ACADEMY - 2 1/2 Ton 6x6 Cargo Truck (skala 1:72)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Zdarzylem sie juz przekonac ,ze klej nie bardzo trzyma elementy pomalowane. Podkreslam,ze to moj pierwszy model plastikowy. Chociaz i w kartonie nie udalo mi sie nic skonczyc :). Ten ukoncze na pewno.

Piora resorow na pewno bede traktowal innym kolorem , tak samo jak beben od wyciagarki. Tak prawde mowiac nie wiem tylko jakim dokladnie jeszcze.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Zainteresowanie watkiem nie jest duze , ale i tak pomecze was jeszcze zdjeciami.

Skonczylem skrzynie ladunkowa i rame. Skrzynia na zdjeciach nie jest przyklejona ,zebym mogl potem dokleic kabine nad ktrora teraz wlasnie sie mecze :). Na zdjeciach widac rowniez moje pierwsze proby brudzenia modelu. Strasznie go zapaskudzilem :D, ale mozna wyjsc z zalozenia ,ze jest mocno zaprawiony w boju ;)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Jeszcze trzy zdjecia...
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

piotrec pisze:Strasznie go zapaskudzilem , ale mozna wyjsc z zalozenia ,ze jest mocno zaprawiony w boju ;)
No ładnie ladnie, podoba mi sie, nie jest aż tak źle z brudzeniem :) , to właściwie jeszcze malutko jest, ale podoba mi sie.
Z tego co widze, to zapomnaiłeś zaszpachlowac z tyłu na klapie dziurek po wypychaczach i kalki słabo Ci wyszły. Nakładałeś z płynami i czy poprostu od razu kalka :?:

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Jako ,ze to moj pierwszy plastik to nie doczekalem sie jeszcze plynow zmiekczajacych. Faktycznie te kalki nie wygladaja najlepiej.
Jest jeszcze wiecej niedociagniec niz te , ktore wymieniles.
Z czasem bede bardziej dokladny :)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Matejson już napisał o srebrzeniu się kalek, pewnie piotrec nie odrobił lekcji, przed ich kładzeniem. O śladach po wypychaczach, na wewnętrznej stronie klapy też napisał. Ja od siebie bym dodał, że kalki wydają mi się za czyste jak na pobrudzony model. Lewe przednie koło jest w powietrzu.

Tak na następny raz: kalki kładź na samym końcu roboty z modelem (poza nielicznymi wyjątkami), zawsze miejsce, gdzie mają leżeć kalki musi być pomalowane lakierem błyszczącym (ewentualnie można dać jego zamiennik jakim jest płyn do nabłyszczania podłóg Pronto, Sidolux ). O płynach, o ile pamiętam, jak i o kładzeniu kalkek było pisane kilkakrotnie. Brudzing robi się po połozeniu kalek.

gulus
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Czytalem troche o kladzeniu kalek , ale to i tak chyba musi przyjsc z doswiadczeniem.

Kola sa w powietrzu , bo zdjecia robilem na nierownym podlozu. Teraz postawilem model ,zeby sie upewnic i wszystko jest wporzadku. Kalki moge jeszcze przybrudzic :)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Nie jest to aż takie trudne, mi za pierwszym razem gdy zaczołem poprawnie kalki kłaść bardzo fajnie wyszło - jestem zadowolony :) . Taka mała instrukcja:
-lakier
-SET
-kalka
-Sol i zostawiamy, nie patrzymy na kalke co sol z nią robi :twisted:
-po pół godzinie - godzinie dajemy na to macik i wszystko ładnie pięknie
- i przybrudzamy

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Zapowiada sie ciekawie, choc nie wszystko rozumiem z tej instrukcji :). Moglbys przyblizyc te skladniki. Jaki lakier? Co znaczy SET oraz ten mat, czy chodzi tu o jakas bezbarwna farbe matowa?

Jeszcze jakbys wrzucil zdjecie to nikt by sie nie obrazil :)
pozdrawiam
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no to i ja sie czegos o kalkach naucze :D
a modelik perzentuje sie piknie :))

fajne fotki... :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ