[R] USS Baltimore 1:400 od podstaw.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

[R] USS Baltimore 1:400 od podstaw.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Zapraszam do pierwszej relacji, na tym forum, w tym dziale. Wymarzył mi się kiedyś ten okręt, niestety nigdzie go nie ma wydanego z kartonu (głównie buduję modele kartonowe), więc postanowiłem zbudować swój model tego okrętu. Plany to Wilk Morski, elementy szkieletu i pokład to balsa 1,5 mm. Wypełnienie między wręgami też będzie balsa. Jeżeli ktoś z kolegów posiada jakieś zdjęcia tego okrętu lub tej klasy, byłbym wdzięczny za podesłanie i interesują mnie jakieś elementy fototrawione lub żywiczne, dostępne na rynku które można by w nim wykorzystać. Zapraszam do relacji.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Jeżeli szukasz blach i akcesoriów, to źle dobrałeś skalę, w 1:350 byłoby o wiele łatwiej coś znaleźć, no i czemu balsa? to juz tektura jest twardsza i wytrzymalsza, a masa chyba nie ma w tym wypadku znaczenia??
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

byłbym wdzięczny za podesłanie i interesują mnie jakieś elementy fototrawione lub żywiczne, dostępne na rynku które można by w nim wykorzystać.
Dla skali 1:400 będzie ciężko. Polski Niko model, Francuski L'Arsenal to znane mi firmy które jeszcze do 1:400 coś robią. Trzeba chyba przesiąść się na 1:350 jeśli planuje się wykorzystywanie "dodatków".

Co do planów to zawsze mnie zastanawiało czy rzut pokładu w planach jest "modelarski" czy też "techniczny" czyli czy jest już tak wyrysowany że wystarczy go wyciąć i nakleić czy też nie. Według mnie plany to rysunek techniczny czyli pokład z góry widoczny jest tak jakby patrzono na niego z góry czyli nie jest to rozwinięcie uwzględniające wznios dziobu czy rufy. Jak ten pokład pasował do wręg w Twoim modelu ?

Co do burt okrętu to pamiętaj, że przejście burty w pokład było na tym okręcie zaokrąglone a nie ostre. W jednym z numerów Modelarstwa Okrętowego była recenzja modelu Trumpetera w skali 1:700 i wytknięty był błąd polegający na tym, ze przejście to jest w tym modelu ostre.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Pozdrawiam pierwszych kibiców, tak patrzyłem na gotowe akcesoria to fakt, będę zdany na siebie, więcej czasu na sklejanie. Moje dłubanie przy kadłubie jest żmudne ale wygląda to tak jak na fotkach, miej więcej. Dlaczego balsa, to świetny materiał obróbkowy do szkieletu wykorzystałem twardą balsę, na wypełnienie kadłuba miękką, na koniec będę kaponował i szpachlował. Jeżeli chodzi o plany to rzut pokładu na pewno nie jest rozwinięcie, ale te parę milimetrów to aż mi tak go nie zabraknie. Te przejście buty pokład to wiem zaokrąglę na końcu.


Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Powoli wypełnia się kadłub.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Kadłub wypełniony, teraz czas na polakierowanie Caponem, CA odpada ten pierwszy jest tańszy i mam go dużo. Na polakierowanej balsie lepiej nakłada się szpachlę akrylową, samej balsy się nie trzyma.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
ODPOWIEDZ