*[Relacja/Okręt] ORP Burza - MM 12/1984

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jaki przekrój mają stopnie ? kwadratowy czy okrągły ?
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Coś mi te schodki nie pasują. Wydaje mi się, że na komin nie dawano by takich stopni (przekój kwadratowy a raczej prostokątny ;-) ). Takie coś to chyba tylko na schodnie. Ja bym zrobił druciane pręty (przekrój okrągły). Ale to tylko dywagacje, też nie widziałem zdjęcia Burzy z tym elementem.
Pokład Burzy był malowany na taki kolor :?:

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

przekrój?
są to zwykłe stopnie prostokątne - wymiary: 2,5 mm x 1 mm x grubość kartonu.

Poniżej zdjęcie z bliska:
Obrazek
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

No właśnie, a nie lepiej było zrobić normalną drabinkę ? taka by była bardziej prawdopodobna.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

gk pisze:Coś mi te schodki nie pasują.
Pokład Burzy był malowany na taki kolor :?:
Co do schodków - któż to wie? może tam była zwykła drabinka ? taka jaką zrobiłem na rufie? Ale jeśli taka była to czemu w wycinance autor nie zrobił jej tak jak na rufie (tylko rysując stopnie na elemencie) ?
W opracowaniu jest zrobiona tak samo jak inne schodnie i jako takie je zrobiłem...

Co do koloru pokładu -nie wypowiadam się... nigdy na niej nie byłem ani nie mam kolorowych zdjęć - taki był w wycinance.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Do stanu ze zdjęć doszła tymczasem kratownica pod wieżyczkę na śródokręciu - zdjęcia najprawdopodobniej standardowo w poniedziałek - jak coś dokleję przez weekend.
Ostatnio zmieniony wt paź 18 2005, 9:59 przez kopajt, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Kolejna strona w życiu za mną... kolejne zdjęcia mojego okrętu... kolejne słowa które minęły... kolejne dni, których nie ma... czas ucieka... trzeba go spędzać radośnie...

Trzy zdjęcia z tych kilku dni które minęły... wolny czas poświęcam na sklejanie Burzy i czytanie książek... tak niewiele go zostało...

Odczuwam niesamowitą radość patrząc jak z każdym mrugnięciem oka czasu coś przybywa na pokładzie... dzięki wam koledzy i koleżanki... dziękuję wam że mogę to robić.

To jest ta kratownica o której pisałem w poprzednim wątku. Otwory wycinane nożykiem Olfa AK-3 - podpatrzyłem to rozwiązanie w wątku "Wujkowym" - jemu też dziękuję za to co zrobił dla ludzi z naszego forum...

Obrazek

Widok na przedni komin oraz podstawę głównej nadbudówki - bulaje w nadbudówce zrobione tak samo jak na burtach - 2 mm średnicy... Za bulaje dziękuję Bundy'emu...

Obrazek

Ogólny widok na to co w tej chwili jest na pokładzie...

Obrazek

Jeśli ktoś ma jakieś pytania - zapraszam do zadawania ich właśnie na tym forum... po to jest... i w tym wpisie dziękuję także Adminowi... ża pomysł...
Ostatnio zmieniony czw paź 27 2005, 15:07 przez kopajt, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Kopajt! Twój wysiłek psuje trochę kiepska farba drukarska. Może warto abyś przemyślał pomalowanie okrętu. Jeśli stan prac jest taki jak na zdjęciach to będzie trochę problemów ale nie jest to niemożliwe a przy okazji można by usunąć ewentualne szpary, przesunięcia i inne takie.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

jhradca - dziękuję za pomysł z malowaniem okrętu, jednak z niego nie skorzystam... na dzień dzisiejszy na pokładzie jest już trochę więcej "bałaganu" - zdjęcia jeszcze w tym roku.

Co do kiepskiej farby drukarskiej - masz całkowitą rację...
mam kilka sztuk tej Burzy i nie wiem co mnie podkusiło żeby wziąć do sklejania najbrzydszą z nich :D - pewnie obawa że coś zepsuję :)

Do tego jeszcze dochodzi fakt, że w tej chwili na składzie mam DWIE :) farbki akrylowe - białą i czarną... do farbek nie dorzucili w promocji żadnego doświadczenia w malowaniu :( - tak więc - nie będzie malowania :)

Sklejając MM z zeszłego wieku doszedłem do wniosku ze mam już dość... Burza jest ostatnim modelem który sklejam.

Teraz czas na nowoczesne opracowania... komputerowe... jesteśmy w Europie... czas na europejską jakość :) - dość PRL-skiego kartonu...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Witam ponownie w kolejnej odsłonie mojej relacji... Przypominam że wszystkie zdjęcia otwierają się w nowych oknach (po kliknięciu).

Kilka słów o modnym ostatnio "ataku" na MM :)
Wpadki z różnymi odcieniami zdarzały się też 20 lat temu - pokazuje to zdjęcie, które jest również zdjęciem przedstawiającym obecny stan na pokładzie:
Obrazek

A oto jedyne (zamontowane) na razie działko na pokładzie Burzy... pozostałe gotowe trzy sztuki siedzą sobie w ciepłym pudełeczku :)
Obrazek

Zaś to zdjęcie przedstawia drabinkę rufową (w bardzo dużym makro) - czas pochwalić się nowym aparatem :) a raczej jego możliwościami :)
Obrazek
Proszę zauważyć że z takiego zbliżenia karton z którego wykonana jest burta wygląda jak płyta wiórowa :D

Zaś tutaj jeszcze większe makro działka - lufy są zrobione z obciętych szpilek... całe działko mieści się na standardowej jednogroszówce... W takim powiększeniu całość wygląda tragicznie...
Obrazek

Zaś tutaj jest drabinka :) drabinka standardowa... taka jak inne w tym modelu.
Obrazek

Następne zdjęcia w nowym roku...
Z tej okazji życzę wszystkim tego co sobie zażyczą :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
ODPOWIEDZ