*[Relacja/Samolot] Ławoczkin Ła-7 - Answer

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

tad pisze:Cześć,
nie ma tu brudzenia przy karabinach, bo to wersja z dwoma działkami, nie karabinami
Chodzi mi o "brudek" w miejscu pokazanym żółtą strzałką. Przy założeniu ze ten brud powstaje w locie to powstaje przy schowanym podwoziu, więc osłona przykrywająca złożone podwozie tez powinna być przybrudzona.
Czerwona strzałka zaznaczyłem to miejsce przy chłodnicy, o którym wspominałem.
Obrazek
Pozdrawiam :pice:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
co do konsekwencji w brudzeniu - skąd miałby się wziąść brud w zaznaczonym miejscu (skoro nie ma karabinów a pomysł o powstaniu w locie jest wyssany z palca)? Gdyby to powstało w locie (niby od czego?) to całe skrzydło powinno być brudne (a tak nie jest jak wiadomo). Brudzing za golenią pochodzi od wszystkiego, co się wydostawało po otwarciu podwozia przy lądowaniu (np. płyn z siłowników, smar itp.) - w żadnym razie nie leciało to do przodu samolotu...
TAD
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Rozpędziłem się i cały czas myślałem o karabinach, stad takie moje pomysły. Moja pomyłka :oops:
Pozdrawiam :pice:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
z dumą informuję, że zbudowałem wreszcie Ławoczkina! Trochę mi się ta budowa przeciągnęła i miałem kilka felernych wpadek, ale i tak modelik mi się podoba. Nie mam jeszcze zdjęć kończących relację, ale za to proponuję fotki pomniejszych detali.

Na poczatek kołpak - nie podobał mi się taki sklejony z pasków - był dopasowany świetnie, ale mimo wszystko to nie to. Wkleiłem do wewnątrz warstewkę chusteczki higienicznej (metoda kolegi Qnia - pozdrawiam) a potem to samo na zewnątrz. Dzięki cyjanopanowi zrobiła się delikatna twarda warstwa do oszlifowania. Potem pomalowałem całość farbką humbrola zmieszaną samodzielnie - jest niewielka różnica koloru w stosunku do okapotowania - ale idealnie chyba trudno by to dopasować. Kołpak nie jest chropawy (co sugeruje zdjęcie) - raczej lekko podbrudzony rękami (celowo). Jest matowy, żeby pasował do reszty samolotu:
Obrazek

Obrazek

Rurka pitota z dość grubej igły lekarskiej - zawsze to fajniej wygląda z otworem:
Obrazek

Linki anteny - wiele razy sklejałem nitkę ponalem - delikatną mechatość widać tylko na tych powiększeniach:
Obrazek

Kolektory (zwijane z części z wycinanki) i brudzing - tu ręka mi zadrżała - zwyczajnie szkoda mi brudzić taką ładną grafikę, zostanie tylko lekkie okopcenie jak po krótkim kołowaniu:
Obrazek

Na koniec kilka słów podsumowania. Wycinanka jest bardzo udana i atrakcyjna. Pamiętam jak narzekałem na nią na początku pracy, ale muszę to odwołać (złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy...). Wprawdzie są drobne błędy (omówione w relacji), ale uważam, że Panowie Fuczek (projektant) i Fiołek (grafika) wykonali świetną robotę - serdeczenie ich pozdrawiam i czekam na inne efekty prac tego duetu!

Model nie jest trudny a dzięki bardzo dobremu dopasowaniu i zestawowi elementów laserowych w standardzie może być wykonany nawet przez mniej zaawansowanych modelarzy. Jest pracochłonny (np. klapy); dla mnie problemem był nieco za gruby papier - reszta bez zarzutu. Słowem - rozbudowany model, fajne detale, efektowny wygląd, ciekawy, żywy kamuflaż (nie jest monotonny i jednolity) - bardzo udana propozycja. Dla mnie temat o tyle ważny, że coraz bardziej interesuje mnie sowieckie lotnictwo.

Wkrótce zdjęcia końcowe.
TAD
Ostatnio zmieniony czw lip 06 2006, 18:45 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 15 2006, 14:14
Lokalizacja: EPWA // EPPT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrJedi »

Chciałem pogratulować ładnego modelu :mrgreen: Jest na czym zawiesić oko :mrgreen:
Jeśli chodzi o igły to oprócz wyciągania z otoczki można je bez problemu ciąć pilnikiem do metalu i końcówkę wyszlifować. Przydatne jest do tego małe imadełko, które znakomicie ułatwia sprawę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

ŁAdny ŁAwoczkin mimo że trochę brudny :D
Igły obcinam miniszlifierką z tarczą korundową. trwa to sekundę i igła się nie krzywi.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
dziękuję za uznanie.
Mam już zdjęcia kończące relację - zapraszam do oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Moje gratulacje Tad
Kolejny dopieszczony model do Twojej kolekcji
Jednym slowem: rewelacja :spoko:
Pozdrawiam serdecznie
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Widać trochę wpadek i błędów, lecz nie popełnia ich tylko ten, który nic nie robi, jak to mawiali starożytni Czechoslovacy :razz: . Jednakże wygląd ogólny i poprawnie odwzorowana sylwetka tego myśliwca budzą we mnie pozytywne emocje :spoko: .
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
szymoonek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 19 2006, 17:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymoonek »

Gratuluję modelu, tad :)
Mam jeszze pytanie odnośnie kołpaka śmigła: czy mógłbyś bardziej przybliżyć mi tą metodę?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ