*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.250/3 "GREIF" GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.250/3 "GREIF" GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam wszystkich i zapraszam do śledzenia mojej relacji. W prawdzie już jedna relacja jest ale co mi tam fotek nigdy dość
Od razu mówie że jestem prawie początkującym (mam już na swoim koncie JS-2 z MODELIKA), dlatego też nie jestem pewien efektu końcowego ale coż do odważnych śwat należy :twisted:
Mam dwa pytania do osób, które kleiły ten model:
1. Jakie farbki najlepiej nadają się do retuszu (myśle, że Affrica Yellow z Patry sie w miare nada), ale nie mam pomysłu na te brązowawe plamy nie mam pomysłu. Czekam na wzornik Pacrty od Oldmana i mam nadzieje że on mi pomoże w doborze odpowiedniej farbki
2. Przeglądając arkusze wycinanki natnąłem się na niejasność przy 2 bocznych wręgach. Otóż pisze tam "zwrócić uwagę na ścięcie krawędzi" i ja nie wiem jak mają być ścięte te krawędzie (pod kątem czy na prosto, czy jeszcze w jakiś inny sposób), żaden rysunek montażowy tego nie wyjaśnia.
Wrazie czego wstawie skan tej części.
Niedługo ruszam z budową.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Skoro ruszasz z budową i potrzebny Ci jest wzornik, mogę Ci przesłać mój egzemplarz.
Tym bardziej, że masz niedługo urodziny.
Musiałbym tylko zrobić naklejki na farbki. (Naklejki to ostatni proces w produkcji wzornika).

Pozdrawiam, OldMan
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

No cóż Oldmanie jestem cierpliwy i nie musisz dla mnie robić wyjątków było napisane że za kolejnością wpłat to niech tak będzie. Tym bradziej że jeszcze około tygodnia zejdzie mi z wykończeniem JS-2
Co do wypowiedzi Sicore to sie dopiero okaże jak model wyjdzie jednak szanuje jego zdanie i ma po części racje. Ale uważam, że tylko zawieszając sobie wysoko poprzeczkę można do czegość dojść.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Niekoniecznie początki muszą być nieudane. Przykładem jest Nikolai, który też zaczynał od tego modelu i wyszedł mu bardzo dobrze moim zdaniem.
Ja pronuje zakończyć tą dyskusję :twisted:
Jak ruszę z budową to na pewno dam znać i jakieś zdjęcia się pojawią
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Bardzo dziękuje Ci Konanie, właśnie o takie rady mi chodzi !!!
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Jak widać dziś obchodze urodziny :cool:
Zgadnijcie co dostałem od rodziców w prezęcie

Greifa w skali 1:16 :haha: :haha: :haha:

No i teraz mam dylemat którego skleić
Nie wiem czy jednak nie popełnię tego w skali 1:25, bo zamierzam zrobić też inne niemieckie transportery Sd.Kdfz a jak wiadomo nie ma ich w innej skali jak 1:25. A fajnie by wyglądała cała rodzinka w tej samej skali
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Sklej lepiej tego w 16'tce. Będzie o wiele łatwiejszy. Albo lepiej spytaj Sikora jak sie klei pojazdy pancerne ( 1:25 ) wydane przez GPM w ostatnich latach ;-) uważaj bo sie zniechęcisz...a jak będziesz kleił tego to bez dobrej lupki chyba sobie nie poradzisz.

wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :!:

mały upgrade: powiadasz ze masz podobne logo do mojego :chytry: no faktycznie !
Ostatnio zmieniony ndz mar 20 2005, 15:06 przez Grabciu, łącznie zmieniany 1 raz.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a ja mam taki pomysl... sklej oba :)) jesli chcesz zebrac kolekcje pojazdow w skali 1:25 to rob to... a tn w 1:16 moze stanowic niejako "perełke" wsrod modeli... wiesz... na najwyzszej polce i w szklanej gablotce...
ja bym tak zrobil ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Galwani niezła myśl ;-)
Może i tak zrobie :)
Grabciu twoje nowe logo ma coś wspołnego z moim :)
Co do modelu muszę się nad tym zastanowić. Jeśli bym robił obydwa to chyba najpierw 16'ke, bo musze sobie jeszcze lupke fundnąć :-P
Już niedługo powinno się coś pojawić z budowy
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Uwaga uwaga mam przyjemność ogłościć, że rozpocząłem budowe Greifa w skali 1:25, nie będe budował tego modelu w skali 1:16 bo okazało się, że jeden arkusz jest uszkodzony i musze go zwrócić do sklepu i zamienić na coś innego. Na razie buduje silnik, jak będe miał już co pokazać i załatwię cyfrówke to na pewno wrzuce zdjątka.
ODPOWIEDZ