[G] C1 Ariete Trumpeter 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

[G] C1 Ariete Trumpeter 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

Nie samymi okrętami człowiek żyje. Jak już zebrałem siły na robienie zdjęć, postanowiłem pochwalić się najnowszym czołgiem. Model prosto z pudełka, bez dodatkowych wodotrysków. Bardzo ładnie spasowany, w miarę prosty. Sklejany o wiele za długo, za dużo razy zmieniałem koncepcję malowania, brudzenia i dlatego wyszło jak wyszło. Taki tam półkownik...


Obrazek


ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

i dlatego wyszło jak wyszło
Moim zdaniem wyszło całkiem przyzwoicie.

Jakimi farbami go malowałeś i czym "brudziłeś" ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

Malowany był akrylami Vallejo dobieranymi na oko. Instrukcja przewidywała malowanie farbami Gunze za którymi nie przepadam (śmierdzą jakoś tak...). Generalnie, miejscami rozjaśniany. Jaśniejszym zielonym potraktowałem też wystające detale, co niestety prawie znikło po dalszych pracach.
Brudzenie to czarny wash AK Interactive (rozczarował mnie nieco, czas schnięcia liczony w tygodnie) i zielony specyfik do imitowania wypłowień farby (ta sama uwaga). Na końcu pigmenty MIG nanoszone aerografem i w kilku miejscach pędzlem. Nad zakurzeniem muszę zdecydowanie jeszcze popracować. Wyszło nie do końca jak chciałem, kilka miejsc mi się podoba, całościowo już mniej.
Pudła na koszu wieży były jakiś czas temu udostępniane przez autora na Armoramie.
ODPOWIEDZ