Modele Mundzia

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Modele Mundzia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć wszystkim. Otwieram ten temat w związku z naciskami niektórych forumowiczów, a w szczególności Kierownika i Awiatora, którzy chcieliby zobaczyć coś z tego co udało mi się wymodelować. Ponieważ ostatnio odwiedził mnie Vivit ze swoim super aparatem (piwko też było, a jakże), obfotografowano dwa modele, oba wykonane z zestawów plastikowych - okręt rzymski z 50r. pne i okręt Wikingów. Niestety nie zachowały się opakowania tych modeli w związku z czym nie mogę podać ani skali, ani wytwórców zestawów. Pamiętam jedynie, że łodź Wikingów, to zestaw czechosłowacki.

Oto fotki okrętu rzymskiego:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A to długa łódź Wikingów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Dziękuję Vivitowi za piękne zdjęcia i drogiemu Administratorowi za umożliwienie prezentacji części mojego dorobku, a także za zmuszanie mnie do rozwijania umiejętności posługiwania się komputerem - on już wie o co chodzi.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

:spoko:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
tad3010
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08 2003, 19:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad3010 »

Otwiera się i to nawet na kolorowo.
Fajne te łódeczki. A nie kusiło Cię Mundziu wystrugać je z drewna?
Cierpliwie czekam na jangadę.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Ładne cacuszka Mundeczku. :wooow: Tylko szkoda, ze nie chcą mi się otworzyć powiększenia. :placz:
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Drogi Aviatorze, u mnie wszystko się otwiera i powiększa. Co prawda dostałem dziwny mail od Administratora z zadaniem do wykonania, ale po jego wykonaniu zamiast minifotek w poście pokazywały się na podglądzie linki. Zostawiłem zatem jak było w pierwszej wersji postu. Myślę, że nasz drogi Administrator w jakiś sposób się odezwie i podpowie mi co ewentualnie miałbym jeszcze zrobić.

Drogi tad3010, fotki jangady wysłane. Mam nadzieję, że dotrą do celu bez stłuczek. Co do strugania w drewnie, to w roku 1966 wyrzeźbiłem piękną łódź Wikingów, bardzo podobną do przedstawionego "plastika". Niestety kierownictwo MDK, do którego uczęszczałem, podarowało mój modelik jakiemuś znaczącemu włodarzowi województwa i ślad po nim zaginął.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Edmund ... one są piękne . Tak fajnie po ogladaniu " poszarzałych " nowożytnych konstrukcji wojskowych cofnąć się do czasów w których nawet broń zdobiono ... Ciekaw jestem co trzymasz w zanadrzu . Pozdrowionka . Jędrek.
Awatar użytkownika
tad3010
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08 2003, 19:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad3010 »

Witaj Enita!
Przesyłkę otrzymałem bez stłuczek. Serdecznie dziękuję.
Myślę że powinieneś pokazać ją innym.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Dziękuję sherman za uznanie. Z twoich ust, to jest coś! Zawsze robiłem tylko to, co mi się podobało i było przyjemne dla oka. Dlatego też zrobiłem te dwa "wiosłowce". Ciekawostką jest to, że tego wikinga kupiłem w Warszawie - będąc w delegacji - w sklepie z zabawkami. Wiesz , takim z pluszowymi misiami, wśród których na wystawie leżało właśnie pudełko z modelem. W pierwszej chwili myślałem, że to jakaś gra planszowa. Jak się przyjrzałem bliżej, to wyczytałem tam po czesku o jakimś plastikowym modelu, no to wszedłem, kupiłem i zrobiłem. A w zanadrzu trzymam nowy wątek, który może otworzę już w styczniu, przy czym zaznaczam, że nie będzie to ani samolot, ani okręt, ani czołg, ani samochód. Będzie to coś budowane od podstaw i związane z miejscowością Mers-el-Kebir.

TAD, nie wiem co by nasz drogi Administrator na to powiedział, żeby zademonstrować jangadę. Mam tylko cztery fotki. Więcej Vivit nie zdążył zrobić. Jakeśmy z Vivitem się zagadali, to nie zuważyliśmy jak cztery godziny strzeliły jak z bata, a był z małżonką juz wcześniej umówiony, że po niego przyjedzie. Może pogadam z Vivitem, to trochę fotek dorobimy.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Wow, piękności :!:
Drakkar też kiedyś skleiłem, nie ten ale też czeski, Smer ma jakieś 10cm długości. Niestety na fotkach nie ma modelarskiego przymiaru :( więc nie idzie ocenić wielkości :oczko:
Si vis pacem, para bellum.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Witaj Qrchaku,

rzymski ma 36cm długości,
wiking 29,5cm długości,
jeżeli to cię tak interesuje.

Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ