*[Galeria/Pojazd] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
MK2248
Posty: 79
Rejestracja: ndz mar 21 2010, 14:16

*[Galeria/Pojazd] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MK2248 »

Witam
Dobiegły końca prace nad kolejnym modelem. Jest to Sd.Kfz.232 8 rad z „zielonego” GPM-u. Wycinanka z pewnością znana większości z Was. Ręczna kreska, trochę uproszczeń, rysunki nad którymi trzeba trochę podumać. Mimo tych mankamentów ja uważam że w opracowaniu jest moc, tylko trzeba popracować żeby ją wyciągnąć. Klejąc swój model wprowadziłem kilka zmian w stosunku do tego co proponuje wycinanka: koła (dostałem rozrysowane od formowego kolegi Dariusza – dzięki Darek), uplastyczniłem wizjery, wykonałem uchwyty na narzędzia i wnętrza lamp, itp. duperelki, które widać na fotkach a ich nie wymieniłem. Model malowany (Pacta 107), cieniowany, washowany (wash Mig), rainsowany i na koniec zakurzony (pigmenty Vallejo). Oznaczony kalką - Polska , wrzesień 1939. Na ostatnich zdjęciach z drugą paskudą z września. Miłego oglądania.
Pozdrawiam.
Marcin
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witam
Model wygląda super.
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

gratulacje, wygląda zacnie
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 500
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 65

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam.
Model podziwiam, wykonany wielce zacnie i bardzo cieszy oko. Moje nawet jeszcze bardziej, bo po długim namyśle i zbieraniu się w sobie zaczynam budowę SdKfz 233 czyli konstrukcji w znacznej mierze identycznej z Twoją. Z jednej strony to wyzwanie, bo chciałbym doprowadzić swój model do takiego stanu jak Twój, a z drugiej to bardzo cieszy, bo gdy natknę się na problemy u siebie mogę zawsze spróbować spojrzeć jak Ty to zrobiłeś, bo podglądanie takiego modelu to żaden wstyd. :lol:
No i fakt, że koła w Twoim pojeździe to zdecydowanie inna bajka niż to co proponuje wycinanka.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ