*[Galeria/Kolej] Lokomotywa EU07 - ZETKA 1:87

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

*[Galeria/Kolej] Lokomotywa EU07 - ZETKA 1:87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

witajcie,

Przedstawiam w końcu 2 fotografie modelu EU07 z wyd. Zetka w skali 1:87
Z góry przepraszam za jakość, ale skaner był lichy... Zrobiłem co się dało w programie graficznym, ale i tak kolory są przekłamane.

Obrazek

więcej o budowie modelu tutaj: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=823

nikdo
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 19:45 przez nikdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

A druga fotografia?

gulus
pytając się przy okazji, czy w modelarstwie kolejowym jest coś zbliżonego do skali 1/72?
Obrazek
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

i jeszcze jedna:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 19:50 przez nikdo, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

gulus pisze: gulus
pytając się przy okazji, czy w modelarstwie kolejowym jest coś zbliżonego do skali 1/72?
Z tzw. standardowych ;-) skal mamy H0 (1:87) potem jest S (zdaje się 1:64) i 0 (1:45) itd...

nikdo
Awatar użytkownika
Paweł22w
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 25 2004, 23:04
Lokalizacja: Bromberg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł22w »

Ładne to! często jeżdzę pociągami, więc mam okaję na częste kontakty z tymi "maszynami" i coraz bardziej ciągnie mnie do takiego modelu. W dodatku te zdjęcia wzmagaję we mnie tą chęć!
Pancho
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 19 2003, 13:27
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pancho »

Chyba też swojej przemaluję pyszczki na żółto ;-)
Awatar użytkownika
Adam_007
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 22 2004, 20:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_007 »

Nikdo mam do ciebie pytanie czy tymalowałeś na nowa ta eu07 czy to sa kolory juz takie jakie byly wydrukowane.
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

to ty brachu masz super skaner do skanowania obiektów 3d - pewnie kupe kasy wydałeś na taki ??
A modeli przepiękny
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Piękny model Ci wyszedł! Ode mnie jako od zgryźlwego tetryka jedno wyjaśnienie: czoła lokomotyw zaczęto malować na żółto jakiś czas temu. Psioczeniu kolejarzy - estetów i miłośników kolei nie było końca. Kilka lat temu ten durny przepis zniesiono i kolejarze z luboscią wracają do malowania w odcieniach zieleni, a MK są jakby szczęśliwsi. Odtąd wszystkie loki opuszczające hale napraw są już zielone.
Nie oznacza to że robię Ci przytyk, że zrobiłeś źle czy coś w tym stylu. Żółte czoła bądź co bądź są faktem historycznym i jeszcze spotykanym.
Znając polskie zapędy do likwidowania pewnych kart historii myślę, że po jakimś czasie model z żółtymi czołami będzie takim rarytasem jak dotychczas z zielonymi.
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Malowanie czół lokomotyw na żółto rozpoczęło się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych po serii tragicznych wypadków na przejazdach kolejowych z udziałem pojazdów i pieszych (wiadomo, że żółty kolor pierwszy rzuca się w oczy) - to tak gwoli wyjaśnienia. Warto również odnotować, że począwszy od roku 1992 (około) lokomotywy serii EU-06, 07 i ET-22 miały po remoncie w ZNLE Gliwice zredukowany żółty kolor do pasa (wys. ok 25 cm) na wysokości reflektorów. Pamiętam, bo w tamtym czasie tam pracowałem :-).
Dodam jeszcze, że wtedy zaproponowaliśmy także alternatywne sposoby malowania lokomotyw (sam byłem autorem jednego, czy dwóch projektów, hehe) w inne wzory, lub innymi kolorami (pamiętam np malowanie szaro-czerwone), ale kolej nie zgodziła się na żadne zmiany, z wyjątkiem w/w żółtego pasa.

Pozdrawiam
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
ODPOWIEDZ