozglądając się kombinowałem gdzie by tu się z "kramem" rozłożyć i pocykać zdjęcia. Ale wszędzie ten surowy wystrój blokowisk jest już dawno zamieniony na _______ i tu każdy wpisuje co mu bardziej odpowiada. W każdym razie nic nie mogłem wymyślić. Na szczęście zapytałem Kolegę, któremu streściłem sens swoich poszukiwań, a On od ręki podsunął mi rozwiązanie. Zatem w tle widać gościnny... ta-da... Wołomin :D Jest tam takie miejsce o specyficznym krajobrazie - przynajmniej udało się te fragmenty uchwycić w kadrze. Nie jest to ten sam typ zabudowy co na Retkini, ale jest mu blisko. Z resztą, nie chodziło o odtwarzanie 1 do 1 tej sytuacji, a jedynie pewne zamarkowanie sceny wyglądającej na mniej-więcej bez podpierania się programami graficznymi. Po wpisach na fb widzę, że byłem jednak blisko :lol:.

Pozdrawiam serdecznie Retkiniaków!
jurek.w
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 25 2009, 16:04
Lokalizacja: kraków

Re: *[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek.w »

Witaj Jacob.
Odwaliłeś kawał niesamowitej roboty. Kiedy zobaczyłem zdjęcie na stronie tytułowe byłem przekonany, że to oryginał. Łedering jest niesamowity. Przypomina mi te autobusy w czasie bezśbieżnej zimy, trochę ,,oszronione'' solą. Szczególnie wzruszyło mnie zdjęcie z linii 502 jeżdżącej na trasie Nowa Huta - Lasek Wolski w Krakowie. Sam jestem tzw. Hutasem i często jeździłem tą linią. Istnieje ona zresztą do dzisiaj ale jeździ na innej trasie chociaż dalej z Nowej Huty, no i autobusy w Krakowie od jakiegoś czasu są biało-niebieskie. Od pewnego czasu w kioskach Ruchu można kupić ten autobusik (oczywiście chiński) w cenie 47-49 zł, co też uczyniłem. Kupiłem dwa, biało-czerwony i biało-niebieski. Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ