*[Relacja/Okręt] Biała Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

O takie coś ci chodzi ?

Obrazek
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 71
Rejestracja: pt kwie 04 2003, 13:36
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacGregor »

Obrazek

Mam nadzieję, że Tomkowi chodziło o tę właśnie armatę 75 mm...

Rutek - OSTRZEGAM! Te plany, do których podałeś linka nie są warte nie tylko 50$, ale nawet 1$. Są niewiele warte merytorycznie, pokazują okręt niby na okres Rewolucji Październikowej, ale kreślone były w czasach Leonida Breżniewa, kiedy wygląd okrętu zgadzał się mniej więcej co do ilości kominów.
Zastrzegam jednak, że jest to moja opinia, by nie było nieporozumień...
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Dzięki za ostrzeżenie MacGregor. Mało brakowało, a był bym je zamówił.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Rutek , działo 75 mm z planów z linka , rozbój w biały dzień :)

Obrazek
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Właśnie o tą armatę mi chodzi MacGregor. Jest ona również na jednej z fotek od Tomka. Stokrotne dzięki za pomoc!
Pozostaje brać się ostro do pracy.

ps. Fotki masztów później, najpierw niezaplanowana wizyta z córką u dentysty.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Przestało trochę padać, więc w pośpiechu pstryknąłem na tarasie obiecane zdjęcia. Na początek śródokręcie, z dołożonymi bomami. Widać również naciągi kominów.

Obrazek

Kolejna fotka to dozbrojona podstawa rufowego masztu. Dodanie czterech wzmocnień znacznie ustabilizowało cały maszt.

Obrazek

I na koniec zdjęcia "różne". Oczywiście nie ma jeszcze całego olinowania. Jedynie są podwójne liny z rei. Co prawda ich naciąg jest daleki od doskonałości - w następnym modelu będzie lepiej. W Aurorze, zwłaszcza na rufie, naciąganie było niezwykle trudne, gdyż napięta żyłka podnosiła do góry pokład pomostu. Ułożenie lin to trochę sfx, gdyż ciężko było mi znaleźć jakieś wiarygodne materiały.

Na zdjęciu od dziobu widać wyciachaną furtkę. Nie wytrzymałem. Przekrzywione słupki tak mnie wkurzały, że lina poszła pod skalpel. Wkrótce będzie to naprawione.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Gdyby nie to, że budowa Daru się przeciąga i nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa, pobiegłbym kupić ten model.
Świetne wykonanie.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1033
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

:shock: Maszcik z klamrami i reszra , mniam! Chyba będę mógł to zabaczyć na żywo w Porąbce, co?
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Z materiałów jakie od Wasz otrzymałem, wczoraj skonstruowałem działo. Jedno na próbę. Produkcja taśmowa już ruszyła. W sumie dział 75mm trzeba zrobić 14 sztuk. Jak wiadomo pokładowe działa maja problemy z wciśnięciem ich w otwory w nadburciach. Obniżyłem więc im stożkowe podstawy, tak, aby udało mi się je wcisnąć. Będą trochę karłowate, ale za to lufy będą gotowe do strzału.

Te zdjęcia działa są z oryginalną, wyższą podstawą. Lufa z GPM, ale niestety nie jest w 100% dobra. Swym kształtem nie pasuje ani do szablonu z opracowania, ani do szkiców jakie otrzymałem. Do wklejenia w burtę jest OK (ale tam już mam lufy i nie będę ich przecież wymieniał), natomiast na odkrytym stanowisku 75mm końcówka przy zamku powinna mieć mniejszą średnicę. Próbowałem to poprawić, ale domowymi narzędziami dla mnie jest to niewykonalne (lufa osadzona w miniszlifierce i przyłożony pilnik iglak).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ps. Mam zamiar skończyć Aurorę i zabrać ją do Porąbki. Szykuje się zatem kilka nieprzespanych nocy :-)
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Parszywa Czternastka stoi gotowa i czeka na zamocowanie na pokładzie. Wspomniałem czternastka a na zdjęciu jest 13 dział, 14-te robi zdjęcie. Cztery działa na czele mają oryginalne podstawy. Pozostała grupa jest karłowata. Tak jak wspominałem wcześniej, usunąłem im hormon wzrostu, aby lufy zmieściły się w otworach nadburcia.
Z gunmetalu wyszły nici. Malowałem czarną pactrą i potem delikatnie kolorem gołej stali. Na zdjęciach jest to trochę wyolbrzymione. W naturalnym świetle wygląda o niebo lepiej.

Obrazek
Obrazek
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ