[R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Widzę, że ostro ruszyłeś modela. Też chyba wyjdę z hibernacji :mrgreen: (trochę wymuszonej).
Błotko bardzo fajne.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Godzina dla modelarstwa i co nieco do przodu.

Tylne światło, czerwone, więc kropla czerwonego Humbrola nałożona wykałaczką na końcu której była kulka zaschniętego Micro Kristal Clear. Za pierwszym "paćnięciem" wyszła piękna kropla z meniskiem wypukłym tylko że nie dochodziła do końca jednej ze stron i potem próbowałem to jakoś tą wykałaczką poprawić co tylko zepsuło efekt. No to na środek (prawie się udało) kropla Micro Kristal Clear - imitacja żarówki. Jak to wyschnie to jutro jeszcze jedna kropla tym razem Gunze czerowny półprzezroczysty. Zdjęcie trochę nieostre ale w jednej ręce model w drugiej aparat, oczywiste jest że te wszystkie operacje trzeba było robić przed przyklejeniem elementu do błotnika. Cud że nie pourywałem zawieszenia kół, za które model podczas tych czynności trzymałem.
Obrazek

Patent z wcieraniem grafitu w czarną farbę jest bardzo dobry, dziękuję Sicore za podpowiedź
Obrazek

Mocowania pręta służącego do opuszczania i podnoszenia pędnika odciąłem z oryginalnej części. Trzeba było je trochę pocienić, pierwszy w palcach co było czynnością dość stresogenną a drugi po odcięciu tylko jednej części plastiku co trochę ułatwiło robotę ale potem i tak trzeba było element odciąć i nad nim popracować trzymając w paluchach albo jakiejś pęsecie. Polecam taką która się sama zaciska bo ze zwykłej może wystrzelić w kosmos.
Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Następna godzina dla modelarstwa i znowu co nieco do przodu.

Przednia szyba będzie trochę przykurzona, ale w jakim stopniu okaże się dopiero po odklejeniu taśmy. Pryskane kilka razy
mgiełką z aerografu, kolor Pactra A67 Polski khaki I. Tak samo prysnąłem kilka razy na cały model od przodu, sama przykurzona szyba chyba
dziwnie by wyglądała, choć po tej operacji na modelu nic się jakby nie zmieniło. Może dopiero w dziennym świetle coś tam
będzie widoczne.
Obrazek

Drewniane części broni pomalowane pędzelkiem 000, farba Humbrol 62. Dopiero zdjęcia makro uwidaczniają że trzeba jeszcze to i owo poprawić. Niestety nie potrafię malować pod szkłem powiększającym, nie mam wyczucia odległości. Po poprawkach i jak dobrze wyschnie wypoleruję je jakąś szmatką i na to nałożona zostanie brązowa farba olejna dla plastyków tak aby wyszły imitacje słojów drewna.
Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

...taki pościk na prima aprilis...? :D :D :D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A ja mam nadzieję że ten post napisał prawdziwy Edmunt_Nita a nie jakiś primaaprilisowy wirus, który zaatakował forum :D
Jeśli to nie wirus to się zapytam ... gdzie jest nałogowiec czterofajkowiec ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Trzeba by go wreszcie skończyć, więc lampa tylna "paćnięta" kroplą półprzezroczystego czerwonego Gunze nałożonego oszlifowanym
patyczkiem od szaszłyka (tak aby średnica patyczka była powiedzmy połową średnicy lampy) i przyklejone na gęsty klej Revella
(taki w tubce) koła. Przednie koła mają inne piasty niż tylne chociaż numery części w ramkach są takie same. Dopiero
przejrzenie kilku zdjęć w necie naprowadziło mnie gdzie które mają zostać przyklejone. Na przód poszły te z kwadratowymi
mocowaniami na piaście. Sama lampa nie wygląda najlepiej z powodu tej czarnej dziury, która wyszła przypadkiem a potem miała imitować żarówkę. W następnym modelu będzie lepiej.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pogoda ładna pstryknąłem więc kilka zdjęć w plenerze.

Jak widać przykurzenie szyby jest dość słabo widoczne ale nie o to chodziło aby szybę umazać błotem.

Obrazek

Na Micro Kristal Clear zmieszany z szarą Pactrą przykleiłem mocowania pręta. To środkowe na tym zdjęciu wygląda krzywo choć
patrząc z tyłu już tak źle nie jest i chociaż dzięki temu, że klej ten schnie dość długo dałoby się to pewnie wyprostować ale
zaprzestałem tej próby bo cały tłumik zaczął się kołysać. Niestety prawdopodobnie klej nie złapał tam gdzie trzeba pod
maską. Dość trudno było się tam dostać wykałaczką podczas przyklejania tłumika i pewnie nie trafiłem gdzie trzeba nanosząc
klej. Same mocowania chyba zbyt mało skróciłem po wycięciu z oryginalnej części bo wydają się być zbyt wysokie ale nie będę już tego zmieniał.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

No proszę, a jednak doczekałem się. Obrazek
Wygląda fajnie, bierz się za następny.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No to ostatnie części przyklejone. Klakson Italeri w instrukcji przykazuje przykleić z lewej strony na masce silnika
bezpośrednio nad styliskiem łopaty. Wydało mi się to trochę dziwne bo tą łopatą waliłoby się w niego podczas wyciągania tejże
więc przejrzałem trochę zdjęć w necie i przykleiłem go na prawym błotniku przed reflektorem. Na zdjęciu widać, że trzonek łopaty się odkleił, już poprawione, mocowanie powinno być bliżej części "kopiącej" łopaty zwanej łyżką lub czerpakiem jak informuje wikipedia bo stylisko trzeba było minimalnie nagiąć aby się to chciało przykleić. Zostały więc tylko jeszcze karabiny i czekanie na pogodę aby obfocić model w terenie.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: [R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Karabin miał być jeszcze pomalowany brązową farbą olejną dla plastyków ale nie miałem imadła pod ręką aby odkręcić zakrętkę,
która przez te kilka lat leżakowania zestaliła się chyba z tubką. Użyłem więc brązowego Humbrola 170, który pomimo tego że leżał
dłużej od olejnej otwarł się bez problemów. Miały być imitacje słojów drewna ale chyba nie wyszły. No to aby jednak choć
trochę lepiej to wyglądało dorobiłem paski z papieru pomalowanego Pactrą polski khaki II. Pewnie można by się pokusić o
dorobienie imitacji klamerek/mocowań tych pasków ale jak na razie przerasta to rozdzielczość moich okularów.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście musiało się coś przydarzyć więc podczas przyklejania kaemu odpadła osłona tłumika którą przykleiłem na Micro Kristal
Clear i nadłamał się wahacz prawego przedniego koła. Koło podratowane Tamiya Thin Cement a osłonę trzeba będzie chyba
przykleić na CA bo to folia aluminiowa. A może jeszcze raz zaryzykuję i użyję tym razem Magica, którego (zmieszanego z kroplą czarnej akrylowej farby) wykorzystałem do przyklejania pasków do karabinów, bo leży akurat na biurku.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ