[Relacja] Z autowymyślania

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Vikitor bardzo dobra odpowiedź. Proszę o dane adresowe do wysyłki.

Ostatnie pytanie:

Podaj zwyczajową nazwę, jaką stosuje się dla drugiego po wzgórzu wawelskim założenia warownego, które znajdowało się tuż obok wczesnośredniowiecznego Krakowa.
Vikitor
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 29 2006, 16:15
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vikitor »

Proszę o przesłanie mojego wygranego modelu do nowo otwieranej modelarni w Przysietnicy:

Prośba o pomoc w założeniu modelarni

Marcin Chudzikiewicz
Przysietnica 846A
36-200 Brzozów

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Zatem model Vikitora trafi do Brzozowa. Jeżeli nikt nie odpowie na ostatnie pytanie do jutrzejszego południa dołożę do paczuszki kolejny i jeszcze coś od siebie.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

"(...) pierwotna osada która istniała pod wzgórzem - Okół, była otoczona umocnieniami ziemno drewnianymi. Okół posiadał dwie bramy. Główną tzw. "Starą Grodzką" i bramę pod Wawelem, otwierającą "Szlak solny". W późniejszym okresie po 1311 kiedy zburzono mury oddzielające Okół od Krakowa tę właśnie bramę miejska nazwano "Bramą Grodzką"."
"(...)w pierwszym okresie budowy, pomiędzy Krakowem a Wawelem znajdowała się osobna osada zwana Okołem. Po stłumionym przez króla Władysława Łokietka buncie, który wybuchł pod pod wodzą wójta Alberta, rozebrano fortyfikacje oddzielające Okół od miasta. Mury podciągnięto wtedy pod zamek."


Żródło: http://www.wawel.net/wojsko_miasto-mapa-baszt.htm

Model kościoła kupiłem już sobie w czasie zwiedzania podziemi Krakowa, dlatego (jeśli odpowiedź jest prawidłowa) również proszę o przekazanie do modelarni.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Jak już pisałem na czarnym forum nie chodzi o Okół. Nie chodzi również o zamek biskupów krakowskich w Sławkowie.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

To może zamek Korzkiew?
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

W ostatnim pytaniu chodziło mi o grób obronny przekształcony następnie w tzw: gródek łokietkowy. Pierwotnie Gródek nie był połączony z wczesnośredniowiecznym miastem. Po jego zburzeniu i odbudowaniu przez Władysława Łokietka został prawdopodobnie włączony w obręb murów miejskich. Powiększony Gródek zajmował prawdopodobnie obszar między dzisiejszymi ulicami Mikołajską, Krzyża i Plantami.
Jako, że nikt nie odpowiedział poprawnie na pytanie model zostanie dodany do paczki skierowanej do modelarni w Brzozowie.
Wszystkich którzy nie podali jeszcze danych do przesłania modeli proszę o skierowanie do mnie e-maila z taką informacją. W czwartek postaram się zorganizować wysyłkę.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

Re: [Relacja] Z autowymyślania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Niestety na razie nie dam rady przygotować relacji z klejenia nowego modelu. Dlatego zamiast na zdjęciach z relacji, obiecany konkurs dotyczący mojego nowego modelu, będzie bazował na grafikach z wycinanki. Dla pierwszej osoby, która odgadnie jaki model przygotowałem dwa egzemplarze czwartego numeru Kartonowej Kolekcji MHK gratis wraz z wysyłką (dla zwycięzcy i jego kolegi).

Zaczynamy od niezbyt wiele mówiących diagramów z instrukcji sklejenia podstawki. Oczywiście chodzi o kartonowy model budynku/ budowli z Krakowa.

Obrazek

Jako podpowiedź poniżej górna oklejka podstawy - biały prostokąt to znana np. z filmu VaBank II tzw. "czarcia zapadka". :twisted:.

Obrazek

Jeżeli nikt nie zgadnie co to za model kolejna podpowiedź jutro.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

Re: [Relacja] Z autowymyślania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Kolejny diagram z instrukcji - tym razem jeden z elementów umieszczonych na górze modelu :>.

Obrazek

I jeszcze jedna podpowiedź z instrukcji sklejania modelu:

Obrazek
SZAD
Posty: 196
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

Re: [Relacja] Z autowymyślania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Barbakan ?
ODPOWIEDZ