*[Relacja/Samolot] F6F-3 Hellcat

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 07 2004, 18:29
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pompon »

Witam po dość długiej przerwie :). Postanowiłem odpocząć od P.11 i trochę pogrzebałem w Hellcacie. Jako, że przyszedł czas na kabinę pilota oczywiście nie mogła zostać oryginalna. Zacząłem od części za fotelem pilota
Obrazek
Pododawałem parę rzeczy i jestem zadowolony z efektu. Ocenę zostawiam wam :). Dodatkowo wykonałem burty kabiny. Oczywiście lekko poprawione.
Obrazek
. Ciąg dalszy niedługo :).

Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Nie wiem jakim cudem nie zobaczyłem wcześniej tego R-2800 - jest świetny. Czy cylindry owijałeś jakimś cienkim drucikiem ?
Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 07 2004, 18:29
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pompon »

Tak więc silnik jest przerobiony z silnika P-47 pana Halińskiego. Stwierdziłem, ze jest dobrą podstawą do wykonania mojego egzemplarza. Tak wiec po sklejeniu "surówki" zalałem ją cyjanoakrylem w celu utwardzenia powierzchni. Następnie owinąłem każdy cylinder miedzianym drutem (nie pamiętam grubości). Kolejnym etapem było odtłuszczenie i pomalowanie na kolor aluminium. Potem zostało tylko pobrudzenie i gotowe. Normalny modelarz klejący codziennie wieczorkiem przy herbatce powinien zrobić to w tydzień. :D
Barszcz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 29 2007, 19:40
Lokalizacja: Koziegłowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Barszcz »

oglądałem twoj silnik i bardzo mi sie podoba, a kabina naprawde jest ekstra!!!! rób tak dalej!!!! pamiętaj żeby zamieścic kolejne fotki będę czekał na nie z niecierpliwością. Pozdr.
Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 07 2004, 18:29
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pompon »

Witam!

Po ponad dwuletniej przerwie, długich przekonaniach przyjaciół i kochanego instruktora postanowiłem skończyć ten model. Przeleżał on dwa lata gdzieś w kącie modelarni, po odkurzeniu zabrałem się do roboty. Z nieszczęsnego kadłuba ze skrzydłami ukleiłem takie sobie coś. Model nie jest szczytowym osiągnięciem, posiada parę błędów których postaram się uniknąć w następnych modelach. Liczę na wasze opinie, co poprawić, czego unikać, co zostawić, czego nie robić. Wszelkie pytania mile widziane. Teraz zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić szanownego Pana Instruktora bez którego nasza modelarnia potocznie zwana "Papierem" nie miała by prawa istnienia. Oprócz tego wielkie pozdro dla Szpakera któremu się nic nie chce i Barszcza który systematycznie i powoli dłubie w swoim Hurrim. Oczywiście pozdrawiam również szanowne grono KARTONWORKU! Do zobaczenia wkrótce.
Ostatnio zmieniony ndz sie 23 2009, 21:26 przez Pompon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Model całkiem przyzwoity. Można by lekko wyoblić części owiewki silnika.

Tylko o litośc proszę. 12 zdjęć po 2,5 MB!!!! Szaleństwo. Wiesz ile to się ciągnie? Weź to skompresuj jakimś programem do *.JPG, góra 250 KB. Na ekranie i tak nie zobaczysz różnicy w jakości.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Najważniejsze że model skończony, i to po dwóch latach od zarzucenia budowy - to się chwali, to się bardzo chwali; a sam model prezentuje się bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ