*[Galeria/Samolot] Ju-87 G2 - MM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

*[Galeria/Samolot] Ju-87 G2 - MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
postanowiłem dzisiaj pokazać świeżo zrobione zdjęcia. Model samolotu Ju 87 G2 z MMa pokazuję pomimo rozpoczętej kiedyś polemiki o dziwacznej miłości do niemieckich maszyn - bardziej chciałem się pochwalić zdjęciami zrobionymi dobrym aparatem. Samolocik jest stary, dzisiaj już raczej wstydzę się takiego wykonawstwa, ale mam do niego sentyment.
Na zdjęciach zastosowałem zgodnie ze wskazówkami Swingera mniej kontrastowe tło. Robienie zdjęć dobrym aparatem to prawdziwa przyjemność - wprawdzie miałem go krótko i nie zdołałem poznać jego cech charakterystycznych (zabawa z ustawianiem cieni, naświetlaniem sztucznym światłem i z różnych kierunków), ale chyba udało mi się zrobić przyjemne fotki. Zapraszam.
Pozdrawiam,
TAD

O ile uznacie, że to ma sens pokażę podobne zabawy z innymi moimi modelami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej Tad :)

Nie masz się czego wstydzić, ładnie zbudowany model. Również mam sentyment do tego wydania MM, skleiłem tego Junkersa dawno ,dawno temu. Nie ma się co porównywąć z Twoim, chociaż ostatnio połatałem połamane podwozie :) Nawet zamówiłem kolejny egzemplarz z archiwum Małego Modelarza :)
Bardzo dobre zdjęcia, w pełni wykorzystałeś porady Swingera, co mi niestety nie za bardzo wychodzi, musze jeszcze sporo pstrykać i ćwiczyć, zarówno w sztuce fotografii cyfrowej jak i sztuce modelarskiej.

Pozdrawiam i czekam na więcej :spoko: :pice:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Dzięki Jackyl - może zamieściłbyś tu swojego Ju? Będzie im raźniej... A widziałeś ten samolot na fotkach Jarskiego (nie wiem czy jest autorem modelu) - to dopiero jest wykonanie.
Pozdrawiam,
TAD
Inżynier Magda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Inżynier Magda »

Hej,
Tad, fotunie - miodzio.
Wystaw coś jeszcze, np tego czerownego...ehm ehm;)
Pozdroofki
Matchias

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matchias »

Witam

O modelu się nie wypowiem bo się nie znam (na razie) ale fotki spoko, czym je robiłeś?
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Samoloty to wprawdzie nie moja działka ale rzuciły mi się w oczy uskoki na łączeniu segmentów kadłuba oraz dziwnie płaskie śmigła. Szczególnie u nasady gdzie chyba powinny mieć przekrój bliski kołowego. Jako laik mogę się jednak mylić i chętnie posłuchałbym opinii samolociarzy.
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Ładnie się prezentuje! Jak dla mnie całkiem przyzwoite wykonanie, tak trzymaj i działaj dale! Może teraz "Foka"? (mój ulubiony niemiecki) tylko ja akurat robię je z plastyku. Pozdrawiam Sail
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
dzięki za uwagi.
Jeta - model ma dużo więcej błędów - z bardziej zabawnych proszę zwrócić na różne położenie "skórzanych" osłon na goleniach. To jest stary samolot - nie wiedziałem o forach kiedy go kończyłem. Tu raczej starałem się pobawić w temacie zdjęć niż pochwalić samolotem.
Yachcik - teraz kończę Miga, F 16 jest zaczęte i stoi, zacząłem Avię B 534 i idzie całkiem przyjemnie - pokażę ją tu. Ale najbardziej zajmuje mnie ostatnio Zamek Krzyżacki Gniew - brak miejsca na kolejne projekty. FW zrobiłem kiedyś starutkiego z MMa - zajrzyj do galerii na mojej stronie.
Magda - jak dokładnie nazywa się ten aparat?
Pozdrawiam,
TAD
Ostatnio zmieniony czw paź 06 2005, 14:17 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Inżynier Magda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Inżynier Magda »

Hej
Aparat to Olympus C - 765
Inż. Magda
Pajda
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 29 2005, 11:03
Lokalizacja: Olkusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pajda »

Tad nie ma się czego wstydzić, wycinance naprawdę wiele brakuje, ale Twój model prezentuje się naprawdę fajnie, pokazuj śmiało resztę swoich modeli.
Fotki są naprawdę rewelacyjne, co posłużyło Ci za tło?
Na warsztacie:
W budowie: Ławoczkin Ła-5 FN
Skończone: Me 109 G6
Nie skończone: Ju 87 G-2
ODPOWIEDZ