KOZEL (I relacja)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

:evil: nikt sie nie odezwal !!! no trudno poradze sobie sam ;-) kroki zostaly juz podjete : jedynym moim zdaniem wyjsciem jest zastapienie zaznaczonego na czerwono elementu drewniana konstrukcja a potem linki itd . nie wiem tylko jak to bedzie sie przedstawialo z wykonaniem steru wysokosci i platow skrzydel. Zeby nie bylo ze nic nie robie tworza sie slupki podporowe skrzydel (a jest ich 20 szt) a i jeszcze na ukonczeju jest moj SdKfz 252 ale skany to raczej trudno by mu sie robilo

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04 2005, 16:48 przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

a znalazlem jakies stare zdjecia tego Niemca tak wygladal wczesniej teraz jak juz pisalem jest na ukonczeniu kilka drobnych elementow ozdobnych i koniec >>> no oczywiscie potem jeszcze przyczepka ale nie wiem czy od razu doczeka sie ona , pewnie postoi z pol roku . ;-)
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Udalo mi sie troszeczke dziubnac model i ruszyc kilka krokow do przodu :) . Niewiele zrobilem ale nie chce pozostawiac tej relacji bez zakonczenia. Dzisiaj mam zamiar zamontowac smigla - moze jutro , zobaczymy. Zrezygnowalem z pokrywania platow i reszty modelu materialem , gdyz stwierdzilem ze jest to niemozliwe. Czesci te beda z papieru a potem pomalowane farbka. No to chyba narazie tyla. :)

Obrazek610/smigla6be.th.jpg[/IMG][/URL]Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04 2005, 16:50 przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

hej

mam pytranko jak wykonałeś to smigło? jestem bardzo ciekawy

Pozdrawiam RObert :cool:
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

a myślałeś o papierze japońskim na pokrycie ? delikadnie zwilżony naciąga się i wyrównyje, potem celon i powinno sie udać :), mam zamiar przetestować tą metodę na bleriocie, którego planuję poskłądać ....
a śmigiełko faktycznie ładnutkie, zresztą cały model zapowiada się ciekawie, koniecznie musisz kontynuowac jego budowę :)
pozdrawiam Sac
ps. ja nie zdążyłem na 25 :( przeceniłem moje siły, nie wiem cholibka kiedy go w ogóle skończę. męczę teraz silnik i kółka.
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Smiglo robilem ze sklejki , odrysowalem 3 wzory na tej sklejce , wyciolem i skleilem wikolem , potem w imadelko i czekalem. Po wyschnieciu papierek scierny albo maszynka z papierkiem i szlifowalem , ostateczny szlif papierem sciernym 400. Jezeli powstana jakies braki/szczeliny to zeszlifuj troszeczke zeby powstal pyl i zmieszaj go z lakierem zeby powstala taka szpachla.

Sacrebleu: a wiesz ze nie myslalem ?? ciekawy pomysl , musze poprobowac. Ty sie nie wyrobiles do 25 , a ja robie tego juz od sierpnia 2004 i nie widac konca :roll: ale mam taka cicha nadzieje ze teraz cos ruszy.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Stojaki smigiel "zrobily sie" narazie wyglada to tak jak na skanach , przesunieciami dalszych czesci modelu prosze sie nie przejmowac sie gdyz to przez skaner tak je wygina ;-) no to na dzisiaj tyla robienia :)
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Kuba, a wracając do pasów, nie musiało ich być , w moim Caudronie też się naszukałem i na dostępnych mi fotkach takowych nie widać, więc nie przjmuj się :) i rób koniecznie dalej :)
pozdrawiam
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

O to bardzo dobrze, moze naprawde nie myslano wtedy o bezpieczenstei tylko zeby poleciec jak najdluzej :) robota nie stoi calkowicie w miejscu , tylko nie pokazuje nic bo nie mam farbki zeby pomalowac "imitacje" pokrycia. Do sklepu nie oplaca mi sie 20 km jechac po 1 farbke wiec musze uzbierac troche wiecej rzeczy do zakupu. Zobaczymy jak bedzie, w najblizszym czasie postaram sie cos pokazac, najwazniejsze ze nastapil przelom i zabralem sie za niego.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Chwila ciszy byla, ale czas ja przerwac. Modelik sie czynnie robi i to bardzo przyjemnie. Doszly skrzydla, przy ktorych trzeba jeszcze troche spedzic czasu , by spelnily Unijne wymogi ;-) na weekendzie mysle zaczac olinowywanie (az mnie to przeraza) ale nie powinno byc zle , tylko musze najpierw skoczyc do apteki po "Nerwostop". Wiekszosc czesci zostala wstepnie pomalowana, ale tzreba na to jeszcze polozyc ze 2 moze 3 warstwy. C.D.N

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04 2005, 16:51 przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
....::::RASTAFARAJ::::....
ODPOWIEDZ